Peşinatsız Taksitle Araba Nasıl Alınır | Kampanya Bulucu

Peşinatsız Taksitle Araba Nasıl Alınır

Peşinatsız Taksitle Araba Nasıl Alınır

Araç satın almak için bankaların kişilere sunduğu taşıt kredisi her ne kadar taksitle araba alımını sağlasa da kanuni sınır nedeniyle araç satın almak isteyen kişiler araç değerinin % 70’i kadar bankalardan taşıt kredisi kullanabilirler. Eğer ki aracın değeri 50.000 TL ve üzerinde ise taşıt kredisi kullanımı aracın % 50’sini karşılamaktadır. Bu da araç sahibi olmak isteyen kişilerin belirli bir peşinat ödemesini gerektirdiğinden taşıt kredisi kullanarak peşinatsız tamamına taksitle araç alımı mümkün değildir.

Peşinatsız Taksitle Araba Nasıl Alınır?


a-) Otomobil Markalarının Kampanyalarını Takip Edin

Otomobil markaları dönem dönem kampanyalar düzenleyerek kişilere vade yolu ile peşinat ödemeksizin araba satın alımı fırsatı sunmaktadırlar.  Satın alınması istenilen arabanın tamamı kredilendirilir ve alıcı kişiye kısa vadeli bir nevi kredi tanımlanır. Bu fırsatlardan faydalanabilmek için markaların kampanyalarını takip ediniz.

Tüm araba markalarının güncel sıfır araba kampanyalarına sitemizin ilgili kategorisinden ulaşabilirsiniz: Sıfır Araç Kampanyaları

b-) Tüketici Kredisi Kullanın

Tüketici kredileri, kişilerin maddi gelirleri ve mal varlıkları doğrultusunda limit sınırlaması olmaksızın kişilere verilebilen bir kredi türüdür. Fakat yüksek meblağlarda tüketici kredisi alabilmek biraz zor olabilir. Bunun için gelirinizin yüksek olması ve banka ile olan ilişkileriniz temiz olması gerekmektedir. Şayet araç satın almak için size tanımlanan tüketici kredisi yeterli gelmiyorsa taşıt kredisi ile tüketici kredisini birleştirerek aracı tamamen taksitli olmak sureti ile satın alabilirsiniz. % 70 taşıt kredisinden geriye kalan % 30’luk kısım için de ihtiyaç kredisi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yine bankaların düzenlemiş oldukları tüm kredi kampanyalarına ilgili kategorimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz: Kredi kampanyaları

c-) Eminotomotiv Sistemi ile Araç Alımı

Taksitli yollar ile otomobil ve ev satın alımı gerçekleştiren Emin Şirketler Grubu, Eminotomotiv sistemi ile özü dayanışma ve yardımlaşmaya dayalı bir satın alım sistemi uygulamaktadır. Bu sisteme göre otomobil almak isteyen kişilerden gruplar oluşturulur. Her kişi almak istediği aracı dilediği yerden dilediği fiyatla seçer. Daha sonra kura çekilir ve her kişinin gruptaki araç satın alım sırası belirlenir. Gruptaki insanlar her ay belirlenen taksit ölçüsünde ödeme yaparlar. Sırası gelen o ay aracını almış olur. Bu sistemde faiz işlememektedir. Peşinat ödemesi bulunmamaktadır. Yalnızca organizasyon ücreti kesilmektedir.

Dileyen kişiler kura esnasında bu uygulamadan vazgeçip yatırmış olduğu ücretleri geri alabilir. Organizasyon ücreti iade edilmemektedir. Eminotomotiv sayesine aracını alan kişinin aracına rehin konulur. Böylelikle kişi, borcunu bitirmeden aracını satamamaktadır. Bu da herkesin hakkını korumak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Eğer ki kişiler belirlenen tarihler arasında taksit tutarını ödemezse, geciktirdiği kadar araç teslim tarihi ileri bir tarihe ertelenir. Veya ufak bir miktar gecikme cezası uygulanır.

Eminevim Sistemi Nasıldır, Eminevim Güvenilir mi?

Eminevim-Eminotomotiv sistemini ayrıntılı bir şekilde tüm detaylarıyla incelediğimiz haberimize ulaşmak için yukarıdaki bağlantımızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Eminotomotiv sisteminde taksitler dondurulabilir.
 • Araç 0 km ya da 2’nci el olmak üzere her türlü araç olabilir.
 • Türkiye’nin her yerinden istenilen araç satın alınabilir.
 • Araç satın alımında taksit miktarı ve taksit sayısı kişiler tarafından belirlenir.

d-) Senetle Araba Alımı

Her ne kadar tavsiye etmesek de senet ile araba alımı yapan birçok insan bulunmaktadır. Özellikle de galericilerin hemen hemen hepsi senetle araba satmaktadır. Araba değerinin üzerine bir miktar fark koyarak yapılan bu satışlarda tüketici bazen çok zor durumlarda kalabilmektedir.

Bu tarz senetle araba almadan önce ilk tercih olarak bankaların tüketici kredisi seçeneği kullanılmalıdır. Şayet banka size kredi kullandırmıyorsa kendi maddi durumunuzu şöyle bir gözden geçirmeli ve kendinize şu soruyu sormalısınız: ‘’Bankalar geri ödeme riski taşıdığım için bana kredi kullandırmıyorlar. Peki senetlerimi ödeyebilecek miyim?’’…

Senetle araba alımı hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili haberimizi inceleyebilirsiniz: Galeriden Senetle Araba Almak


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Mahfus karaboğa dedi ki:

  Araba kredı almak ıstıyorum

  1. ibrahim dedi ki:

   taksitle araba almak istiyor. nasıl olur

BİR YORUM YAZ