Kampanya Bulucu

PEUGEOT 2008 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Peugeot 2008 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasasının önde gelen  markalarından olan Peugeot markasının 2008 modelinin dış donanım ve tasarım, iç donanım ve tasarım, teknik özellikleri, sürüş dinamikleri ve son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. SUV araç sınıfında en iyi araçları üreten Peugeot ailesi 2008 modelinde de bu geleneği devam ettiriyor ve aracın tasarımını SUV segmentinde yapıyor. Öncelikle aracın dış tasarımına baktığımızda daha sade ve zarif biçimde tasarlandığını görebiliyoruz. SUV araç olmasına rağmen Peugeot 2008 modelinde şıklık kesinlikle arka plana atılmamış. Peugeot ailesi 2008 modelinin ızgara tasarımında değişikliğe gitmiş ve çift parçalı biçimde tasarlamış. Ayrıca üst tarafta bulunan ızgara krom detaylarla konumlandırılmış. Aracın alt kısmındaki sis farları ise yine krom detaylarla tasarlanmış. Ayrıca tampon altında bulunan bölüm de yine aynı biçimde krom ayrıntılarla oluşturulmuş.

Peugeot 2008 modelinde de yine büyük farlardan vazgeçilmiş ve daha ince farlar kullanılmış. Gövdenin üzerinde bulunan sert ve keskin çizgili yapı ise SUV araç modellerinde rastlanan bir durum olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca yine SUV araç olmasının getirdiği ayrıntılardan bir diğeri çamurlukların şişkin olmasıdır. Ayrıca tasarımda yerini alan tavan rayları aracın kalite hissini arttıran unsurlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra LED teknolojisiyle oluşturulmuş gündüz farları ile mercekli ön farlar ve yine LED teknolojisiyle dizayn edilmiş arka stop lambaları Peugeot 2008 modelinde standart olarak bulunan özelliklerdendir.

Araçta active, allure ve GT-line olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır. Siyah krom farlar ve çamurluk korumaları aracın allure ve GT-line donanım paket seçeneklerinde yer alır. Elektrikli biçimde ayarlanabilen, sinyalli, ısıtmalı, elektrikli katlanabilen yan aynalar aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunur. Ayrıca yan aynalar tasarımın bütünlüğünü bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra araçta sis farları, arka park sensörü ve geri görüş kamerası da bulunmaktadır. Tüm bu özellikler haricinde bagaj kapağı üzerinde bulunan spoiler, tavan barları, yedek lastik ve 16 boyutunda alüminyum alaşımlı jantlar ise yine aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan özellikler arasındadır. Karartılmış arka camlar ile 17″ boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlar ise aracın allure ve GT-line donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Krom detayla oluşturulmuş egzoz çıkışı ile siyah yan aynalar ise aracın GT-line donanım seçeneğinde yer alır.

İç Donanım ve Tasarımı

peugeot 2008 iç tasarım

Peugeot ailesinin tasarlamış olduğu 2008 modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda da tıpkı dış donanım ve tasarım özellikleri kadar daha ilk bakışta bizleri etkilediğini görebiliyoruz. Öncelikle aracın her üç donanım paket seçeneğinde de ön ve arka camlar elektrikli özellik gösterir. Ayrıca torpido gözü de soğutmalı bir nitelik taşımakta. Bunun yanı sıra hazneli orta konsol, 1/3 ve 2/3 oranında yatırılabilen arka koltuk sistemi de bulunmaktadır. Hem ön bölümde hem de arka bölümde 12 volt değerinde güç çıkışı bulunmaktadır. Ayrıca polifonik uyarı sesleri de mevcuttur. Tüm bu özelliklerin yanı sıra SUV araç olmasının getirdiği bir özellik olarak direksiyon hem çok fonksiyonlu ve deri kaplı hem de spor bir özellik göstermektedir. Ayrıca iç tasarımdaki bütünlüğü bozmamak adına Peugeot ailesi 2008 modelinde kokpiti iç ortamdaki renge uygun olarak oluşturmuştur. Bunun yanı sıra kapı kaplamaları da yine aynı şekilde uygun renklerdedir.

