Kampanya Bulucu

OPEL ZAFİRA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Opel Zafira İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Opel ailesinin tasarladığı ve MPV sınıfına sahip olan Zafira modelinin dış ve iç tasarım özelliklerini, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Opel Zafire modelinin dış tasarımına baktığımızda öncelikle çok geniş bir boyutta olduğunu görebiliyoruz. Aslında Opel Zafira modeli adeta bir aile aracı olarak tasarlansa da yine araç dinamik ve atik bir görünüşe sahip. Aracın tasarımını iddialı olarak bile nitelendirebiliriz. Tasarımda yerini alan ve ön tarafta bulunan farlar bumerang şeklinde konumlandırılmış durumda. Bunun yanı sıra Opel ailesinin sevilen özelliklerinden olan aracın gövdesinin üzerinde yer alan çizgiler ise araca biraz da spor bir hava vermiş. Araca şıklık katmak adına Opel ailesi tasarıma ızgaranın petekli biçimde olmasını eklemiş. Ayrıca dış tasarımda yer alan detaylarda siyah renk kullanımı aracın tasarımına yine bütünlük ve şıklık katmış diyebiliriz. Bunun yanı sıra aracın ön tasarımında bulunan parçalar krom kaplı biçimde oluşturulmuş. 17″ boyutundaki jantlar ise yine aracın sportif yönünü tamamlamış. Tüm bu özellikler haricinde aracın yan tasarımında devam eden sert ve keskin çizgiler sayesinde derinlik ve bütünlük bozulmamış. Yine tasarımda yerini alan ve Opel ailesinin geleneksel özelliklerinden olan tavan rayları ise araca değişik ve farklı bir görüntü sağlamış. Bunun yanı sıra aracın arka tasarımında bulunan farlar LED teknolojisiyle oluşturulmuş ve karartılmış biçimde bulunmakta. Bu özellik aracın dikkat çeken özelliklerinden olmuş. LED teknolojisiyle hazırlandığından özellikle gece sürüşlerinizde hem çok şık hem de kullanışlı olacaktır.

Araçta enjoy ve enjoy active prestij olmak üzere iki adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Araçtaki yan aynalar derinliğin bozulmaması için gövde renginde oluşturulmuş. Ayrıca bu yan aynalar hem elektrikli hem de ısıtmalı niteliktedir. Bunun yanı sıra araca gündüz farları da entegre edilmiş. Ayrıca istenmeyen durumlardan olan bozuk hava koşullarında güvenliğinizin riske girmemesi adına Opel ailesi Zafira modelinin tasarımına bir de ön sis farları eklemiştir. Bu özellikler aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Tüm bu özellikler haricinde Opel Zafira modelinde başka dış tasarım ve donanım özellikleri de bulunmaktadır. Elektrikli, ısıtmalı ve gövde renginde oluşturulan yan aynaların otomatik katlanabilir nitelikte olması, tasarımın arka tarafında bulunan LED teknolojisiyle oluşturulmuş arka farlar, otomatik uzun far asistanı, ALC olarak bilinen, tünel algılama özelliğine sahip olan otomatik yanan farlar, hem önde hem de arkada yer alan park sensörü, yağmur sensörü ve HSA olarak bilinen yokuşta kalkış desteği gibi özellikler de bulunmaktadır. Bu özellikler Opel Zafira modelinin enjoy active prestij donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alır.

