Kampanya Bulucu

RENAULT CLİO SPORT TOURER FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Renault Clio Sport Tourer İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizdeki araç piyasasında yer alan ve lider markalardan bir tanesi olan Renault ailesi Clio Sport Tourer modeli ile araç piyasalarında etkileyici özellikleri ile herkesi etkiliyor. Clio Sport Tourer modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarımına baktığımızda hem sedan hem de hatchback özelliklerini taşıdığını çok rahatlıkla görebiliyoruz. Bu sayede tasarım aslında çok farklı ve etkili bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor. Aracın ön bölüm tasarımı hatchback biçiminde düzenlense de arka ve yan tasarımında sedan sınıfı özellikleri de yer almakta.

Renault Clio Sport Tourer modelinde bulunan büyük farlar ve ekstra büyük Renault logosu aracın şıklığını arttırmakta. Ayrıca araçtaki radyatör ızgarası krom kaplı detaylarla şık kılınmış. Bunun yanı sıra ızgaranın altında yer alan LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan gündüz farları ise aracın kalite hissini arttıran unsurlardan bir tanesi. Tavan raylarının metalik yapısı ise hatchback sınıfında yer alan modellere ait bir özellik olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca aracın yan dizaynının derinliğinin korunması adına arka kapı kolu cam hizasına konumlandırılmış. Bunun yanı sıra araçtaki stop far grupları büyükçe tasarlanıp aracın sedan sınıfına da uyum sağlamış.

Araçta joy, icon ve gt-line olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği mevcuttur. Metalik boya aracın her donanım paket seçeneğinde isteğe bağlı olarak sunulmaktadır. Aracın joy donanım paket seçeneğindeki yan aynalar tasarımın akıcılığını bozmamak adına gövde renginde tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra gt-line donanım paket seçeneğindeki yan aynalar ise şıklığı arttırmak adına koyu metal biçiminde konumlandırılmıştır. Ayrıca araçta yan aynaya entegre edilen sinyaller ve gövde renginde oluşturulmuş olan kapı kolları da standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra aracın joy donanım paket seçeneğinde 15″ boyutundaki çelik jant kapaklar yer almaktadır. Ayrıca 16″ boyutundaki gri renkli alüminyum alaşımlı jantlar ise aracın joy ve icon donanım paket seçeneklerinde isteğe bağlı olarak sunulmaktadır.

Tüm bu dış tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra 16″ boyutundaki siyah renkli alüminyum jantlar aracın oy ve icon donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca aracın gt-line donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak sunulan 17” boyutunda tasarlanan ve konumlandırılan GT Line Silverstone alüminyum jantlar da yer almaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

Renault Clio Sport Tourer iç tasarım

Renault ailesinin Clio Sport Tourer modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri, aracın en az dış tasarım özellikleri kadar herkesi kendisine hayran bırakıyor. Aracın iç mekanında yer alan malzemelerin kalitesi zaten tartışılamayan Renault ailesinin klasik özelliklerinden bir tanesi olarak yer alıyor. Ayrıca araçta bulunan kokpiti kişiselleştirebilir; tarzınıza uygun bir biçimde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra araçta bulunan gösterge sistemi son teknolojisiyle oluşturulan unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Aracın joy donanım paket seçeneğinde manuel klima bulunurken; icon ve gt-line donanım paket seçeneklerinde ise elektronik klima yer almakta.

Bu özellikler haricinde aracın her donanım paket seçeneğinde merkezi kilit sistemi bulunmaktadır. Ayrıca joy donanım paket seçeneğinde anahtarsız sistem olarak bilinen Renault Card sistemi yer alırken; icon ve gt-line donanım paket seçeneklerinde ise eller serbest özellikli Renault Card sistemi bulunmaktadır. Bunun haricinde yağmur sensörü özelliği ise aracın icon ve gt-line donanım paket seçeneklerinde yer almakta. Ayrıca aracın tasarımına eklenen yol bilgisayarı standart olarak bulunmakta. Bu özellikler dışında araçta elektrikli ön camlar, sürücünün konforu içi tasarlanmış olan yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi, sürücü koltuğu yükseklik ayarı ve 1/3 ve 2/3 oranında katlanabilir niteliğe sahip olan arka koltuk sırtlığı da standart olarak bulunan özelliklerdendir.

