Kampanya Bulucu

OPEL INSIGNIA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Opel Insignia İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasasının lider markalarından bir tanesi olan Opel ailesinin tasarlamış olduğu ve D sınıfındaki en iyi model olan Insignia modeli araç piyasalarında yerini aldı. Opel Insignia modelinin dış tasarım ve iç tasarım özellikleri ile teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak fiyat listesini sizlere sunuyoruz. İlk olarak aracın dış tasarım ve donanım özelliklerini inceleyecek olursak; Opel ailesinin aracın ön tasarımında radikal bir değişime gittiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Araçtaki gündüz farları LED teknolojisiyle birleştirilmiş ve çağa ayak uydurmuş diyebiliriz. Aracın hem ızgara bölümünde hem de ön tarafta bulunan sis farlarında krom detaylar kullanılmış. Bu detaylar aracın spor kısmını kırıp şıklığını öne çıkarmış. Ayrıca aracın gövde kısmında ve yan bölümünde yer alan çizgiler araca dinamik ve atik bir görüntü sağlamış durumda. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın yan bölümünde bulunan cam çıtalarda ve kapı kollarında da yine aynı şekilde krom özellikli parçalar kullanılmış. Bu sayede tasarımın derinliği ve bütünlüğü bozulmamış. Araçta design, edition elegance, cosmo, elite ve sport olmak üzere beş adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır. LED biçiminde oluşturulmuş gündüz farları ile LED arka farlar aracın her beş donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Geliştirilmiş sürüşe duyarlı özellik taşıyan Bi-Xenon ön farlar ise aracın cosmo, elite, sport donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer alır. Bunun yanı sıra hem önde hem de arkada bulunan park sensörü yine aracın her donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır. Araçta standart olarak bulunan diğer özellikler ise yağmur sensörü, tünel algılama özelliğine sahip olan otomatik biçimde yanan farlardır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın dış tasarımında bulunan yan aynalar tasarımın bütünlüğünü bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuştur. Ayrıca yan aynalar elektrikli, ısıtmalı ve elektrikli katlanır özelliklere de sahiptir. Üst cam çerçevenin krom kaplı özellikte olması aracın cosmo ve elite donanım paket seçeneklerinde yer alan özelliklerdendir. Ayrıca aracın design donanım paket seçeneğinde 17″ boyutunda hafif alaşımlı jantlar bulunurken; edition elegance, cosmo ve elite donanım paket seçeneklerinde 18″ boyutunda hafif alaşımlı jantlar bulunmaktadır. 19″ boyutundaki hafif alaşımlı jantlar aracın sport donanım seçeneğinde standart olarak yer alır. Gümüş renkteki tavan rayları aracın kalite hissini arttırmıştır. Bu özellik aracın cosmo donanım seçeneğinde bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

opel insignia iç tasarım

Opel Insignia modelinin iç tasarım ve donanım özellikleri aracın en az dış tasarım özellikleri kadar kaliteli yapıya sahiptir. Aracın iç tasarımında dikkatleri çeken ilk şey tıpkı dış tasarımdaki gibi radikal ve köklü bir değişikliğe gidilmesi oluyor. Aracın iç tasarımında bulunan ön ve arka camlar elektrikli özelliğe sahip. Ayrıca merkezi kilit sisteminin uzaktan kumandalı olması Opel ailesinin klasikleşmiş özelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bunların yanı sıra araçta anahtarsız giriş ve yine aynı şekilde anahtarsız çalıştırma sistemi mevcut. Aracın hem ön tarafında hem de arka tarafında okuma lambaları da bulunmakta. Ayrıca 12 volt değerindeki güç çıkışı ile elektronik ark freni de aracın tasarımına entegre edilen özelliklerden. Tüm bu özellikler aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan özelliklerdir. Bunların yanı sıra araçtaki direksiyon simidi deri kaplı bir yapıda oluşturulmuştur. Ayrıca araçta çift bölgeli özelliğe sahip elektronik iklim kontrollü klima da mevcuttur.

