Kampanya Bulucu

PEUGEOT 301 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Peugeot 301 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasasının iddialı markalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkan Peugeot markasının 301 modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle Peugeot 301 modelinin dış tasarımını incelediğimizde Peugeot ailesinin aracın dış tasarımını çok güçlü ve çevik biçimde tasarladığını görebiliyoruz. Araç sedan otomobil tarzında oluşturulmuş ve sportif bir özellik göstermekte. Bunun dışında aracın ön tarafında bulunan ızgara tasarımı bir hayli geniş biçimde oluşturulmuş. Bu özellik sayesinde aracın sportifliği aslında şıklıkla da vurgulanmak istenmiş. Ayrıca aracın gövde kısmındaki tasarım biraz daha kabarık biçimde oluşturulmuş. Bu özellik aracın kalite hissini arttıran unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Peugeot ailesi 301 modelini tasarlarken aslında hem şık hem de spor araba severler için yani herkese hitap eden bir araç tasarlamayı uygun bulmuşlar. Tüm bu özellikler haricinde Peugeot 301 modelinin diğer dış tasarım özelliklerine baktığımızda ise modelde aslında sade çizgiler de yer almakta. Peugeot ailesi aracın sportif ve dinamik duruşunu bozmamak adına bu çizgilerde oldukça doğallıktan ve sadelikten yana olmuşlar. Ayrıca araç son derece çağdaş ve modern bir görüntü tasarımına sahip durumda. Araçta son derece üstün bir teknoloji kullanıldığı daha ilk görüşte öze çarpan unsurlar arasında yer almakta. Gövdenin hemen alt kısmında yer alan Peugeot logosu araca şıklık katan detaylardan bir tanesi.

Peugeot ailesi 301 modelinin dış tasarımını oluştururken aslında far grubunda birtakım değişikliklere gitmiş durumda. Bunun için de far grubu aracın atik ve çevik görüntüsüne uyması adına daha sert biçimde konumlandırılmış. Aracın geniş biçimde dış tasarımında yer alan ön ızgarası ise kromaj kaplı detaylarla renklendirilmiş durumda. Ayrıca aracın yine dış tasarımında yer alan sis lambaları ise ona farklı bir hava ve şıklık katmış diyebiliriz. Peugeot aracının arka kısmındaki tasarımına baktığımızda ise stop lambalarının olduğunu görmekteyiz. Bu stop lambaları iki renkli biçimde tasarıma uygun biçimde entegre edilmiş. Yine bagajın üstünde yer alan logoyla beraber araç çağdaş, modern ve sade bir görüntüye ulaşmış. Bu özelliklerin yanı sıra aracın dış tasarımında şık biçimde dizayn edilmiş tampon koruma çıtaları, aracın yan kısmını koruyan yan koruma çıtaları ve hem ön bölümde hem de arka bölümde yer alan stil çamurlukları gibi donanımlar da mevcuttur. Ayrıca araçta bagaj spoileri, krom biçimde oluşturulmuş egzoz çıkış borusu, krom sis farları çerçeveleri, 16″ boyutunda spa alaşımlı jantlar da standart olarak yer almaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

