Kampanya Bulucu

PEUGEOT 508 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Peugeot 508 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasasının en iyi otomobil markalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkan Peugeot markasının 508 modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Peugeot 508 modelinin dış tasarımında dinamik ve atik bir görüntü yapısı hakim. Ama bunun yanı sıra aracın ufak detaylarla şıklık ve zarifliği de arka plana atılmamış. Ön bölümde bulunan ızgaralar tasarıma uyması adına sert ve keskin biçimde oluşturulmuş. Bunun dışında LED teknolojisiyle oluşturulmuş gündüz farları, sis farların hemen üzerine entegre edilmiş. Aracın yan bölümündeki tasarım ise yine ön ve arka bölüm tasarımına uyması adına keskin ve sert biçimde oluşturulmuş. Peugeot 508 modelinde aslında akıcı bir tasarım olduğunu söylemek mümkün. Araçta business, active, allure ve GT olmak üzere dört farklı donanım paket seçeneği bulunmakta. Cam çerçevenin kromla detaylandırılması, elektrikli, LED özellikli ve ısıtmalı yan aynalar ile elektrikli katlanabilir özelliğine sahip yan aynalar aracın her dört donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Açık ışık sistem özelliğine sahip full LED farlar ile yine full LED ön farlar gibi donanımlar aracın allure ve GT donanım paket seçeneklerinde standart olarak sunulurken; active donanım paket seçeneğinde isteğe bağlı olarak yer almaktadır. Akıllı ışık sistemi ise aracın yine allure ve GT donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır. Sunroof özelliği ise aracın active, allure ve GT donanım paket seçeneklerinde isteğe bağlı olarak sunulmaktadır. Peugeot 508 modelinde bulunan tüm bu özellik ve donanımlar haricinde aracın business donanım paket seçeneğinde 16″ boyutunda alüminyum alaşım jantlar bulunurken, active ve allure donanım paket seçeneğinde 17″ boyutunda alüminyum alaşım jantlar bulunur. Ayrıca GT donanım paket seçeneğinde ise 18″ boyutunda yine alüminyum alaşım jantlar standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra 19″ boyutundaki alüminyum jantlar ise aracın GT donanım paket seçeneğinde isteğinize bağlı olarak size sunulan özellikler arasında yer alır.

İç Donanım ve Tasarımı

peugeot 508 iç tasarım

Peugeot 508 modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise gerçek anlamda göz kamaştırıcı olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araçta bulunan malzemelerin kalitesi bir hayli iyi. Araçta bulunan ön koltuklar elektrikli ayarlanabilir ve dört yönlü elektrikli bel desteğine sahip biçimde oluşturulmuş. Ayrıca tek dokunuşla açılabilir özelliğe sahip sıkışma önleyici sistemli elektrikli ön ve arka camlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araçtaki aydınlatma ambiyans özelliktedir. Ayrıca aracın iç tasarımında bulunan, sürücü odaklı biçimde tasarlanmış ve Peugeot ailesinin klasik özelliklerinde olan kendiliğinden kararan iç dikiz aynası da bulunmaktadır. Torpido gözü soğutmalı ve aydınlatmalı özellik taşır. Tüm bunların yanı sıra sürgülü kapaklı orta konsol eşya gözü ile hazneli ve ayarlanabilir özelliklere sahip ön kol dayama donanımı da aracın tasarımına entegre edilmiştir. Ayrıca ön kol dayama içinde ise 12 volt değerinde güç soketi bulunmaktadır.

Arka kol dayama ve bardaklıklar ise aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan unsurlardan bir tanesidir. Ayrıca yükseklik ve derinlik ayarlı elektro-hidrolik direksiyon ve deri kaplı direksiyon simidi ile direksiyon üzeri kumanda butonları da yine araçta standart olarak bulunur. Tüm bu özellikler haricinde elektronik park fren sistemi, geri görüş kamerası, hem önde hem de arkada bulunan park yardım sistemi gibi donanımlar da aracın tasarımına kusursuz şekilde entegre edilmiştir. Ayrıca araçta cruise control olarak bilinen hız sabitleme ve sınırlandırma sistemi, düşük lastik basınç algılama sistemi ile follow me home olarak bilinen, sürücü odaklı biçimde hazırlanmış ve eve kadar takip sistemli farlar da yer almaktadır. Bunun yanı sıra otomatik yanan farlar ile yağmur sensörü gibi donanımlar da yine standart olarak bulunur.

