Kampanya Bulucu

PEUGEOT 3008 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Peugeot 3008 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Peugeot ailesinin en iyi ve donanımlı tasarımlarından ve modellerinden bir tanesi olan Peugeot 3008 modelinin dış donanım ve tasarım, iç donanım ve tasarım, teknik özellikleri, sürüş dinamikleri ve son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Peugeot ailesinin yine geniş aileler için tasarladığı SUV araç sınıfından ve kompakt crossover segmentinde olan 3008 modeli, yine ilk bakışta herkesi kendisine hayran bırakıyor. Öncelikle araçta access, active, allure ve GT-Line olmak üzere dört adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır. Krom arka tampon çıtası ile parlak siyah bagaj şeridi aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gövde renginde tasarlanmış olan arka spoiler ile yine tasarımın bütünlüğünün bozulmaması adına gövde renginde oluşturulan kapı kolu ve aynalar aracın access, active ve allure donanım paket seçeneklerinde yer almaktadır.

Çamurluk, kapı altları, ön ve arka tampon altlarını içine alan gövde koruma parçaları ile istenmeyen hava koşullarından sürücüyü son derece koruyan sis farları aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunurken; LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan sis farları ise aracın GT-Line donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Krom sis farı çerçevesi ise aracın active, allure ve GT-Line donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır. Gri renkte oluşturulmuş ön tampon altı ile metal yan korumalar aracın şıklık ve kalite hissini arttıran unsurlar olarak karşımızı çıkıyor. Bu özellikler aracın allure ve GT-Line donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Tüm bu özellik ve donanımların yanı sıra Peugeot 3008 modelinde dik biçimde ve şekilde oluşturulmuş 3D efektli ön ızgara aracın access, active ve allure donanım paket seçeneklerinde yer alırken; yatay biçimde dizayn edilmiş ve çok şık bir görüntü halinde karşımıza çıkan 3D efektli ön ızgara ise aracın GT-Line donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Yine aynı şekilde krom egzoz çıkışları ile krom alt cam çerçeveleri de aracın GT-Line donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır. Krom cam üst çerçevesi ise aracın tüm donanım paket seçeneklerinde mevcuttur.

Bunların yanı sıra parlak siyah tavan, yine siyah biçimde oluşturulmuş A sütunu ile aynalar aracın GT-Line donanım seçeneğinde yerini alırken; tavan barları ise aracın active, allure ve GT-Line donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

peugeot 3008 iç tasarım

Peugeot 3008 modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise tıpkı dış donanım ve tasarım özellikleri kadar daha ilk bakışta bizleri etkilediğini görebiliyoruz. Öncelikle dikkatleri çeken ilk şey aracın iç mekanının bir hayli geniş ve ferah bir nitelik taşıdığı oluyor. Saten kaplama krom kokpit ve kapı detayları ile orta konsolda bulunan ve ön bölümü mavi biçimde aydınlatan ambiyans aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerden oluyor. Ayrıca dijital özellik taşıyan gösterge panelinin altının mavi olması aracın active, allure ve GT-Line donanım paket seçeneğinde bulunurken;  ön kapının üst bölümü, ön kapının hazneleri, orta konsol yanı, bardak tutucu ile cam tavan gibi unsurlar ambiyans ışık paketiyle aydınlatılmaktadır. Bu özellik ise aracın allure ve GT-Line donanım seçeneğinde bulunur.

Piyano siyah renginde oluşturulmuş orta konsol kaplaması ile deri kaplı direksiyon aracın her dört donanım seçeneğinde de standart olarak bulunan özelliklerdendir. Ayrıca aracın access ve active donanım paket seçeneklerinde kumaş döşeme ve karbon ön panel ile kapı kaplamaları bulunurken; allure ve GT-Line donanım paket seçeneklerinde ise brumeo kumaş ön panel ve kapı kaplamaları bulunmaktadır. Parçalı deri biçiminde oluşturulmuş olan deri-kumaş koltuk döşemesi ise aracın allure donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra deri-kumaş biçiminde oluşturulmuş GT-Line koltuk döşemesi, alüminyum pedallar ve sol ayak dayama ile siyah iç tavan kaplaması gibi özellikler ise aracın GT-Line donanım seçeneğinde bulunur. Ayrıca Peugeot 3008 modelinin her donanım paket seçeneğinde radyo, MP3 çalar, USB bağlantısı, altı adet hoparlör ile bluetooth bağlantısı ve aynı zamanda üç adet 12 volt değerinde güç soketi de yer almaktadır. 220 volt değerindeki priz ise aracın GT-Line donanım seçeneğinde bulunur. Kapasitif özellikli ve 8″ boyutundaki dokunmatik ekran ile mirror screen donanımı ise aracın active, allure ve GT-Line donanım paket seçeneğinde yer alır.

Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra aracın allure ve GT-Line donanım paket seçeneğinde sesli komut sistemi ile 3D özellikli navigasyon sistemi de yer almaktadır. Ayrıca aracın GT-Line donanım seçeneğinde FOCAL Hi-Fi özellikteki müzik sistemi standart olarak bulunmaktadır. aracın access, active ve allure donanım seçeneklerinde full dijital gösterge paneli bulunurken; GT-Line donanım seçeneğinde onyx tipi full dijital gösterge paneli bulunur. Elektronik el freni ise araçta standart olarak yer alır. Ayak hareketiniz ile açılabilen elektronik bagaj kapağı ile kablosuz şarj sistemi ise aracın GT-Line donanım paket seçeneğinde yer alır. Ayrıca araçta Cruise Control olarak bilinen hız sabitleme ve sınırlama sistemi, arka park sensörü, çift kapaklı orta kol dayama, elektrikli dört cam ve sıkışma önleyici gibi özellikler de standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra aracın active, allure ve GT-Line donanım seçeneğinde çift bölgeli tam otomatik klima, elektrokrom ayna, yağmur sensörü, far sensörü, eve kadar takip sistemli farlar ile elektrikli otomatik katlanır özellikteki aynalar bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

peugeot 3008 teknik özellikleri

Peugeot ailesinin 3008 modelinin teknik özelliklerini incelediğimizde ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar sürücüye bir hayli verim sağlayacağını çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.2 PureTech 130 hp 6MT, motor hacmi 1560 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 120 / 3500 (hp/dd), maksimum tork 300 / 1750 (Nm/dd) şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 12.4 s, maksimum hız 181 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava soğutmalı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 6,0 l/100 km, şehir dışı 4,5 l/100 km, ortalama ise 5,1 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 117 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4447 mm, genişlik 1841 mm, yükseklik 1620 mm, dingil mesafesi 2675 mm, bagaj hacmi 219 lt, yakıt depo kapasitesi 53 lt, boş ağırlık 1250 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Peugeot ailesinin 3008 modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuşuna baktığımızda teknik özelliklerinin bir hayli iyi olmasından dolayı bu özelliklerinin de iyi olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araç dışarıdan gelen ve istenmeyen seslerden olan rüzgar uğultusu ya da trafik gürültüsü gibi sesleri iç mekana yansıtmamakta fazlasıyla başarılı. Süspansiyon sisteminin orta sertlik biçiminde olması aracın SUV yapısına gayet uygun şekilde hazırlanmış. Yoldaki istenmeyen durumlardan olan yol bozukluklarını (çukur gibi) sürücüye ve yolculara hissettirmiyor. Direksiyon sisteminin de Peugeot ailesinin sevilen özelliklerinden olarak hidrolik biçimde olması tepkilerinin iyi olduğuna işaret ediyor.

Peugeot 3008 modelinin güvenlik özellik ve donanımları da yol tutuşa ve sürüş dinamiklerine olumlu biçimde etki etmekte. Araçta elektronik denge programı (ESP), patinaj önleyici (ASR), yokuşta geri kaymayı önleyici bir sistem olan Hill Holder, birinci seviye yorgunluk tespit sistemi gibi güvenlik donanımları mevcuttur. Bunun yanı sıra ön hava yastıkları, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları ile ön yolcu ve arka koltuklarda ISOFIX bağlantıları da bulunmaktadır. Tüm bu donanımların haricinde ön ve arka emniyet kemeri uyarısı, sert frende yanan dörtlü flaşörler ve hareket halinde kapıların otomatik biçimde kilitlenmesi gibi sistem ve özellikler de bulunmaktadır.

Peugeot 3008 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.