peugeot 301 iç tasarım

Peugeot markasının 301 modelinin iç tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda aracın en az dış tasarım özellikleri kadar benzersiz niteliklere sahip olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Öncelikle iç tasarımda dikkatleri çeken ilk şey iç hacmin çok geniş ve ferah biçimde tasarlanması oluyor. Peugeot 301 modelinde access, active ve allure olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Direksiyon sisteminin hem elektrik destekli hem de yükseklik ayarlı olması aracın her üç donanım paket seçeneğinde de yer alan bir unsur. Deri direksiyon sistemi ise allure donanım paket seçeneğinde standart olarak tasarımda yer almaktadır. Ayrıca sürücü koltuğunun yükseklik ayarlı olması Peugeot ailesinin sevilen özelliklerinden bir tanesi olarak tasarımda yerini almakta. Bu özellik ile tamamen konfor odaklı oluşturulmuş ön koltuklar, ön koltuklar arkasında eşyalarınızı saklamak için yer alan eşya cepleri ve 2/3 ya da 1/3 oranında katlanabilir niteliğe sahip arka koltuklar gibi özellik ve donanımlar aracın hem active hem de allure donanım paket seçeneğinde yer alan unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra ön koltuklar arasında bulunan kol dayama sistemi aracın allure donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Aracın iç tasarımında manuel klima ve polen filtresi access ve active donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun haricinde elektronik klima ve polen filtresi aracın allure donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca aracın iç tasarımında radyo, CD ve MP3 çalarlı müzik sistemi, AUX girişi ve yol bilgisayarı gibi yolculuğunuzu kolaylaştıracak ve eğlenceli hale getirecek özellikler de mevcuttur. Tüm bunların yanı sıra araçtaki merkezi kilit sistemi uzaktan kumandalıdır. Yine uzaktan kumanda üzerinde bagaj kapağını açmak için bir düğme de bulunmaktadır. Ayrıca ön konsolda da bagaj açma düğmesi tasarıma entegre edilmiştir. Bunun yanı sıra bagaj aydınlatması, içeriden açılabilir depo kapağı ve dış sıcaklık göstergesi gibi sürücünün konforu ve rahatı için tasarlanmış tamamen sürücü odaklı sistemler de aracın tasarımına standart olarak eklenmiştir. Elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar ile kapılar ve bagajın açık olması durumda uyarı sistemi ise aracın hem active hem de allure donanım paket seçeneklerinde yer almaktadır. Ayrıca aracın tasarımında yine standart olarak bulunan özellikler arasında sürücü emniyet kemeri uyarı sesi, elektrikli ön camlar, elektrikli arka camlar ve ısıtmalı arka cam da bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

peugeot 301 teknik özellikleri

Peugeot ailesinin 301 modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6L HDi 92 hp, motor hacmi 1560 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 92 / 4000 d/d, maksimum tork 230 / 1750 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11.2 s, maksimum hız 180 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava soğutmalı disk, arka ise kampana şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4.9 l/100 km, şehir dışı 3,9 l/100 km, ortalama ise 4,3 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 112 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4442 mm, genişlik 1785 mm, yükseklik 1466 mm, dingil mesafesi 2652 mm, bagaj hacmi 506 / 640 lt, yakıt depo kapasitesi 50 lt, boş ağırlık 1090 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Peugeot ailesinin 301 modelinde orta sertlikte bir süspansiyon sistemi kullanılmıştır. Bu nedenle 301 modeliyle bozuk yollarda ve kötü hava koşullarında ilerlerken bile mükemmel kalitede sürüş kalitesi sunar. Ayrıca yine bu süspansiyon sistemi sayesinde araçta herhangi bir sarsıntı olmaz. Bunun yanı sıra araçtaki güvenlik özellik ve donanımları da maksimum düzeyde tutulmuştur. Peugeot 301 modelinde kilitlenmelere karşı oluşturulmuş olan ABS fren sistemi, EBD yani elektronik fren gücünü dağıtıcı sistem, EBA olarak bilinen acil fren yardım sistemi de bulunmaktadır. Tüm bu sürüş dinamikleri ve yol tutuş özellikleri haricinde araçta sarsılma ve kayma gibi istenmeyen durumlar için oluşturulmuş ESP yani elektronik denge programı, ASR olarak bilinen kaymayı önleyici anti-patinaj sistemi ayrıca sürücü ve yolcular için oluşturulmuş hava yastığı gibi özellikler de aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca yine yol sürüşlerinizi etkileyecek bir sistem olan lastik basınç sensörü, Immobilizer, far yükseklik ayarı gibi özellikler de bulunur. Sürüş halinde ise kapılar otomatik biçimde kilitlenerek güvenliğinizi korur.

Siz de bu benzersiz araca sahip olmak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,

Peugeot 301 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.