Kampanya Bulucu

Peşinat Vermeden Ev Almak

Konut Kredisi ile Ev Alımı: Konut kredisi, günümüzde oldukça popüler bir ev alma yöntemidir. Birçok insan konut kredisi kullanarak ev sahibi olmaktadırlar. Fakat ne yazık ki konut kredisi ile ev satın alabilmek için belirli oranda bankaya peşinat ödenmesi gerekir. Bu kural bankalar tarafından değil yasalar tarafından konulmuştur ve bankadan bankaya göre değişmemektedir.

Konut Kredisi Evin Ne Kadarını Karşılar?

Konut kredileri, konut edinmek amacıyla satın alınan evlerin fiyatının % 75’ini karşılamaktadır. Yani bankalar, müşterilerine konut kredisi verirken müşteri tarafından belirlenen evin değerinin % 75’i kadar kredi verir. Geriye kalan % 25’lik kısım ev sahibi olmak isteyen müşteri tarafından karşılanmaktadır. Eğer ki satın alınacak ev konut edinmek amaçlı değil de ticari gayrimenkul amaçlı ise ev tutarının yalnızca %  50’si banka tarafından kredi olarak verilir

Konut Kredisi ile Peşinatsız Ev Alımı

Konut kredileri satın alınacak evlerin yalnızca % 75’ini karşıladığı için normal şartlarda konut kredisi ile peşinatsız ev sahibi olmak mümkün değildir. Fakat ev sahibi olmak isteyen kişi konut kredisinin yanında ihtiyaç kredisi de kullanarak hiçbir peşinat ödemeden ev sahibi olabilir. Yalnız bunun için krediyi kullanacak söz konusu kişinin kredi puanının yüksek olması ve kredi kullanabilmek için herhangi bir engelinin bulunmaması gerekir. Aksi takdirde riskli bireylere bankalar kredi vermemektedir. Konut kredisi kullanan bir kişi geriye kalan % 25’lik kısım için de aynı bankadan veya bir başka banka üzerinden ihtiyaç kredisi kullanarak peşinat ödemeksizin ev sahibi olabilir.

Eminevim Sistemi ile Peşinatsız Ev Alımı

Eminevim, son zamanlarda popüler olan bir ev satın alma yöntemidir. Emin Şirketler Grubu tarafından ortaya çıkartılan bu sistem ile kişiler hiçbir peşinat ödemeksizin kolaylıkla ev sahibi olabilirler. Ayrıca bu kişiler ev sahibi olurken taksitlerinde herhangi bir faiz de ödemezler.

Eminevim insanlar arasında bir nevi “altın günü” yaparak her birisinin ev sahibi olmasını sağlar. Öyle ki ev sahibi olmak için Eminevim sistemine başvuran kişilerden gruplar oluşturulur. Daha sonra gruptaki kişiler diledikleri evi seçerler. Sistem tarafından kura çekilir ve belirli bir ödeme planı oluşturulur. Buradaki aylık ödeme miktarı gruptaki kişiler tarafından belirlenmektedir. Daha sonra toplanan paralar ile her ay gruptaki bir kişiye ev alınır. Böylelikle sırası gelen kişi ev sahibi olmuş olur.

  • Eminevim sisteminde hiçbir şekilde faiz uygulaması bulunmamaktadır.
  • Ev sahibi olmak isteyen kişiler Türkiye’nin her bölgesinden diledikleri evi seçebilirler. Bu seçimde herhangi bir fiyat sınırlaması bulunmamaktadır.
  • Eminevim sisteminde kişiler diledikleri zaman ödedikleri taksitleri dondurabilirler.
  • Kişiler hiçbir şart bulunmaksızın istedikleri takdirde sistemden ayrılabilme hakkına sahiptirler. Daha önce ödenmiş olunan taksitler de sistem tarafından kişilere iade edilir. Yalnızca organizasyon ücreti geri ödenmez.
  • Taksitlerini zamanında ödemeyip geciktiren kişiler için iki uygulama bulunmaktadır. Bu kişiler ya belirledikleri tarihten daha geç bir tarihte ev sahibi olurlar. Ya da ufak bir gecikme ücreti öderler. Evini geç teslim almayı seçen kullanıcılara evin veriliş tarihi yalnızca aylık taksitlerin gecikme günü kadar ertelenmektedir.
  • İnsanlar arasındaki eşitliği sağlayabilmek için evini geç teslim alanlar, erken teslim alanlardan daha az ücret öderler. Çünkü evini erken alan kişinin daha sonraki aylık taksitlerinde ufak bir miktar artış olur ve böylelikle de diğer ev sahibi olmak isteyen kişilere yardım edilmiş olunur.
  • Eminevim sisteminde hiçbir peşinat ve ön ödeme bulunmamaktadır.
  • Kişiler ödeme miktarı için belirlenen taksit sayısını dilerlerse kendileri belirleyebilme hakkına sahiptirler.

Eminevim sistemini ayrıntılı bir şekilde incelediğimiz haberimizi okumak faydanıza olacaktır: ”Eminevim Sistemi Nasıldır, Eminevim Güvenilir mi?”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.