Puk Kodu Öğrenme | Kampanya Bulucu
Kampanya Bulucu

Puk Kodu Öğrenme

İletişim teknolojileri ile beraber hayatlarımıza giren telefon sayesinde pek çok yeni kavram ortaya çıkmış bulunmakta. Puk kodu ise bu yeni kavramlardan yalnızca bir tanesi. Biz de sizler için puk kodunun ne olduğunu, puk kodunun nasıl öğrenildiğini, Vodafone puk kodu öğrenme sistemini, Turkcell puk kodu öğrenme biçimini, sim kart numarası ile puk kodu öğrenme ve TC kimlik numarası ile puk kodu öğrenme gibi konuları derledik.

Öncelikle puk kodunun kavram olarak ne olduğuna bakmak gerekirse; puk kodu kişiye telefon hattı ile beraber gelen bir koddur. Puk kodu kişinin telefonunda yer alan pin numarasını ya da pin şifresini üç kez yanlış girmesi dahilinde lazım olmaktadır. Çünkü cep telefonlarında yer alan pin numaraları sistem aracılığıyla üç kez yanlış girildiğinde güvenlik açısından kilitlenmektedir. Dolayısıyla kişinin telefon hattı kilitlendiği durumlarda telefon o kişiden puk kodu istemektedir. Puk kodu öğrenme kapsamında pek çok yöntem bulunmaktadır. Haberimizin devamında Vodafone puk kodu öğrenme sistemini, Turkcell puk kodu öğrenme biçimini, sim kart numarası ile puk kodu öğrenme ve TC kimlik numarası ile puk kodu öğrenme gibi bilgiler yer almaktadır.

Vodafone Puk Kodu Öğrenme

Vodafone puk kodu öğrenme kapsamında baktığımızda; öncelikle Vodafone müşterileri www.vodafone.com.tr adresi üzerinden yani Vodafone resmi internet sitesi üzerinden puk kodunu öğrenebilirler. Bunun için yapmaları gereken şey bu internet adresini ziyaret etmek, giriş bölümünden kişisel bilgilerini vererek giriş yapmaktır. Bu aşamalardan sonra ise Vodafone resmi internet sitesi sistem üzerinden kişileri “Online Self Servis” bölümüne yöneltmektedir. Daha sonra ise kişiler sitede yer alan “Ayarlarım” bölümünden “Hat Ayarlarım” kısmından Vodafone puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirler.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta yer almaktadır. Vodafone müşterileri Online Self Servise giriş yaparken giriş kısmında kişisel bilgiler yer almaktadır. Bu kişisel bilgiler telefon numarası ve şifreden oluşmaktadır. Şifresi bulunmayan ya da Vodafone bayiisinden şifre almamış bireyler S yazarak 7000’e kısa mesaj gönderebilir; şifrelerini sağlayabilirler. Vodafone sistemi üzerinden kişiye şifreyi ulaştırdıktan sonra ise kişiler Online Self Servise giriş yapabilir, “Ayarlarım” ve “Hat Ayarlarım” kısmından puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirler. Tüm bunların yanı sıra Vodafone puk öğrenme işlemi yalnızca bu yolla yapılmamaktadır. Ayrıca Vodafone puk kodu öğrenme işlemi Vodafone “Sesli Yanıt Self Servi”i olarak geçen 7000 üzerinden de gerçekleşmektedir. Bunun için Vodafone müşterilerinin yapması gereken şey öncelikle Self Servis şifresi almak ve ardından 7000’i arayıp puk kodunu öğrenmektir.

