Kampanya Bulucu

Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme (Tüm Yöntemler)

İletişim teknolojileri ile beraber hayatlarımıza giren telefon sayesinde pek çok yeni kavram ortaya çıkmış bulunmakta. Puk kodu ise bu yeni kavramlardan yalnızca bir tanesi. Biz de sizler için puk kodunun ne olduğunu, puk kodunun nasıl öğrenildiğini, Vodafone puk kodu öğrenme sistemini, Turkcell puk kodu öğrenme biçimini, sim kart numarası ile puk kodu öğrenme ve TC kimlik numarası ile puk kodu öğrenme gibi konuları derledik.

PUK Kodu Nedir?

Öncelikle puk kodunun kavram olarak ne olduğuna bakmak gerekirse; puk kodu kişiye telefon hattı ile beraber gelen bir koddur. Puk kodu kişinin telefonunda yer alan pin numarasını ya da pin şifresini üç kez yanlış girmesi dahilinde lazım olmaktadır. Çünkü cep telefonlarında yer alan pin numaraları sistem aracılığıyla üç kez yanlış girildiğinde güvenlik açısından kilitlenmektedir. Dolayısıyla kişinin telefon hattı kilitlendiği durumlarda telefon o kişiden puk kodu istemektedir. Puk kodu öğrenme kapsamında pek çok yöntem bulunmaktadır. Haberimizin devamında Vodafone puk kodu öğrenme sistemini, Turkcell puk kodu öğrenme biçimini, sim kart numarası ile puk kodu öğrenme ve TC kimlik numarası ile puk kodu öğrenme gibi bilgiler yer almaktadır. Dilerseniz PUK kodunu unuttum, ne yapmam lazım sorusunu inceleyelim.

Vodafone PUK Kodu Öğrenme

Vodafone PUK kodu nasıl bulunur sorusu 5 şekilde cevaplanır. Vodafone kullanıcıları kullandıkları hattın PUK kodunu internet aracılığıyla öğrenebilecekleri gibi aynı işlemi sesli yanıt servisi aracılığıyla da gerçekleştirebilirler. Dileyenler Vodafone iletişim merkezlerinden birine giderek PUK kodunu talep edebilir, SIM kartı satın aldığında kendisine verilen zarfı kaybetmemiş olanlar ise herhangi bir işlem yapmadan PUK kodunu bu zarftan öğrenebilirler.

1. Online Self Servis ile PUK kodu öğrenme

Vodafone puk kodu öğrenme kapsamında baktığımızda; öncelikle Vodafone müşterileri www.vodafone.com.tr adresi üzerinden yani Vodafone resmi internet sitesi üzerinden puk kodunu öğrenebilirler. Bunun için yapmaları gereken şey bu internet adresini ziyaret etmek, giriş bölümünden kişisel bilgilerini vererek giriş yapmaktır. Bu aşamalardan sonra ise Vodafone resmi internet sitesi sistem üzerinden kişileri “Online Self Servis” bölümüne yöneltmektedir. Daha sonra ise kişiler sitede yer alan “Ayarlarım” bölümünden “Hat Ayarlarım” kısmından Vodafone puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirler.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta yer almaktadır. Vodafone müşterileri Online Self Servise giriş yaparken giriş kısmında kişisel bilgiler yer almaktadır. Bu kişisel bilgiler telefon numarası ve şifreden oluşmaktadır. Şifresi bulunmayan ya da Vodafone bayiisinden şifre almamış bireyler S yazarak 7000’e kısa mesaj gönderebilir; şifrelerini sağlayabilirler. Vodafone sistemi üzerinden kişiye şifreyi ulaştırdıktan sonra ise kişiler Online Self Servise giriş yapabilir, “Ayarlarım” ve “Hat Ayarlarım” kısmından puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirler. Tüm bunların yanı sıra Vodafone puk öğrenme işlemi yalnızca bu yolla yapılmamaktadır.

2. Sesli yanıt servisi ile PUK kodu öğrenme

Vodafone puk kodu sorgulama işlemi Vodafone “Sesli Yanıt Self Servis”i olarak geçen 7000 üzerinden de gerçekleşmektedir. Bunun için Vodafone müşterilerinin yapması gereken şey öncelikle Self Servis şifresi almak ve ardından 7000’i arayıp puk kodunu öğrenmektir.

3. Vodafone iletişim merkezlerine giderek PUK kodu öğrenme

Tüm bu bilgilerin yanı sıra Vodafone puk öğrenme işlemi başka yollarla da yapılmaktadır. Vodafone puk öğrenme işlemi için Vodafone müşterileri Vodafone iletişim noktalarında yer alan cep merkezlerine başvuruda bulunabilir; Vodafone puk öğrenme işlemini gerçekleştirebilirler.

4. Telefondan PUK kodu öğrenme

Ayrıca Vodafone puk öğrenme işlemi Vodafone hattından 542’yi arayarak da yapılmaktadır. Bunun yanı sıra sabit hatlardan ise 0 (542) 542 00 00 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine ulaşarak; Vodafone puk öğrenme işlemini gerçekleştirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.

