Kampanya Bulucu

RENAULT CAPTUR FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Renault Captur İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizde ciddi anlamda sevenlerinin bulunduğu ve araç piyasasının önde gelen markalarından bir tanesi olan Renault Captur modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda öncelikle hem yurt dışında hem de yurt içinde revaçta olan segmentlerden bir tanesi olan ve B-SUV olarak bilinen mini crossover bir tasarım olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Renault ailesinin de bu popüler sınıftaki yol göstericisi de Renault Captur aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Aracın ön bölümündeki tasarımında Renault ailesinin sevilen ve araca şıklık katan detaylarından olarak büyükçe Renault logosu bulunmakta. Far grubu ince bir biçimde tasarlandığı için araca keskin bir nitelik kazandırmış. Bunun yanı sıra aracın tampon kısmında bulunan sis far grubu ise krom detaylarla renklendirilmiş. Bu sayede araç hem şık hem de spor bir görünüm kazanmış. Ayrıca aracın yan tasarımına baktığımızda ise alt siyah renkteki kaplama dikkatleri çekiyor. Bunun yanı sıra aracın arka tasarımında ön bölümdeki sertliği biraz olsun kırmak ve yumuşatmak adına daha yuvarlak biçimli çizgiler konumlandırılmış.

Renault Captur modelinde touch, icon ve outdoor olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Aracın touch donanım paket seçeneğinde 16″ boyutunda alüminyum jantlar bulunurken; icon donanım seçeneğinde 17″ boyutunda alüminyum jantlar ve outdoor donanım seçeneğinde ise 17″ boyutunda siyah alüminyum jantlar bulunur. Bunun yanı sıra araçtaki kapı kolları tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuş. Ayrıca aracın touch ve icon donanım seçeneklerinde gövde renginde oluşturulmuş olan yan aynalar da mevcuttur. Bunun yanı sıra aracın touch donanım seçeneğinde elektrikli buğu çözücülü ve sinyalli yan aynlar bulunurken; icon ve outdoor donanım paket seçeneklerinde ise  buğu çözücülü, elektrikli katlanır ve sinyalli yan aynalar yer almaktadır.

Tüm bu dış tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra krom süslemeli biçimde oluşturulmuş olan ön yüz ve yan kapı altı çıtaları ve ön sis farı çerçeveleri gibi özellikler araçta standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca krom çerçeveli farlar ve bagaj altı çıtası aracın icon ve outdoor donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunurken; ön ve arka koruma donanımı ise aracın outdoor donanım paket seçeneğinde yer alır. Tüm bunların yanı sıra Renault ailesinin Captur modelinde sunmuş olduğu kişiselleştirme seçenekleri de mevcuttur. Turuncu renk detayıyla şık kılınmış dış kişileştirme aracın touch ve icon donanım seçeneklerinde isteğe bağlı olarak sunulurken; siyah renkli dış kişiselleştirme ise aracın her donanım paket seçeneğinde isteğe bağlı olarak sunulmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

renault captur iç tasarım

Renault Captur modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri aracın en az dış tasarım özellikleri kadar etkileyici biçimde dizayn edilmiş. Öncelikle iç tasarımı tıpkı dış tasarımda olduğu gibi kişiselleştirebilir; hayat tarzınıza uygun biçimde oluşturabilirsiniz. Aracın iç tasarımında kullanılan malzemelerin kalitesi Renault ailesinin klasik özelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta ve gayet kaliteli nitelik göstermekte. Bunun yanı sıra aracın orta konsolunda bulunan büyük ekran aracın hem teknolojik özelliklerini hem de şıklığını ve kalitesini ortaya çıkarmış. Ayrıca Renault ailesinin Captur modelindeki koltuk kılıflarını dilediğiniz zaman söküp yıkayabilir ve yeniden kolaylıkla yerine takabilirsiniz. Bu sayede araç hem şık hem de kullanışlı özellik göstermekte.

