Kampanya Bulucu

OPEL MOKKA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Opel Mokka İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasalarında çok sevilen otomobillerden olan SUV model otomobiller Opel ailesinin Mokka modeliyle beraber daha kaliteli bir hal almış durumda. Opel ailesinin modern çağa ayak uydurmak için tasarladığı SUV araçlardan olan Mokka modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini ve sürüş dinamikleri ile son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda dikkatleri çeken ilk şey aracın çok güçlü bir formata ve yapıya sahip olması oluyor. Ön bölümde kullanılan ızgaranın boyutu özellikle büyük şekilde tasarlanmış. Bunun yanı sıra motor kapağının üstünde bulunan hatlar SUV araç modelini yansıtması adına sert ve keskin biçimde oluşturulmuştur. Bu özelliklerin yanı sıra aracın çamurluk tasarımı daha şişkin bir biçimde konumlandırılmış. Ön tarafta bulunan far lambaları ise SUV araç modelindeki dinamikliği ve hareketliliği yansıtması adına geriye doğru biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra sert bir çizgi halinde ön çamurluktan arka tasarıma doğru uzanan çizgi ise yine araca dinamik bir bütünlük sağlamış. Opel Mokka modelinin arka tasarımı çok daha sade biçimde oluşturulmuş. Stop lambaları adeta bir “U” biçiminde oluşturulmuş.

Aracın tasarımında design, enjoy ve cosmo paket donanım seçenekleri mevcut. Aracın dış tasarımında gündüz farları, ön tarafa konumlandırılmış ön sis farları, 18″ boyutunda oluşturulmuş alaşımlı jantlar, bütünlüğü bozmamak adına gövde renginde ve elektrikli ve ısıtmalı biçimde oluşturulmuş yan aynalar bulunmaktadır. Bu özellikler aracın design donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca yine tasarımın derinliğini kaybetmemesi adına gövde renginde tasarlanan kapı kolları, spoyler ve tavan rayları ise aracın design donanım paket seçeneğinde standart olarak sunulur. Aracın enjoy donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklere bakarsak; design modelindeki özelliklere ek olarak gövde renginde oluşturulmuş, elektrikli, ısıtmalı ayrıca otomatik katlanır yan aynalar ile hem ön tarafta hem de arka tarafta bulunan park sensörleri yer almaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın cosmo donanım paket seçeneğinde yer alan standart özelliklere baktığımızda ise; tüm enjoy donanımında bulunan özelliklerin yanı sıra Bi-Xenon özelliğinde geliştirilmiş ve AFL+ olarak bilinen sürüşe duyarlı ön farlar, LED teknolojisiyle oluşturulmuş gündüz farları, ALC yani otomatik biçimde yanan farlar, HBA olarak bilinen uzun far asistanı, yeğmur sensörü gibi özellikler bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

opel mokka iç tasarım

Opel ailesinin Mokka modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise; Opel ailesinin iç mekanda radikal değişikliklere gitmediğini görüyoruz. Opel Mokka SUV araç niteliğinde olduğundan iç hacmi çok geniş ve ferah biçimde oluşturulurken; koltukların da rahatlığına bir hayli önem gösterilmiş. Öncelikle araçtaki design donanım seçeneğinde yer alan özelliklere baktığımızda; elektrikli, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, sürücü odaklı biçimde oluşturulmuş yol bilgisayarı, bagaj bölümü düzenleyici gibi özellikler bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra iki yönlü biçimde ayarlanabilen yolcu koltuğu ile dört yönlü biçimde ayarlanabilen sürücü koltuğu da bulunmaktadır. 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar sayesinde ise tüm eşyalarınıza Opel Mokka modelinde yer bulabilirsiniz. Arka orta koltuk kafalığı, bagaj bölümü aydınlatması, Radyo, CD, MP3 çalar özellikli müzik sistemi, altı adet hoparlör, AUX ve USB bağlantıları ile bluetooth özelliği de yine aracın design donanım seçeneğinde standart olarak yer alan özellikler arasındadır. Ayrıca ön ve arka camlar elektrikli özelliğe sahiptir. Deri direksiyon simidi ile direksiyondan çok rahatlıkla kontrol edilebilen kumanda sistemi de bulunmaktadır. Ön koltuklarda bulunan sırt cepleri küçük eşyalarınızı saklamak için uygun olabilecek yerlerdir. Bunun yanı sıra araçta stepne ve uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi bulunmaktadır.

