Kampanya Bulucu

Peşinatsız Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Araç satın almak için bankaların kişilere sunduğu taşıt kredisi her ne kadar taksitle araba alımını sağlasa da kanuni sınır nedeniyle araç satın almak isteyen kişiler araç değerinin % 70’i kadar bankalardan taşıt kredisi kullanabilirler. Eğer ki aracın değeri 50.000 TL ve üzerinde ise taşıt kredisi kullanımı aracın % 50’sini karşılamaktadır. Bu da araç sahibi olmak isteyen kişilerin belirli bir peşinat ödemesini gerektirdiğinden taşıt kredisi kullanarak peşinatsız tamamına taksitle araç alımı mümkün değildir. Yan burada peşinatsız bayiden araba almak gibi bir ihtimalin olmadığını söyleyelim.

Araba almak istiyorum ama param yok, peşinat olmadan nasıl araba sahibi olabilir diyorsanız aşağıdaki yöntemleri inceleyebilirsiniz.

Peşinatsız Taksitle Araba Nasıl Alınır? Araba Almanın Yoları

Otomobil Markalarının Kampanyalarını Takip Edin

Otomobil markaları dönem dönem kampanyalar düzenleyerek kişilere vade yolu ile peşinat ödemeksizin araba satın alımı fırsatı sunmaktadırlar.  Satın alınması istenilen arabanın tamamı kredilendirilir ve alıcı kişiye kısa vadeli bir nevi kredi tanımlanır. Bu fırsatlardan faydalanabilmek için markaların kampanyalarını takip ediniz.

Tüm araba markalarının güncel sıfır araba kampanyalarına sitemizin ilgili kategorisinden ulaşabilirsiniz: Sıfır Araç Kampanyaları

Tüketici Kredisi Kullanın

Taksitle araba almak için tüketici kredisine başvurabilirsiniz. Tüketici kredileri, kişilerin maddi gelirleri ve mal varlıkları doğrultusunda limit sınırlaması olmaksızın kişilere verilebilen bir kredi türüdür. Fakat yüksek meblağlarda tüketici kredisi alabilmek biraz zor olabilir. Bunun için gelirinizin yüksek olması ve banka ile olan ilişkileriniz temiz olması gerekmektedir. Şayet araç satın almak için size tanımlanan tüketici kredisi yeterli gelmiyorsa taşıt kredisi ile tüketici kredisini birleştirerek aracı tamamen taksitli olmak sureti ile satın alabilirsiniz. % 70 taşıt kredisinden geriye kalan % 30’luk kısım için de ihtiyaç kredisi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yine bankaların düzenlemiş oldukları tüm kredi kampanyalarına ilgili kategorimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz: Kredi kampanyaları

Eminotomotiv Sistemi ile Araç Alımı

Peşinatsız taksitle araba almak istiyorum diyorsanız başvurabileceğibiz yöntemlerden bir tanesi de bu. Bunun için Eminevim’den araba nasıl alınır sorusunu cevaplandıralım. Taksitli yollar ile otomobil ve ev satın alımı gerçekleştiren Emin Şirketler Grubu, Eminotomotiv sistemi ile özü dayanışma ve yardımlaşmaya dayalı bir satın alım sistemi uygulamaktadır. Bu sisteme göre otomobil almak isteyen kişilerden gruplar oluşturulur. Her kişi almak istediği aracı dilediği yerden dilediği fiyatla seçer. Daha sonra kura çekilir ve her kişinin gruptaki araç satın alım sırası belirlenir. Gruptaki insanlar her ay belirlenen taksit ölçüsünde ödeme yaparlar. Sırası gelen o ay aracını almış olur. Bu sistemde faiz işlememektedir. Peşinat ödemesi bulunmamaktadır. Yalnızca organizasyon ücreti kesilmektedir.

Dileyen kişiler kura esnasında bu uygulamadan vazgeçip yatırmış olduğu ücretleri geri alabilir. Organizasyon ücreti iade edilmemektedir. Eminotomotiv sayesine aracını alan kişinin aracına rehin konulur. Böylelikle kişi, borcunu bitirmeden aracını satamamaktadır. Bu da herkesin hakkını korumak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Eğer ki kişiler belirlenen tarihler arasında taksit tutarını ödemezse, geciktirdiği kadar araç teslim tarihi ileri bir tarihe ertelenir. Veya ufak bir miktar gecikme cezası uygulanır.

Eminevim-Eminotomotiv sistemini ayrıntılı bir şekilde tüm detaylarıyla incelediğimiz haberimize ulaşmak için yukarıdaki bağlantımızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Eminotomotiv sisteminde taksitler dondurulabilir.
 • Araç 0 km ya da 2’nci el olmak üzere her türlü araç olabilir.
 • Türkiye’nin her yerinden istenilen araç satın alınabilir.
 • Araç satın alımında taksit miktarı ve taksit sayısı kişiler tarafından belirlenir.