Tüm bu bilgilerin yanı sıra Vodafone puk öğrenme işlemi başka yollarla da yapılmaktadır. Vodafone puk öğrenme işlemi için Vodafone müşterileri Vodafone iletişim noktalarında yer alan cep merkezlerine başvuruda bulunabilir; Vodafone puk öğrenme işlemini gerçekleştirebilirler. Ayrıca Vodafone puk öğrenme işlemi Vodafone hattından 542’yi arayarak da yapılmaktadır. Bunun yanı sıra sabit hatlardan ise 0 (542) 542 00 00 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine ulaşarak; Vodafone puk öğrenme işlemini gerçekleştirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ayrıca bütün bunların yanı sıra cep telefonu hattınızı ilk satın aldığınız zaman Vodafone yetkilileri tarafından verilen sim kart üzerinde yer alan bir alan bulunmaktadır. Bu alanı metal bir şey ile kazıdığınızda hem pin kodu hem de puk kodunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Turkcell Puk Kodu Öğrenme

Turkcell puk kodu öğrenme işlemi için Turkcell müşterilerinin yapması gereken şey, Turkcell resmi internet sitesi olan turkcell.com.tr adresini ziyeret etmektir. Daha sonra bu internet sitenin ana sayfasında yer alan hesap bölümünden giriş yapılmalıdır. Yine bu noktada kişilere telefon numaraları ve şifre gibi kişisel bilgiler sorulmaktadır. Bu bilgilerin doldurulması dahilinde kişi sisteme giriş yapmış olur. Daha sonra ise sağ tarafta yer alan menü kısmından “Hesabım” kategorisini seçmelidir. Bunun ardından ise “Ayarlarım” ve “Hat Ayarlarım” seçeneklerine gidilmelidir. Bu aşamadan sonra ise Turkcell puk kodu öğrenme işlemi gerçekleşir.

Turkcell puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirmek için başka yollar da bulunmaktadır. Bir diğer yol ise herhangi bir cep telefonu hattından 0532 532 00 00 numarası aranabilir ve Turkcell müşteri hizmetlerine ulaşılabilir. Bağlanılan müşteri hizmetleri temsilcilerinden de yine aynı şekilde puk kodu öğrenilebilir. Tüm bunların yanı sıra Turkcell puk kodu öğrenme işlemini cep telefonu hattınızı ilk satın aldığınız zaman Turkcell yetkilileri tarafından verilen sim kart üzerinde yer alan bir alan bulunmaktadır. Bu alanda da yine aynı şekilde puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Avea Puk Kodu Öğrenme

PUK kodunu hattınızdan wap.avea.com.wap sayfasından ya da Avea Online İşlemler internet adresine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Avea hattınız ile 500, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 1 500 sistemi üzerinden PUK bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sim Kart Numarası İle Puk Kodu Öğrenme

Sim kart numarası ile puk kodu öğrenme işlemi Turkcell resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşen olaylardan bir tanesidir diyebiliriz. Bu işlem için kişilerin yapması gereken şey https://www.tukcell.com.tr adresini ziyaret etmektir. Bu aşamadan sonra yine gerekli bilgiler girilerek sisteme giriş yapılmalıdır. Daha sonra ise sağ üst tarafta bulunan “Yardım” sekmesinden “Yardım Araçları” bölümü ve “Puk Kodu Öğrenme” bölümüne gidilmelidir. Bu aşamadan sonra ise Turkcell internet sistemi sizlere telefon numarası, sim kart numarası, güvenlik kodu gibi bilgiler sormaktadır. Soruları yanıtladığınız takdirde ise sim kart numarası ile puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TC Kimlik Numarası İle Puk Kodu Öğrenme

Bu işlem için kişilerin yapması gereken şey https://www.tukcell.com.tr adresini ziyaret etmektir. Bu aşamadan sonra sisteme giriş yapılmalıdır. Daha sonra ise sağ üst tarafta bulunan “Yardım Araçları” bölümü ve “Puk Kodu Öğrenme” bölümüne gidilmelidir. Bu aşamadan sonra sistem sizlere telefon numarası, TC kimlik numarası, güvenlik kodu gibi bilgiler sormaktadır. Soruları yanıtladığınız zaman TC kimlik numarası ile puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.