Kampanya Bulucu

Peugeot RCZ R İncelemesi

Tasarım Özellikleri

Peugeot RCZ R, spor otomobiller kategorisinde üretilen bir araç olma özelliği taşıyor. Fazlasıyla güçlü ve dinamik bir tasarıma sahip olan araç, üst düzey spor otomobiller ile yarışacak düzeyde şık bir görünüm ile dizayn edilmiş.

Model, bir önceki modellerinden farklı olarak tasarımsal boyutta birkaç değişikliğe uğramış. Aracın ön yüzeyinde bulunan ızgaralar genişletilmiş ve farların iç kısmı karartılmış. Bu değişimlerin otomobile gizemli bir hava kattığını söyleyebiliriz. RCZ R’nin geniş ve keskin jantları da tasarımla birleşerek göz doyurucu bir görünüm yaratmış.

Otomobilin tavanı tamamen karbon fiber madde ile kaplanmış. Tekerlekleri saran çamurlukların tombul ve çıkış duruşu aracın daha kaslı ve güçlü bir imaj oluşturmasına katkıda bulunuyor. Bunlara ek olarak arka tarafta bulunan egzozun krom kaplama ve çift çıkışlı oluşu da Peugeot RCZ R’nin agresif kimliğini ön plana çıkarıyor.

İç Mekân ve Donanım

Peugeot RCZ R’nin iç mekân tasarımı da dış mekân gibi fazlasıyla iyi görünüyor. Özellikle koltukların ve kokpit bölümünün dizaynı, spor modellere yakışır nitelikte.

Peugeot_RCZR_int_garnissages2

 

Aracın donanımsal özellikleri fazlasıyla göz dolduruyor. Özellikle JBL marka ses sistemi olabildiğince güçlü. Bunun yanında klima kontrolleri de bir o kadar pratik ve etkili. Dokunmatik ekran paneli 7 inç büyüklüğünde olacak şekilde üretilmiş ve birçok özellik buradan kontrol edilebiliyor.

Peugeot RCZ R’nin iç hacmi ön bölümde seyahat edenler için fazlasıyla geniş ve yeterli olsa da arka bölüm ne yazık ki dar olarak üretilmiş. Bu da yetişkin bireylerin uzun yolculuklarda seyahat edebilmesi için ne yazık ki yeterli değil. Fakat bu durum birçok spor otomobil modelinde karşımıza çıkıyor. Otomobilin bagaj hacmi ise 321 litrelik bir değere sahip.

Motor Performansı ve Yakıt Tüketimi

1.6 litre kapasiteye sahip THP motora sahip olan Peugeot RCZ R performans olarak fazlasıyla güçlü. Ayrıca bu motorda yeni geliştirilen bir özellik olan Twin-scroll turbo uygulaması bulunuyor. Bunun sayesinde motor performansı en üst seviyeye taşınıyor. Bu otomobilin pistonları alüminyum dövme gövdeli olacak şekilde üretilmiş. Bu sistem F1 yarış otomobillerinde de kullanılıyor. Ayrıca Peugeot RCZ R’ye entegre edilen yeni ve güçlü silindirler dünyada ilk defa bu modelde kullanılmış.

Peugeot_RCZ_R_Prueba_Jarama_DM_mdm_23-1024x677

Otomobilin motoru 270 Bg güç ve 330 Nm tork değeri sağlıyor. Araç Maksimum 250 Km/s hız değerine sahipken; 100 Km/s hıza ulaşması da 5,9 saniye sürüyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.