Eminevim Araba Alma Şartları

Eminevim’in otomobil sektörü ile ilgilenen kısmının ismi Eminotomotivdir. Eminotomotiv müşterleri öncelikle Eminotomotiv ofislerine gelerek almak istedikleri araba modelinin ve fiyatını müşteri danışmanına belirtir. Daha sonra kaç ay taksit yapılacağını belirtir. ( 20 aydan 40 aya kadar) Taksit sayısı çekilişli gruplarda, aynı zamanda o grupta kaç kişi olduğunu belirtir. ( 30 ay taksit = 30 kişilik grup) Her ay gruptaki kişilerin ödediği taksit bir otomobil parası eder. Her ay havuzda toplanan bir otomobil parasıyla noter huzurunda yapılan sıra tespiti sonucu bir kişiye otomobil alınır. Tıpkı halk arasında yapılan altın günü gibi. Peşinatı düştükten sonra otomobilin fiyatı, direkt taksit sayısına bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar. Eminevim araba taksit hesaplama işlemleri geçilir. Bu hesaplama işlemi bittikten sonra ödeyeceğiniz taksit oranları size bildirilir.

Eminevim Taksit Hesaplama Nasıl Yapılır?

İlk olarak belirtelim; Eminevim taksit hesaplama işlemi bir bilgisayar programı aracılığıyla otomatik olarak yapılır. Eminevim ofislerinden herhangi birine gittiğinizde birtakım bilgiler doğrultusuna plan ödeme planı çıkartılır. Ödeme sistemi bu aşamada belirlenen hesaplamaya göre oluşturulur. Devamında ödeme planında herhangi bir değişiklik söz konusu olmaz. Eminevim taksit hesaplamasının nasıl yapıldığını aşama aşama anlatmak gerekirse;

 • Taksit hesabının ilk aşaması satın alınacak olan şeyin tutarıdır. Önce arabanın fiyatı belirlenir.
 • 2. aşamada ise vade sayısı belirlenir. Burada size kaç ay boyunca ödeme yapmak istediğiniz, bütçenizin kaç ay boyunca ödeme yapmaya uygun olduğu sorulur. Söz konusu taksit aralığı 5 ila 10 sene arasında değişir.
 • Taksit sayınız kaç ise dahil olduğunuz grupta da o kadar insan olacaktır. Örneğin 60 ay vade ile ödeme yapmak istiyorsanız 60 kişilik bir grubun içerisine dahil edilirsiniz.
 • Bu gruptaki insanlar tarafından her ay ödenen para toplanır. Toplanan bu para bir araba parası eder.
 • Para sırası gelen kişiye verilir. Bu parayla noter huzurunda araba alınır. Para nakit olarak kişiye verilmez. Ödemeler bitene kadar arabaya ipotek konulur.

Eminevim sistemi ile ilgili detaylı bilgi için: Eminevim Sistemi Nasıldır, Eminevim Güvenilir mi?

Senetle Araba Alımı

Her ne kadar tavsiye etmesek de senet ile araba alımı yapan birçok insan bulunmaktadır. Özellikle de galericilerin hemen hemen hepsi senetle araba satmaktadır. Araba değerinin üzerine bir miktar fark koyarak yapılan bu satışlarda tüketici bazen çok zor durumlarda kalabilmektedir.

Bu tarz senetle araba almadan önce ilk tercih olarak bankaların tüketici kredisi seçeneği kullanılmalıdır. Şayet banka size kredi kullandırmıyorsa kendi maddi durumunuzu şöyle bir gözden geçirmeli ve kendinize şu soruyu sormalısınız: ‘’Bankalar geri ödeme riski taşıdığım için bana kredi kullandırmıyorlar. Peki senetlerimi ödeyebilecek miyim?’’…

Senetle araba alımı hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili haberimizi inceleyebilirsiniz: Galeriden Senetle Araba Almak

Birevim Oto Sistemi ile Araç Alımı

Birevim’den araba nasıl alınır? Birevim araba kredileri ile faizsiz bir şekilde araba alabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle Birevim ofislerine giderek uygun olup olmadığınız konusunda Birevim müşteri danışmanı ile görüşmek uygun olduğunuzun tespiti halinde Birevim faizsiz kredi desteği alarak araba sahibi olabilirsiniz. Birevim araba hesaplama işlemini ofisteki yetkili kişi ile gerçekleştirerek ödeme gücünüze göre bir plan oluşturabilir, bu sayede araba sahibi olabilirsiniz.

Birevim Araba Alma Şartları

Kimlerin Birevim müşterisi olarak araba sahibi olabileceği konusunda bir sınırlama yoktur. Araba sahibi olmak isteyen herkes Birevim sisteminden faydalanabilir, Birevim’in tasarruf yöntemleri sayesinde araba sahibi olabilirler. Sisteme başvuru yapacak olan kişiler aylık geliri düşük olabilir. Birevim bu konuya bir sınırlama getirmemiştir. Yalnızca sisteme dahil olduktan sonraki planlanan ödemelerin zamanında yapılması beklenir. Araba almanın kolay yolunu arayanlar için Birevim güzel bir fırsat.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Mahfus karaboğa dedi ki:

  Araba kredı almak ıstıyorum

  1. ibrahim dedi ki:

   taksitle araba almak istiyor. nasıl olur

 2. Harun filik dedi ki:

  Taksitle araba almak istiyorum

 3. sinan dedi ki:

  sıfır toyata coralla almak istiyorum şartlar nedir teşekkürler vade kaç ay