Kampanya Bulucu

PEUGEOT 208 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Peugeot 208 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasasının en iyi otomobil markalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkan Peugeot markasının 208 modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarımında dikkatleri çeken ilk şey tasarımın tamamen farklı biçimde ve boyutta oluşturulması oluyor. Izgara grubu diğer modellerin tasarımına benzemiyor. U biçiminde oluşturulan ızgaralar araca farklı bir hava katmış. Modele dinamiklik ve atiklik kazandırmak adına hem far tasarımı hem de gövde üstündeki hatlar keskin ve sert biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra gündüz farlarında kullanılan LED teknolojisi aracın kalite hissini arttırmış. Yan bölümde ise tasarımın bütünlüğünü dengelemesi adına daha sade bir tasarım uygulanmış. Araçta access, active, allure ve GT-Line olmak üzere dört farklı donanım seçeneği mevcuttur. Bu anlamda LED gündüz farları ile sinyalli yan aynalar aracın her dört donanım seçeneğinde de standart olarak bulunmakta. Ayrıca aracın active, allure ve GT-Line donanım seçeneklerinde elektrikli ayarlanabilen ve elektrikli katlanabilen özelliklere sahip, ısıtmalı yan aynalar bulunmaktadır. Ayrıca yine bu donanım seçeneklerinde aracın bütünlüğünün ve derinliğinin bozulmaması adına kapı kolları ile yan aynalar gövde renginde oluşturulmuştur.

Krom yan cam çerçevesi ise aracın allure ve GT-Line donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunur. Ayrıca ambiyans ışıklı cam tavan ve metalik görünümlü ön çerçeve aracın GT-Line donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunurken; allure donanım paket seçeneğinde isteğe bağlı olarak sunulmaktadır. Ayrıca karartılmış arka camlar ise aracın  active, allure ve GT-Line donanım seçeneklerinde standart olarak bulunur. Bunun yanı sıra koyulaştırılmış krom ve siyah dış detaylar, aynalar, çerçeveler ve kırmızı dış detaylar aracın GT-Line donanım seçeneğinde bulunmaktadır. Bu özellikler haricinde viraj aydınlatmalı sis farları aracın allure ve GT-Line donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca SMEG ekranında gösterimli arka park sensörü aracın active, allure ve GT-Line donanım seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra SMEG ekranında gösterimli ön park sensörü, park assist olarak bilinen otomatik park sistemi ve geri görüş kamerası aracın GT-Line donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca aracın dört donanım paket seçeneğinde de tam boy yedek lastik bulunmaktadır. Aracın allure donanım paket seçeneğinde 16″ boyutunda alüminyum alaşımlı jantlar (Titane özellikli) bulunurken; GT-Line donanım paket seçeneğinde ise 17″ boyutunda alüminyum alaşımlı jantlar (Caesium özellikli) bulunur.

İç Donanım ve Tasarımı

peugeot 208 iç tasarım

Peugeot 208 modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise; tıpkı aracın dış tasarımı gibi kendine özgü ve farklı olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın iç mekanı gayet ferah ve geniş biçimde oluşturulmuş. Peugeot ailesine özgü olan malzeme kalitesi 208 modeline de gayet başarılı biçimde uygulanmış. Aracın access donanım paket seçeneğinde spor direksiyon simidi bulunurken; active, allure ve GT-Line donanım seçeneklerinde ise deri kaplı spor direksiyon simidi bulunmakta. Bunun yanı sıra araçta kırmızı dikişli direksiyon simidi, vites topuzu, kol dayama ve GT-Line temalı gösterge paneli ile koyulaştırılmış krom iç detaylar aracın GT-Line donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır. Parlak nitelikli siyah kokpit ile kapı kaplamaları aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunur. Bunun yanı sıra krom çerçeveli havalandırmalar aracın allure ve GT-Line  donanım paket seçeneklerinde bulunurken; krom çerçeveli göstergeler is aracın active, allure ve GT-Line donanım seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Aracın iç tasarımında yer alan döşeme tiplerine baktığımız ise; access donanım seçeneğinde Ethnical kumaş, active donanım seçeneğinde Cran kumaş, allure donanım seçeneğinde 3D dinamik kumaş ve son olarak GT-Line donanım seçeneğinde ise Oxford yarı deri kumaş olduğunu görüyoruz.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta Cruise Control olarak bilinen ve hız sabitleme ve sınırlama sistemi de bulunmaktadır. Ayrıca yol bilgisayarı ile dış sıcaklık göstergesi ve değişken destekli elektrikli direksiyon sistemi de aracın tasarımına benzersiz biçimde entegre edilmiştir. Dokunmatik sinyaller de aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan bir özelliktir. Ayrıca araçta follow me home yani eve kadar takip sistemli aydınlatma da bulunur. Araçtaki yağmur sensörü ile elektrokrom özellikteki dikiz aynası ise allure ve GT-Line donanım seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Aracın access donanım paket seçeneğinde radyo, CD, MP3 çalar ile 2 Hp ve 2 tweeter bulunmaktadır. Bunun yanı sıra aracın active, allure ve GT-Line donanım seçeneklerinde ise SMEG dokunmatik multimedya ekranı, 4hp, 2 Tweeter, ayrıca USB, AUX, Bluetooth uyumlu telefon kiti ile rehber bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

peugeot 208 teknik özellikleri

Peugeot ailesinin 208 modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve verimde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.2 L PureTech 82, motor hacmi 1598 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 130 bg 6000 d/d, maksimum tork 160 nm 4250 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11,9 s, maksimum hız 190 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 5,5 l/100 km, şehir dışı 3,9 l/100 km, ortalama ise 4,5 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 104 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 3962 mm, genişlik 1739 mm, yükseklik 1460 mm, dingil mesafesi 2538 mm, bagaj hacmi 285 / 1.076 lt, yakıt depo kapasitesi 50 lt, boş ağırlık 1150 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Peugeot ailesinin 208 modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin gayet iyi olmasından dolayı bu özelliklerinin de yine sürücü odaklı biçimde tasarlanıp verimli olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle Peugeot 208 modelindeki süspansiyon sistemi sert özellikte tasarlanmış. Bu süspansiyon sistemi sayesinde virajlarda da rahatlıkla yüksek performans gösterebilirsiniz. Ayrıca direksiyon simidi diğer modellere oranla daha küçük yapıldığından aracı çok kolay ve rahat biçimde yönledirme imkanı oluyor. Bunların yanı sıra araçta sürüş keyfinizin herhangi bir nedenle engellenmemesi için birçok güvenlik önlemi ve donanımı da bulunmaktadır. Araçta yokuş yardım sistemi, ABS ve EBD, acil fren yardım sistemi (AFU), elektronik stabilite programı (ESP), FARC olarak bilinen şehir içi otomatik fren sistemi, lastik basınç sensörü gibi güvenlik özellikleri ve donanımları bulunmaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra ön hava yastıkları, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları da aracın güvenlik donanımları içinde yer almaktadır. Ayrıca arka koltukta ise ISOFIX çocuk koltğu bağlama noktaları da standart olarak bulunmaktadır. Acil durumda yanan dörtlü flaşörler, üç adet arka kafalık, üç noktalı üç adet arka koltuk emniyet kemeri ile ön koltuk emniyet kemeri uyarı sistemi ve hareket halinde kapıların otomatik olarak kilitlenmesi gibi sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuşunuza etki edecek önemli güvenlik özellikleri ve donanımlar da yine aracın tasarımında standart olarak yer almaktadır.

Şimdi siz de bu benzersiz araca sahip olmak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız,

Peugeot 208 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.