Tüm bu iç tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra aracın joy donanım paket seçeneğinde elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları yer alırken; icon ve gt-line donanım paket seçeneklerinde ise elektrikli katlanan dış dikiz aynaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra elektrikli arka camlar ile deri direksiyon simidi ve ön koltuk dayanağı aracın hem icon hem de gt-line donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunan unsurlardandır. Bunun dışında direksiyondan kumandalı müzik sistemi, USB ve bluetooth bağlantısı gibi donanımlar araçta standart olarak bulunmaktadır. Renault markasının sevilen ve tercih edilen özelliklerinden olan Renault R-NAV navigasyon multimedya sistemi ise aracın icon ve gt-line donanım paket seçeneklerinde yer almakta.

Bu özellik ve donanımlar dışında Renault  Clio Sport Tourer modelinde iç kısımdaki kişiselleştirmeleri de dikkat çekmektedir. Kırmızı lake iç dekor paketi, füme gri iç dekor paketi ile dalgalı kırmızı iç dekor paketi ve dalgalı füme iç dekor paketi gibi kişiselleştirmeler aracın icon donanım paket seçeneğinde isteğe bağlı olarak yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

Renault Clio Sport Tourer teknik özellikleri

Renault ailesinin Clio Sport Tourer modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar etkileyici ve göz kamaştırıcı olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.5 dCi , motor hacmi 1461 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 90 bg 4000 d/d, maksimum tork 220 Nm 1750 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11,6 s, maksimum hız 178 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise kampana şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,1 l/100 km, şehir dışı 3,3 l/100 km, ortalama ise 3,6 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 93 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4267 mm, genişlik 1732 mm, yükseklik 1445 mm, dingil mesafesi 2589 mm, bagaj hacmi 443 lt, yakıt depo kapasitesi 45 lt, boş ağırlık 1121 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Renault markasının Clio Sport Tourer modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı bu konudaki performansının da gayet iyi ve verimli olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araç hem sedan hem de hatchback özellikleri gösterdiğinden süspansiyon sistemi buna uyması adına orta sertlikte oluşturulmuş. bu süspansiyon sistemi sayesinde araç dışarıdan gelen kısa darbeleri iç mekana yansıtmama konusunda gayet başarılı. Ayrıca kullanılan sistemler sayesinde sürücüyü rahatsız eden ve dikkatini dağıtan rüzgar uğultusu, trafik gürültüsü ve motor sesi gibi istenmeyen sesler aracın iç mekanına yansımaz. Aracın direksiyon sistemine baktığımızda ise hassasiyeti ve geri bildirimi yine süspansiyon sistemi gibi sedan ve hatchback yapısına uygun özelliklerle tasarlanmış. Bu anlamda genel olarak yol tutuşunun başarılı ve verimli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Clio Sport Tourer modelinin teknik özelliklerine uygun olarak konumlandırılmıştır. Araçta kilitlenmeyi önleyici fren sistemi olan ABS, elektronik denge programı ESC, acil fren destek sistemi olan AFU gibi özellik ve donanımlar standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, ISOFIX bağlantılı çocuk koltuğu sabitleyici ile Cruise Control olarak bilinen hız ayarlayıcı ve sınırlayıcı; tüm bunların yanı sıra Hill Holder yani yokuşta kalkış destek sistemi gibi unsurlar da araçta yer almaktadır. Ayrıca arka park sensörü ile geri görüş kamerası ise aracın icon ve gt-line donanım paket seçeneklerinde yer almaktadır.

Renault Clio Sport Tourer Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.