Kampanya Bulucu

PEUGEOT 5008 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Peugeot 5008 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Peugeot ailesinin gururlu tasarımlarından ve modellerinden bir tanesi olan Peugeot 5008 modelinin dış donanım ve tasarım, iç donanım ve tasarım, teknik özellikleri, sürüş dinamikleri ve son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Özellikle geniş ailelerin ilk tercihi olan SUV sınıfındaki araçlardan bir tanesi olan Peugeot 5008 modeli tamamen yenilenmiş bulunuyor.

Peugeot 5008 modelinin öncelikle dış tasarımına baktığımızda ön bölümdeki tasarımın daha karışık ve dinamik olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Peugeot ailesi aracın arka ve yan tasarımlarında öndeki karışıklığı dengelemek adına daha sade bir tasarım tercih etmiş diyebiliriz. Önceden kullanılan büyük far takımı artık modern çağa ayak uydurmak adına tamamen değiştirilmiş. Büyük far takımı yerine kullanılan daha ince ve elit far takımı araca şıklık katmış. Bunun yanı sıra ön tarafta bulunan ızgaralarda da yine değişikliğe gidilmiş. Onlar da yine daha sade biçimde tasarıma entegre edilmiş. Yine aracın ön tasarımında bulunan bir ayrıntı olarak Peugeot markasının ismi yer alıyor. İnce bir krom kaplamalı özellik sayesinde tasarımı yerleştirilmiş durumda. Tüm bu dış tasarım özelliklerinin yanı sıra aracın dış tasarımındaki derinliği ve bütünlüğü bozmamak adına kapı kolları ve yan aynalar gövde renginde oluşturulmuş. Ayrıca araçtaki yan camlar boyunca krom şeritler halinde araç detaylandırılmış ve şık bir hale getirilmiş. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında 17″ boyutunda alüminyum alaşım jantlar kullanılmış. Hem bu alüminyum alaşım jantlar hem de 215/50 R17 lastikler ile aracın SUV sınıfından olduğu dikkatleri çekmekte.

Bu özellikler dışında aracın dış tasarımında ön sis farları da bulunmaktadır. Ayrıca Cielo paketi olarak adlandırılan paketin içinde yer alan panoramik cam tavan ve elektrikli tavan perdesi ise yine Peugeot 5008 modelinde standart olarak yer alan unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca araç bahsettiğimiz gibi SUV segmentinden olduğundan dolayı daha sportif ve dinamik biçimde oluşturulmuş.

İç Donanım ve Tasarımı

peugeot 5008 iç tasarım

Peugeot 5008 modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise tıpkı dış donanım ve tasarım özellikleri kadar daha ilk bakışta bizleri etkilediğini görebiliyoruz. Öncelikle dikkatleri çeken ilk şey i-kokpit olarak adlandırılan yere açılıp kapanır özelliğe sahip büyükçe bir ekran yerleştirilmiş olması oluyor. Yerleştirilen bu ekran sayesinde Peugeot 5008 modelinin hem sürüş bilgilerini hem de tasarımda yer alan navigasyon sistemini görüntülemek çok kolay. Bunun yanı sıra aracın iç tasarımında kullanılan malzemeler gayet kaliteli nitelik taşımakta. SUV araç sınıfından olduğu için tamamen geniş ailelere özel olarak üretilmiş biçimde karşımıza çıkıyor. Peugeot 5008 modelini sürücü dahil olmak üzere tam yedi yolcu taşıma kapasitesine sahip durumda. Araçtaki merkezi kilit sistemi uzaktan kumandalı biçimde kontrol edilebilir bir özellik göstermekte. Bunun yanı sıra ön ve arka camlar hem sıkışma önleyici sistemli hem de elektrikli özellikte oluşturulmuş. Ayrıca bu camlar uzaktan kumanda ile kapanabilir bir niteliğe sahip.

Peugeot 5008 modelinin iç tasarımında tüm bu özelliklerin yanı sıra arka sensörlü bir özellik gösteren park yardım sistemi de bulunmaktadır. Ayrıca cruise control olarak bilinen hız sınırlama ve hız sabitleme sistemleri de yer almaktadır. Bu iki sistem tamamen sürücünün güvenliği ve konforu için tasarlanmış sistemlerdir. Dış tasarımdaki sportifliğe uyması adına aracın direksiyon sistemi deri kaplama, alüminyum süslemeli ve sportif biçimde oluşturulmuş. Bu özelliklerin yanı sıra sürücü ve yolcu koltuğu yine sizlerin konforu adına yükseklik ayarlı biçimde oluşturulmuş. Sürücü koltuğuna ayrıca uzun yolculuklarda yorulmamanız için bel destek ayarı eklenmiş. Ayrıca hem sürücü hem de yolcu koltuğunda kol dayama desteği de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tasarımda bulunan yan aynalar hem elektrikli hem de ısıtmalı bir özellik gösterir. AQS olarak bilinen ve çift bölgeli otomatik klima ile hava kalite algılama sistemi de Peugeot 5008 modelinde standart olarak yer alan unsurlardan bir tanesidir. Ayrıca arka yan cam perdeleri ile koyu renk arka yan camlar ve bagaj camı da tasarıma entegre edilmiştir.

