Kampanya Bulucu

RENAULT FLUENCE FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Renault Fluence İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizdeki araç piyasasında yer alan ve lider markalardan bir tanesi olan Renault ailesi Fluence modeli ile araç piyasalarında çarpıcı biçimde tasarlanarak herkesi daha ilk bakışta etkiliyor. Fluence modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Sedan araç sınıfında yer alan Renault Fluence modelinin dış tasarımına baktığımızda aracın son derece dinamik ve sportif olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Keskin ve sert çizgilerle öne çıkan Fluence modelinde dinamik dokunuşlar da mevcut. Renault ailesinin Fluence modelinin ön kısmında yer alan radyatör ızgarası geniş biçimde tasarlanmış. Bu özellik aracın dinamikliğini sağlamlaştırmış diyebiliriz. Ayrıca Renault ailesinin logosunun büyük biçimde araca yerleştirilmesi ise aracın kalite hissini arttıran unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra Renault Fluence modelinde yerini alan gündüz farları ile sis far grubu gibi özellikler ise aracın tamponunun alt kısımlarına doğru yerleştirilmiş durumda. Ayrıca bununla birlikte araçta kullanılan kaplamaların kromaj detayıyla şık kılınması ise araca ayrı bir hava katmış diyebiliriz. Bunun yanı sıra aracın profil görüntüsü de sedan sınıf segmentindeki araçlara oranla çok daha şık biçimde tasarlanmış. Ayrıca yenilenen jant kısımları ise aracın kalite hissini arttırmakta. Bunun yanı sıra aracın arka kısmı ile tampon kısmı ise tasarımın dinamikliğine ve sportifliğine uyması adına keskin biçimde dizayn edilmiş. Ayrıca aracın gövde tipi sedan sınıfından olduğundan dolayı araca şıklık katmak da Renault ailesi tarafından ihmal edilmemiş. Araçta bulunan yan aynalar ve kapı kolları tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde konumlandırılmış.

Tüm bu özellikler haricinde araçta touch ve icon donanım paket seçenekleri bulunmaktadır. Projeksiyon özellikli mercekli farlar, elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları ve sis farları aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra araçta yer alan arka park sensörü, LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan gündüz farları, yağmur sensörü ile otomatik özellikli yanan farlar ve 16″ boyutunda oluşturulmuş olan alüminyum jantlar aracın icon donanım paket seçeneğinde standart olarak sunulan özelliklerdendir.

İç Donanım ve Tasarımı

renault fluence iç tasarım

Renault ailesinin Fluence modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı ve etkileyici biçimde oluşturulmuştur. Öncelikle araçta bulunan dijital göstergeler Fluence modelinin son teknolojiyle oluştuğunun bir kanıtı nitelikte. Ayrıca Renault ailesinin sevilen özelliklerinden olan R-LINK dokunmatik özellikli 2.0 internet bağlantılı navigasyon ve multimedya sistemi gibi özellikler de yine aracın  icon donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Aracın iç tasarımında yer alan malzemelerin kalitesi ise gayet yüksek. Bu malzeme kalitesinin yanı sıra aracın yine iç tasarımında kullanılan kaplamalar parlak ve şık özellik göstermekte.

Tüm bu özellikler haricinde aracın iç mekanı geniş ve ferah biçimde tasarlanmış. Bu sayede hem yolcu hem de sürücü odaklı biçimde tasarlandığını çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle arka koltuklarda yolculuk yapan yolcuların rahatı için tasarlanmış olan koltuklar ise Renault ailesinin Fluence modelinde dikkatleri çekmekte. Ayrıca araçta yer alan 530 litrelik bagaj hacmi sayesinde yalnızca sevdiklerinize değil; aynı zamanda eşyalarınıza da çok rahatlıkla yer sağlayabilirsiniz. Aracın içinde kullanılan açık renkli döşemeler ise bu ferahlığa ve genişliğe ortak olmuş. Tasarımda yer alan sunroof özelliği ise yine hem sürücü hem de yolcu odaklı biçimde hazırlanmış.

Tüm bu iç donanım ve tasarım özellikleri haricinde araçta sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon sistemi yer almaktadır. Ayrıca elektrikli ön ve arka camlar, manuel biçimdeki klima ile yine sürücü odaklı tasarlanmış olan yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ve ön kol dayama gibi özellikler aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak yerini almaktadır. Bunun yanı sıra deri direksiyon simidi ile vites topuzu ve radyo, CD, MP3 çalar gibi özellikler de yine standart olarak bulunmaktadır.

Tüm bu iç tasarım özellikleri haricinde kontrol edilmesi çok kolay ve rahat olan direksiyondan kumandalı müzik sistemi, USB bağlantısı ve ayrıca bluetooth bağlantısı gibi özellikler de yine aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Renault ailesinin sevilen özelliklerinden olan eller serbest kart sistemi, sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan otomatik kararan iç dikiz aynası, çift bölgeli elektronik klima ile arka koltuklarda havalandırma çıkışı aracın icon donanım paket seçeneğinde yer alan özelliklerdendir. Bunun yanı sıra sürücü koltuğunun bel destekli oluşu ve parçalı deri döşeme gibi donanımlar ise yine aracın icon donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

Renault Fluence teknik özellikleri

Renault ailesinin Fluence modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar etkileyici ve tatmin edici olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 dCi , motor hacmi 1598 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 130 bg 4000 d/d, maksimum tork 320 Nm 1750 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 9,8 s, maksimum hız 210 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 5,7 l/100 km, şehir dışı 3,9 l/100 km, ortalama ise 4,6 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 119 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4622 mm, genişlik 1809 mm, yükseklik 1479 mm, dingil mesafesi 2702 mm, bagaj hacmi 530 lt, yakıt depo kapasitesi 60 lt, boş ağırlık 1390 kg ve son olarak lastik boyutu 205/55 R 17 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Renault markasının Fluence modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı bu konudaki performansının da son derece yeterli olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın sedan yapısı bulunduğundan Renault ailesi bu sınıfı taşıyabilmesi adına süspansiyon sistemini orta sertlikten yana tercih etmiş. Bu süspansiyon sistemi sayesinde araçtaki yol tutuş gayet konforlu bir hal almış diyebiliriz. Bunun yanı sıra yol bozukluklarından olan çukur gibi olumsuz durumlarda araç hassasiyetini koruyor ve iç mekana yoldan gelen darbeleri yansıtmıyor. Bu konuda da bir hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra dışarıdan gelen ve sürücüyü rahatsız edip konsantrasyonunun bozulmasına sebep olan rüzgar uğultusu, motor sesi, trafik gürültüsü gibi sesleri iç mekana yansıtmamakta da Fluence modeli bir hayli başarılı.  Bunun yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı gerçekten etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Fluence modelinin teknik özelliklerine uygun olarak konumlandırılmıştır. Araçta kilitlenmeyi önleyici fren sistemi olan ABS, elektronik denge programı ESC, ASR olarak bilinen elektronik patinaj önleme sistemi, acil fren destek sistemi olan AFU gibi özellik ve donanımlar standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları, ISOFIX bağlantılı çocuk koltuğu sabitleyici ile Cruise Control olarak bilinen hız ayarlayıcı ve sınırlayıcı; tüm bunların yanı sıra Hill Holder yani yokuşta kalkış destek sistemi gibi unsurlar da araçta yer almaktadır.

Renault Fluence Fiyat Listesi İçin  TIKLAYINIZ!

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.