İç Donanım ve Tasarımı

opel zafira iç tasarım

Opel Zafira modelinin iç tasarım özelliklerine baktığımızda ise dikkatleri çeken ilk şey aracın iç tasarımında kullanılan malzemelerin yüksek kalitede olması oluyor. Aslında bu özellik Opel ailesinin klasikleşmiş ve çok sevilen özelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra iç mekan aslında sürücü odaklı biçimde oluşturulmuş. Bu sayede kullanımı rahat ve kolay bir nitelik taşıyor. Bunun yanı sıra araç MPV araç formatında ve niteliğinde olduğu için eşya saklama gözleri de bir hayli fazla. Aracın torpido sistemi çift hazneli biçimde konumlandırılmış. Ayrıca aracın iç tasarımında bulunan camın panoramik olması da hem iç mekanın genişliğini hem de kalite hissini arttırmakta. Aracın yine iç tasarımında bulunan A sütunu canlı ve dinamik biçimde oluşturulmuş. Bu özellik isteğe bağlı olarak Opel ailesi tarafından sizlere sunulmakta. Aracın iç mekan tasarımı yedi kişilik biçimde düzenlenmiş. Bu sayede aslında tam da geniş ailelere rahat ve konforlu bir ulaşım vaat ediyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araç MPV sınıfında olduğundan bagaj hacmi de bir hayli geniş durumda. Ayrıca iki yönlü biçimde ayarlanabilir olan ön koltuk kafalıkları ve aktif gergili ön emniyet kemerleri tamamen güvenlik için oluşturulmuş detaylar olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra Opel Zafira modelinde CD 400, radyo, CD ve MP3 çalar, AUX girişi ve altı adet hoparlör de bulunmakta. Bu sayede yolculuklarınızda sevdiğiniz müzikleri dinleyerek çok keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Araçtaki kilit sistemi deadlock özelliğinde oluşturulmuş. Ayrıca ön ve arka camların elektrikli bir nitelikte olması ve direksiyonun da deri kaplı olması araçtaki kalite hissini arttıran unsurlar arasında yerini alıyor. Direksiyon sistemi deri kaplı olmasının yanı sıra hıza duyarlı bir özellikte ve elektro hidrolik niteliğine sahip. Ayrıca araçta USB bağlantısı, yer tasarrufu sağlamanıza yarayacak 17″ boyutunda stepne, Opel ailesinin sevilen özelliklerinden olan yol bilgisayarı gibi özellikler de mevcut. Ayrıca bu özelliklerin tümü aracın her iki donanım paket seçeneğinde de standart olarak bulunmakta. Tüm bu iç tasarım özellik ve donanımlarının yanı sıra araçta arka camda yer alan güneşlikler de bulunmaktadır. Bu özellik Opel Zafira modelinin enjoy active prestij donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alır. Yine enjoy active prestij donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan bir diğer özellik CD 600 ile 7″ boyutundaki renkli ekrandır. Ayrıca çift bölgeli özelliğe sahip elektronik iklim kontrollü klima ile ısı yalıtımlı niteliğe sahip ön cam da yine enjoy active prestij donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araçta ışığa duyarlı biçimde oluşturulmuş otomatik kararan dikiz aynası, koyulaştırılmış arka camlar da bulunmaktadır. Bu özellikler de yine Opel Zafira modelinin enjoy active prestij donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

opel zafira teknik özellikleri

Opel Zafira modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise;

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 EcoTEC, motor hacmi 1598 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 136 HP 3500 – 4000 d/d, maksimum tork 320 Nm 2000 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11,2 s, maksimum hız 193 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,6 l/100 km, şehir dışı 3,8 l/100 km, ortalama ise 4,1 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 109 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4656 mm, genişlik 1884 mm, yükseklik 1685 mm, dingil mesafesi 2760 mm, bagaj hacmi 152/ 1792 lt, yakıt depo kapasitesi 58 lt, boş ağırlık 1626 kg, lastik boyutu 225/50 R 17 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Opel Zafira modelinin performansına, yol tutuşuna, sürüş dinamiklerine baktığımızda ise; araç MPV sınıfında olduğundan dolayı süspansiyon sistemi yumuşak biçimde oluşturulmuştur. Süspansiyon sisteminin yumuşak olmasından dolayı araç yoldaki istenmeyen durumlardan olan çukurları ve engebeleri size hissettirmez. Bu sayede güvenlik ve konfor göz ardı edilmemektedir. Bunun yanı sıra Opel Zafira modelinde bulunan camlar ses yalıtımlı olduğundan dışarıdan gelen sesleri aracın içine geçirmez.

Tüm bu sürüş dinamiklerinin yanı sıra araçtaki güvenlik sistemleri de maksimum düzeyde iyi derecededir. Opel Zafira modelinde kilitlenmelere karşı olan ABS fren sistemi, ESP olarak bilinen elektronik stabilite programı bulunmaktadır. Elektronik stabilite programı yine ilerlediğiniz yolda istenmeyen durumlardan olan kayma gibi durumların üstesinden kolaylıkla gelebilir ve güvenliğinizi riske atmaz. Ayrıca araçta cruise control olarak bilinen hız sabitleyici sistem de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra PRS yani katlanabilir nitelikteki pedal sistemi de tasarıma kusursuz biçimde entegre edilmiştir. Ayrıca Opel Zafira modelinde sürücü ve yolcu hava yastıkları da standart olarak bulunmaktadır.

Opel Zafira Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. şükran dalp dedi ki:

    opel meriva dizel 1.3 geniş arka lı modelden niye vaz geçildi.dizel 1.3 ekonomik. ve dizel araçlar niye üretilmiyor