Ön koltuk arkalarında katlanabilir nitelikte masalar, çocuk izleme aynası, soğutmalı ve sürgülü kapaklı özellik gösteren orta konsol eşya gözü ile sırtlığı tamamen katlanır ön yolcu koltuğu bulunmaktadır. Aracın arkasında bulunan orta konsolda ise 12 volt değerinde priz vardır. Ayrıca bagaj bölümünde de portatif, şarj olabilen el feneri ve yine 12 volt değerinde priz bulunmaktadır. Ayrıca arka koltuklar altında kapaklı taban eşya gözleri, yağmur sensörlü otomatik silecekler, otomatik nitelikte yanan farlar ile eve kadar takip sistemli farlar ve akustik, ses yalıtımlı ön cam da aracın tasarımına benzersiz biçimde entegre edilmiştir. Ayrıca kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, elektrikli katlanan yan aynalar, deri döşeme ve ısıtmalı ön koltuklar, orijinal halı paspaslar ve son olarak park yeri mesafe ölçüm sistemi de araçta standart olarak bulunan özelliklerdendir.

Teknik Özellikleri

peugeot 5008 teknik özellikleri

Peugeot ailesinin 5008 modelinin teknik özelliklerini incelediğimizde ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar sürücüye bir hayli verim sağlayacağını çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 BlueHDi 120 hp EAT6, motor hacmi 1560 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 120 / 3400 (hp/dd), maksimum tork 300 / 1750 (Nm/dd) şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 12.8 s, maksimum hız 183 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava soğutmalı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel common-rail, yakıt tüketimi şehir içi 4.6 l/100 km, şehir dışı 4,1 l/100 km, ortalama ise 4,3 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 112 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4529 mm, genişlik 1837 mm, yükseklik 1639 mm, dingil mesafesi 2727 mm, bagaj hacmi 823 / 2506 lt, yakıt depo kapasitesi 60 lt, boş ağırlık 1510 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Peugeot ailesinin 5008 modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuşuna baktığımızda teknik özelliklerinin bir hayli iyi olmasından dolayı bu özelliklerinin de iyi olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın ön süspansiyon sistemi Mc Pherson tipinde oluşturulmuş. Arka bölümde ise standartlara uygun bir süspansiyon sistemi kullanılmış. Süspansiyon sistemlerinin sertlik durumu aracın SUV olduğu gerçeğine dayanarak uygun biçimde hazırlanmış. Bu sistemler sayesinde araç hem yol tutuşta hem de konfor anlamında başarılı özellikler sergilemekte. Kısa darbeleri ise emme konusunda herhangi bir sorun yaşanmamakta. Ayrıca Peugeot 5008 modelinin güvenlik özellik ve donanımları da yol tutuşa ve sürüş dinamiklerine olumlu biçimde etki etmekte. Öncelikle araçta hill assist denilen yokuşta kalkış destek sistemi bulunmaktadır. Ayrıca kilitlenmeyi önleyici bir sistem olan ABS fren sistemi ve elektronik fren gücü dağıtım sistemi yani EBD de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra AFU olarak bilinen acil fren yardım sistemi ile ESP yani elektronik stabilite programı da yine araçta standart olarak bulunan ve yol tutuşunuzu olumlu yönde etkileyecek unsurlar arasındadır.

Bunun yanı sıra ASR yani akıllı çekiş kontrol sistemi, otomatik elektrikli park freni, lastik hava basıncını kontrol eden sistem gibi özellikler de yer alır. Bunların yanı sıra ani frenlemede otomatik yanan flaşörler de aracın tasarımına entegre edilmiştir. Ayrıca Peugeot 5008 modelinde sürücü ve yolcu için ön ve perde hava yastıkları ile ayrıca hareket halinde iken kapıların otomatik kilitlenmesi sistemi de yine sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için oluşturulmuş özellik ve donanımlardır.

Peugeot 5008 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.