5. SIM kart kartından PUK kodu öğrenme

Bütün bunların yanı sıra cep telefonu hattınızı ilk satın aldığınız zaman Vodafone yetkilileri tarafından verilen sim kart üzerinde yer alan bir alan bulunmaktadır. Bu alanı metal bir şey ile kazıdığınızda hem pin kodu hem de puk kodunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Turkcell PUK Kodu Öğrenme

Turkcell PUK kodu nasıl bulunur sorusunun cevabı için 3 yöntemden bahsetmek mümkündür. Turkcell kullanıcıların, PIN kodunu unutup izin verilen sayının üstünde PIN kodu girişi gerçekleştirmeye çalıştıklarında telefonları kilitlenirse yapmaları gereken şey; Turkcell.com.tr’ye giriş yapmak, herhangi bir operatörden 0532 532 00 00’ı aramak ya da SIM kartını satın alırken kendilerine verilen zarfa bakmaktır.

1. Turkcell.com.tr üzerinden PUK kodu öğrenme

Turkcell puk kodu öğrenme işlemi için Turkcell müşterilerinin yapması gereken şey, Turkcell resmi internet sitesi olan turkcell.com.tr adresini ziyeret etmektir. Daha sonra bu internet sitenin ana sayfasında yer alan hesap bölümünden giriş yapılmalıdır. Yine bu noktada kişilere telefon numaraları ve şifre gibi kişisel bilgiler sorulmaktadır. Bu bilgilerin doldurulması dahilinde kişi sisteme giriş yapmış olur. Daha sonra ise sağ tarafta yer alan menü kısmından “Hesabım” kategorisini seçmelidir. Bunun ardından ise “Ayarlarım” ve “Hat Ayarlarım” seçeneklerine gidilmelidir. Bu aşamadan sonra ise Turkcell puk kodu öğrenme işlemi gerçekleşir.

2. Telefondan PUK kodu öğrenme

Turkcell puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirmek için başka yollar da bulunmaktadır. Bir diğer yol ise herhangi bir cep telefonu hattından 0532 532 00 00 numarası aranabilir ve Turkcell müşteri hizmetlerine ulaşılabilir. Bağlanılan müşteri hizmetleri temsilcilerinden de yine aynı şekilde puk kodu öğrenilebilir.

3. SIM kart kartından PUK kodu öğrenme

Tüm bunların yanı sıra Turkcell puk kodu öğrenme işlemini cep telefonu hattınızı ilk satın aldığınız zaman Turkcell yetkilileri tarafından verilen sim kart üzerinde yer alan bir alan bulunmaktadır. Bu alanda da yine aynı şekilde puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme

Türk Telekom PUK kodu öğrenme işlemi için de 3 yöntem mevcuttur. Dolayısıyla Türk Telekom PUK kodu nasıl öğrenilir sorusunun cevabı, Turkcell başlığında anlatılarla aynıdır.

1. Turktelekom.tr üzerinden PUK kodu öğrenme

Türk telekom müşterileri, operatörün hizmet verdiği online kanal olan turktelekom.com.tr üzerinden PUK kodu öğrenme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle siteye giriş yapıp ekranın sağ üst köşesindeki Online işlemler > mobil adımlarını takip ederek PUK kodunu öğrenebilirler.

2. Telefondan PUK kodu öğrenme

Telekom kullanıcıları kendi hatlarından 500’ü arayarak PUK kodunu öğrenebilirler. Diğer operatörlerden PUK kodunu öğrenmek için ise aranması gereken numara 444 1 500’dür. İnteraktif şifresini bilmeyenler telefonda kendilerine yöneltilen güvenlik sorularını cevaplandırarak sisteme giriş yapabilirler.

4. SIM kart kartından PUK kodu öğrenme

Eğer SIM kartınızı satın alırken tarafınıza verilen zarfı kaybetmediyseniz, SIM kartı kopardığınız kredi kartı büyüklüğündeki kağıdın üzerinde bozuk para vb. bir cisimle kazımanız gereken bir alanda PUK kodu yazılır olur.

PUK Kodu Nerede Yazar?

PUK kodu; PUK1 ve PUK2 olmak üzere SIM kart zarfının içerisinde bulunan kredi kartı büyüklüğündeki kartın üzerinde yazılı olur. Aşağıda Vodafone bir SIM kartı için PUK kodunun nerede yazılı olduğuna dair bir görsel paylaştık. Diğer öperatörler için de aynı durum söz konusudur.

Sim Kart Numarası İle Puk Kodu Öğrenme

Sim kart numarası ile puk kodu öğrenme işlemi Turkcell resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşen olaylardan bir tanesidir diyebiliriz. Bu işlem için kişilerin yapması gereken şey https://www.tukcell.com.tr adresini ziyaret etmektir. Bu aşamadan sonra yine gerekli bilgiler girilerek sisteme giriş yapılmalıdır. Daha sonra ise sağ üst tarafta bulunan “Yardım” sekmesinden “Yardım Araçları” bölümü ve “Puk Kodu Öğrenme” bölümüne gidilmelidir. Bu aşamadan sonra ise Turkcell internet sistemi sizlere telefon numarası, sim kart numarası, güvenlik kodu gibi bilgiler sormaktadır. Soruları yanıtladığınız takdirde ise sim kart numarası ile puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TC Kimlik Numarası ile PUK Kodu Öğrenme

Bu işlem için kişilerin yapması gereken şey https://www.tukcell.com.tr adresini ziyaret etmektir. Bu aşamadan sonra sisteme giriş yapılmalıdır. Daha sonra ise sağ üst tarafta bulunan “Yardım Araçları” bölümü ve “Puk Kodu Öğrenme” bölümüne gidilmelidir. Bu aşamadan sonra sistem sizlere telefon numarası, TC kimlik numarası, güvenlik kodu gibi bilgiler sormaktadır. Soruları yanıtladığınız zaman TC kimlik numarası ile puk kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.