Aracın iç tasarımında bulunan ve her üç donanım paket seçeneğinde de mevcut olan özellikler arasında SMEG dokunmatik multimedya ekranı, 4 hp ve 2 tweeter, USB, AUX girişi ve bluetooth özellikleri de bulunmaktadır. Ayrıca bulunan bluetooth sayesinde elleriniz serbest biçimde telefon kitini ve rehber entegrasyonunu gerçekleştirebilir; audio streaming müzik aktarımını kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca bunların yanı sıra araçta mirrorscreen olarak bilinen telefon iletişim sistemi de bulunmaktadır. Tüm bu özellikler haricinde beyaz ışıklı göstergeler ve LCD ekran aracın active donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca beyaz renkli göstergeler ve renkli LCD ekran ise aracın allure ve GT-line donanım seçeneklerinde bulunur. LED çerçeveli göstergeler allure donanım paket seçeneğinde mavi iken; GT-line donanım paket seçeneğinde ise kırmızı renktedir. Peugeot 2008 modelinin iç tasarımındaki döşeme yapısına baktığımızda ise active donanım paket seçeneğinde dinamik kumaş, allure donanım paket seçeneğinde dinamik 3D dokulu parçalı deri ve GT-line donanım paket seçeneğinde ise yine dinamik kırmızı dikişli ve parçalı deri şeklindedir. Aracın iç tasarımında bulunan klima sistemi active donanım paket seçeneğinde standart olarak sunulur. Bunun yanı sıra çift bölgeli olarak tasarlanmış ve tam otomatik olan klima sistemi ise aracın allure ve GT-line donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

peugeot 2008 teknik özellikleri

Peugeot ailesinin 2008 modelinin teknik özelliklerini incelediğimizde ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar sürücüye bir hayli verim sağlayacağını çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.2L Puretech 110hp EAT6, motor hacmi 1199 cc, silindir adedi 3, maksimum güç 110 / 5500 (hp/dd), maksimum tork 205 / 1500 (Nm/dd) şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 10.3 s, maksimum hız 188 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel common-rail, yakıt tüketimi şehir içi 4.7 l/100 km, şehir dışı 3,6 l/100 km, ortalama ise 4,0 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 103 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4159 mm, genişlik 1829 mm, yükseklik 1556 mm, dingil mesafesi 2537 mm, bagaj hacmi 350 lt, yakıt depo kapasitesi 50 lt, boş ağırlık 1160 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Peugeot ailesinin 2008 modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuşuna baktığımızda teknik özelliklerinin bir hayli iyi olmasından dolayı bu özelliklerinin de iyi olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın süspansiyon sistemini incelediğimizde önde Mc Pherson arkada ise şekil değiştirme özelliğine sahip bir süspansiyon sistemi kullanılmıştır. Süspansiyon sistemi SUV araç yapısına uyması adına daha yumuşak biçimli oluşturulmuştur. Süspansiyon sisteminin bu özelliği arazi sürüşlerinde ve yol tutuşlarında yüksek düzeyde kalite sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Peugeot 2008 modeli dışarıdan gelen trafik seslerini ya da rüzgar uğultusu gibi istenmeyen sesleri aracın içine yansıtmamaktadır.

Virajlardaki dönüşlerde sağladığı ivme ve başarı yine süspansiyon sisteminin bir getirisidir. Tüm bunlar haricinde Peugeot 2008 modelinde beş adet farklı sürüş modu da bulunmaktadır. Normal mod olarak bilinen  sürüş modu daha çok asfalt yollarda tercih edilmekte, kar modu daha kaygan zeminlerde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra çamur modu ise bu tarz yol yüzeylerinde ve kum modu ise daha gevşek zemin olarak bilinen zeminlerde etkilidir. Bu özellikler haricinde araçta yokuş yardım sistemi, elektornik stabilite programı (ESP), ABS, EBD ve acil fren yardım sistemi (AFU) gibi sistemler bulunmaktadır. Ayrıca Cruise Control olarak bilinen hız sabitleme ve sınırlama sistemi, otomatik yanan farlar, yağmur sensörü, dokunmatik sinyaller, eve kadar takip sistem özelliğiyle oluşturulmuş farlar ile direksiyon arkası vites değiştirme sistemleri de yine sürüş kalitesini etkileyen unsurlar olarak araçta yerini almıştır. Ayrıca ön, yan ve perde hava yastıkları ise arka koltukta bulunan ISFIX çocuk koltuğu bağlantıları sayesinde sevdikleriniz de güvende olacaktır.

Peugeot 2008 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.