Opel Mokka modelinin design donanım seçeneğinde bulunan özellikler haricinde aracın enjoy donanım paket seçeneğinde yer alan standart özelliklere baktığımızda ise; 12 volt değerinde hem önde hem de arka tarafta bulunan elektrik çıkışı yer almaktadır. Ayrıca radyo, CC, MP3 çalar özellikli müzik sistemi, renkli biçimde oluşturulmuş bilgi ekranı, sesli komut ve kablosuz biçimde müzik dinleme özelliği, alto adet hoparlör ve sürücü odaklı biçimde entegre edilmiş sürücü bilgi ekranı gibi özellikler Opel ailesi tarafından sizlere opsiyonel olarak sunulmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta ergonomik biçimde hazırlanmış spor deri koltukların, geri görüş kamerasının, sunroof özelliğinin yer almasını isterseniz de Opel ailesi yine bunları isteğinize bağlı olarak sizlere sunmaktadır.

Aracın cosmo donanım seçeneğinde yer alan özelliklere baktığımızda ise; tüm enjoy donanım seçeneğinde yer alan özellikler haricinde, arka tarafta bulunan koltuk kol dayama desteği, ECC olarak bilinen çift bölgeli elektronik iklim kontrollü klima, sürücü tarafında bulunan gözlük saklama kabı, ışığa duyarlı otomatik biçimde kararan iç dikiz aynası yer almaktadır. Cosmo donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan diğer özellikler ise şunlardır: Karartılmış biçimde oluşturulan arka camlar, krom kaplı detayla hazırlanmış cam çerçevesi, ortam aydınlatması, ön tarafta bulunan kol dayama desteği, ön yolcu koltuğunun altında yer alan saklama haznesi ve sürücü odaklı biçimde oluşturulmuş bilgi ekranı gibi özelliklerdir.

Teknik Özellikleri

opel mokka teknik özellikleri

Opel Mokka modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri üstünde uğraşıldığına ve en iyi seviyeye getirilmeye çalışıldığını görebiliyoruz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 CDTi, motor hacmi 1598 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 100 HP 3500 – 4000 d/d, maksimum tork 320 Nm 2000 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 10,9 s, maksimum hız 188 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön soğutmalı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 6,1 l/100 km, şehir dışı 4,5 l/100 km, ortalama ise 5,1 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 159 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4278 mm, genişlik 1777 mm, yükseklik 1658 mm, dingil mesafesi 2555 mm, bagaj hacmi 4356 / 1010 lt, yakıt depo kapasitesi 52 lt, boş ağırlık 1470 kg, lastik boyutu 215/55 R18 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Opel Mokka modelinin performansına, yol tutuşuna, sürüş dinamiklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı bu özelliklerinin de bir hayli iyi olduğunu görüyoruz. Öncelikle araç SUV model olduğundan süspansiyon sistemi orta sertlikte oluşturulmuş. Bu sayede virajlarda yan yatma gibi istenmeyen durumlar bri hayli azaltılmış. Bunun yanı sıra Opel Mokka hem düzgün yol koşullarında hem de arazi gibi bozuk yol koşullarında size maksimum düzeyde konfor sağlıyor. Ayrıca araçtaki güvenlik özelliklerinin sağlam olması da yol tutuşunuz üzerindeki verimi olumlu yönde etkileyecektir. Araçta kilitlenmelere karşı bir sistem olan ABS fren sistemi, aktif devrilme koruması (ROM), ani fren desteği (PBA), çekiş kontrol sistemi (TCS), düz hatlarda denge sağlayan kontrol sistemi (SLS) gibi sistemler bulunmaktadır. Araçtaki güvenlik özellikleri bunlarla sınırlı değildir. Ayrıca elektronik fren gücü dağılımı (EBD), elektronik kalkış torku kontrolü (EDC), elektronik stabilite programı (ESP), virajda fren kontrolü (CBC), yokuşta kalkış desteği (HSA) ile lastik basıncı takip sistemi gibi özellikler de standart olarak yer almaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra PRS olarak bilinen katlanabilir pedal sistemi ile, sürücü ve ön yolcu hava yastığı, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları da Opel Mokka modelinde standart olarak bulunan özelliklerdendir.

Opel Mokka Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.