Kampanya Bulucu

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar

Son yıllarda oldukça yaygın hale gelen özel sağlık sigortaları, kişiler için birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Fakat özel sağlık sigortalarının neleri kapsadığını bilmek ve bu doğrultuda sigorta seçenekleri arasında bir seçim yapmanız en doğrusu olacaktır. Sağlık sigortası yaptırırken sözleşmenin detayları, hangi hastalıkların kapsam dışı bırakıldığı gibi detayların bilinmesi şarttır. Özel sağlık sigortalarının kapsam dışı seçenekleri ise: 1 yıl süreyle kapsam dışı, 2 yıl süreyle kapsam dışı ve hayat boyu kapsam dışı şeklindedir.

Özel sağlık sigortalarının kapsamı birçok etmene bağlı olarak değişmektedir. Bu etmenler sigorta şirketleri, kişilerin yapmış olduğu sigorta paketleri ve sigorta süreleridir. Bu etmenlere bağlı olarak kişiler, sigorta seçenekleri arasından kendisi için en ideal olanı seçmesi gerekmektedir.

Özel Sağlık Sigortaları Hangi Sağlık Giderlerini Karşılar?

özel sağlık sigortası kapsamı nedir

-Yatarak Tedaviler: Hasta, tedavi olduğu hastanede kalmak suretiyle tüm giderleri kapsamaktadır. Örnek olarak; radyoterapi, kemoterapi gibi tedavilerdir.

-Ayakta tedaviler: Doktor muayenesi gibi masrafların karşılandığı tedavi çeşidi olan ayakta tedavi giderleri; ilaçlar, fizik tedavi, doğum kontrolü, röntgen, tahlil gibi giderlerdir. Özel sağlık sigortalarının sözleşmelerinde aksi belirtilmedikçe, yatarak tedavi haricinde tüm giderler ayakta tedaviye dahil edilmektedir.

-Doğum masrafları: Bu giderler genel olarak bebeğin anne karnında oluşumundan doğumdan sonrasına kadar dahil edilmektedir. Doğum kontrolleri, normal veya sezeryan doğum, bebeğin kan değerlerinin kontrolü, muayeneler gibi giderler doğum masraflarının tümünü kapsamaktadır.

-Diş ve göz tedavileri

-İlaç masrafları

Özel Sağlık Sigortalarının Kişiler İçin Avantajları Nelerdir?

-Az veya hiçbir ücret ödemeden alabildiğiniz özel sağlık sigortası hizmetlerinde, çok yüksek olan tedavi masraflarını ödemek zorunda kalmazsınız.

-Sözleşmede yer alan hastaneler arasında bir seçim yapabilir, dilediğiniz doktora muayene olabilirsiniz.

-Özel sağlık sigortası sayesinde kendinizi önemli hisseder ve en kaliteli hizmeti alırsınız.

-Poliçenizde yer alan maddeler doğrultusunda yurt dışında da tedavi olabilirsiniz.

Sağlık sigortaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu haberimizi de okuyabilirsiniz:

Sağlık Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar, Yaptırmak Gerekli Midir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.