Aracın iç tasarım ve donanım özellikleri bunlarla sınırlı değildir. Araçta bunun yanı sıra direksiyondan rahatlıkla kontrol edebileceğiniz radyo, CD, MP3 çalarlı müzik sistemi ile bluetooth telefon kiti, ön kol dayama içinde ise USB ve AUX girişleri yer almaktadır. Ayrıca arkamys dijital ses sistemi de yine aracın tasarımına entegre edilmiştir. Aracın business ve active donanım paket seçeneklerinde çift bölgeli otomatik klima bulunurken; allure ve GT donanım paket seçeneklerinde ise dört bölgeli otomatik klima bulunur. Ayrıca anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi ile renkli head-up ekranı gibi özellikler aracın active, allure ve GT donanım paket seçeneklerinde bulunur. 7″ boyutundaki SMEG dokunmatik ekran aracın business, active ve allure donanım seçeneğinde bulunurken, Red Line özelliğine sahip, 7″ boyutunda ve SMEG dokunmatik ekran ise aracın GT donanım paket seçeneğinde yer alır.

Teknik Özellikleri

peugeot 508 teknik özellikleri

Peugeot ailesinin 508 modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve verimde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 e-HDI, motor hacmi 1560 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 115 Bg 3600 d/d, maksimum tork 270 Nm 1750 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11,9 s, maksimum hız 197 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 7,5 l/100 km, şehir dışı 4,8 l/100 km, ortalama ise 5,8 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 134 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4830 mm, genişlik 1828 mm, yükseklik 1456 mm, dingil mesafesi 2817 mm, bagaj hacmi 473 / 1339 lt, yakıt depo kapasitesi 72 lt, boş ağırlık 1410 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Peugeot ailesinin 508 modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin gayet iyi olmasından dolayı bu özelliklerinin de yine sürücü odaklı biçimde tasarlanıp verimli olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle Peugeot 508 modelinde yumuşak bir süspansiyon sistemi kullanılmıştır. Bu özellik sayesinde hem şehir içi yollarda hem şehir dışı yollarda gayet konforlu biçimde ilerleyebilirsiniz. Ayrıca araç dışarıdan gelen trafik sesi ve rüzgar uğultusu gibi istenmeyen ve sürücüyü rahatsız eden sesleri iç mekana yansıtmaz. Bunların yanı sıra araçta sürüş keyfinizin herhangi bir nedenle engellenmemesi için birçok güvenlik önlemi ve donanımı da bulunmaktadır. Kör nokta uyarı sistemi, kayma gibi istenmeyen durumların üstesinden rahatlıkla gelebilen elektronik denge programı (ESP), yokuşta kalkış desteği sağlayan hill holder gibi özellikler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra elektronik fren gücü dağıtım sistemi (EBD), kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS), acil fren yardım sistemi (AFU), yine kaymayı önleyici anti patinaj sistemi (ASR) gibi özellik ve donanımlar da bulunmaktadır.

Tüm bu güvenlik özelliklerinin yanı sıra Peugeot 508 modelinde sürücü ve yolcu ön ve hava yastıkları, ön ve arka tarafta bulunan yolcular için perde hava yastıkları, arka koltuklarda ISOFIX sistemli çocuk koltuğu bağlantıları, hareket halinde kapıların otomatik biçimde kilitlenmesi ve ani frenlemede ise otomatik yanan dörtlü flaşörler de bulunmaktadır. Peugeot ailesinin 508 modelinde aktif gergili biçimde hazırlanmış olan hem ön hem de arka emniyet kemerleri ile arka koltuk kafalıkları gibi yine sürüş keyfinizi etkileyecek unsurlar da yer almaktadır.

Siz de bu benzersiz araca sahip olmak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız,

Peugeot 508 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.