Bunun yanı sıra aracın arka koltuklarını ileri-geri biçiminde kaydırarak bagaj hacmini arttırabilir; sadece sevdiklerinize değil, eşyalarınıza da rahatça yer bulabilirsiniz. Aracın touch donanım seçeneğinde manuel klima yer alırken; icon ve outdoor donanım seçeneklerinde ise elektronik klima bulunmaktadır. Ayrıca araçta standart olarak hill holder olarak bilinen yokuşta kalkış destek sistemi de yer almaktadır. Bunun yanı sıra aracın icon ve outdoor donanım paket seçeneklerinde arka park sensörü bulunmaktadır. Touch donanım paket seçeneğinde ise ön sis farları yer almaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra viraj içi aydınlatma fonksiyonlu ön sis farları, otomatik biçimde yanan farlar ile yağmur sensörü ve deri direksiyon simidi ise aracın icon ve outdoor donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araçta yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon sistemi, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, eller serbest biçimde kullanılabilen Renault kart sistemi gibi özellikler standart olarak yer almaktadır. Ayrıca tek dokunuşla açılıp kapanabilir nitelikte olan ön camlar, elektrikli nitelik taşıyan arka camlar ile arka koltuk sırtlığının 1/3 ve 2/3 oranında katlanabilir olma özellikleri de yine aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerindendir.

Bu özellikler haricinde sabitlenebilir ön koltuk başlığı, üç adet arka koltuk başlığı, sürücünün rahatı ve konforu için tasarlanmış olan yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ve 12 volt değerinde priz de araçta standart olarak yerini alır. Bunun yanı sıra bagaj bölümü aydınlatması, kızaklı arka koltuk, EKO mod olarak bilinen ekonomik sürüş modu, aydınlatmalı biçimde tasarlanmış olan easy life ön çekmece gibi donanımlar da standart olarak yer almaktadır. Ayrıca karartılmış arka camlar aracın outdoor donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır.

Türkçe uyarı ekranı ile yol bilgisayarı araçta standart olarak bulunurken; radyo ve CD çalar touch donanım seçeneğinde bulunmaktadır. Ayrıca USB, ipod uyumlu audio bağlantı girişi ile bluetooth özellikli müzik ve telefon bağlantısı gibi donanımlar ise araçta standart olarak yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

renault captur teknik özellikleri

Renault ailesinin Captur modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 0.9 Tce, motor hacmi 898 cc, silindir adedi 3, maksimum güç 90 bg 5250 d/d, maksimum tork 130 Nm 2500 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 12,9 s, maksimum hız 171 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise kampana şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 6,0 l/100 km, şehir dışı 4,3 l/100 km, ortalama ise 4,9 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 114 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4122 mm, genişlik 1778 mm, yükseklik 1566 mm, dingil mesafesi 2606 mm, bagaj hacmi 377-455 lt, yakıt depo kapasitesi 45 lt, boş ağırlık 1101 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Renault markasının Captur modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise araç yerden yüksek olduğundan dolayı süspansiyon sistemi sert bir özellik göstermekte. Aracın yapısı mini crossover olduğundan dolayı bu süspansiyon sistemi aslında Captur modelinin özellikleriyle başarılı biçimde birleşmiş. Yine bu sistem sayesinde virajlı yollarda aracın yan yatması önlenmiş. Genel anlamda yol tutuşunun başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Captur modeline entegre edilmiştir. Araçta kilitlenmeyi önleyici fren sistemi olan ABS, acil fren destek sistemi olan AFU, elektronik denge programı ESC ve ASR olarak bilinen elektronik patinaj önleme sistemi gibi güvenlik donanımları standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü ve yolcu hava yastıkları, baş ve göğüs hava yastıkları, yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri ile direksiyondan kumandalı hız ayarlayıcı ve sınırlayıcı ve ani durmalarda dörtlü flaşörlerin otomatik yanması gibi özellik ve donanımlar da yine araçta standart olarak bulunmaktadır.

Renault Captur Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.