Aracın iç tasarımında bulunan ön ve arka kol dayama desteği ile ön koltuk sırtlarında cepler ve sürücü tarafında bulunan saklama haznesi Opel ailesinin klasik özellikleri arasındadır ve sürücüler tarafında çok sevilmektedir. Elektrikli bagaj kapağı özelliği aracın cosmo donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Bunların yanı sıra dört yönlü biçimde ayarlanabilir sürücü koltuğu ile iki yönlü biçimde ayarlanabilir ön yolcu koltuğu gibi özellikler aracın design ve edition elagance donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra sürücü odaklı biçimde tasarlanmış ve dört yönlü olarak elektrikli ayarlanabilir bel desteği aracın tüm donanım paket seçeneklerinde standart olarak yerini alır. Bunun yanı sıra ön tarafta yolculuk eden ön yolcu için tasarlanmış dört yönlü elektrikli ayarlanabilir bel desteği ise aracın cosmo, elite ve sport donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer alır. Ayrıca araçta sunroof özelliğinin bulunmasını isterseniz Opel ailesi sizlerin isteğine bağlı olarak bu özelliği aracın cosmo ve elite donanım paket seçeneklerinde sunmakta. Ayrıca Opel İnsignia modelinde USB, AUX ve bluetooth bağlantısı ile bluetooth ile kablosuz müzik dinleme özelliği gibi sistemler de yer almaktadır. Bunun yanı sıra son teknolojiyle oluşturulmuş IntelliLink Touch R700 bilgi ve eğlence sistemi 8″ boyutundaki dokunmatik renkli ekranla beraber sunulmaktadır. Ayrıca aracın müzik sistemi içerisinde yedi adet hoparlör de vardır. Bunun yanı sıra tüm bu sistemler direksiyondan rahatlıkla kontrol edilebilmektedir. Bu özellikler aracın her beş donanım paket seçeneğinde de standart olarak yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

opel-insigniaOpel Insignia modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi durumda olduğunu görüyoruz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 CDTi, motor hacmi 1598 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 136 HP 3500 – 4000 d/d, maksimum tork 320 Nm 2000 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 10,9 s, maksimum hız 200 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; hava soğutmalı disk, arka ise yine aynı şekilde hava soğutmalı disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 6,5 l/100 km, şehir dışı 4,1 l/100 km, ortalama ise 5,0 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 132 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4842 mm, genişlik 1856 mm, yükseklik 1498 mm, dingil mesafesi 2737 mm, bagaj hacmi 500-1015 lt, yakıt depo kapasitesi 70 lt, boş ağırlık 1548 kg, lastik boyutu 245/40 R19 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Opel Insignia modelinin performansına, yol tutuşuna, sürüş dinamiklerine baktığımızda ise aracın teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı sürüş dinamiklerinin de bir hayli yüksek kalitede olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araçta sport mod ve tourer modu olmak üzere sürüş modları bulunmaktadır. Aracın sport sürüş modunda süspansiyon sistemi biraz daha sert özellik gösterirken, tourer modunda ise araç daha yumuşak bir süspansiyon sistemine sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra araçta bulunan gaz pedalı ve direksiyon sistemi de bu modlara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca araçtaki güvenlik özellikleri de bir hayli sağlam ve kaliteli özelliktedir. Araçta kilitlenmelere karşı oluşturulmuş fren sistemi olan ABS, denge kontrolünü sağlayan ESP sistemi, BA olarak bilinen fren destek sistemi, CSC yani virajda denge kontrolü gibi özellikler aracın her beş donanım paket seçeneğinde de standart olarak bulunan özelliklerdendir.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra SLSC olarak bilinen düz hat denge kontrolü, dinamik çekiş kontrolü ve hıza ve sürüşe duyarlı bir özellik gösteren elektro hidrolik direksiyon gibi özellikler de yine aracın her donanım seçeneğinde standart olarak yer alan özelliklerdendir. HSA olarak bilinen yokuşta kalkış desteği ise aracın edition elegance, cosmo ve sport donanım seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü ve ön yolcu, ön ve yan hava yastıkları ile ön ve arka perde hava yastıkları da araçta yine standart olarak bulunan özelliklerdendir.

Opel Insignia Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.