Kampanya Bulucu

OPEL CORSA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Opel Corsa İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasasının en iyi markalarından bir tanesi olan Opel markası B ve küçük araç sınıfı ve Corsa modeliyle araç piyasalarında yerini almış bulunuyor. Opel Corsa modelinin dış tasarım ve iç tasarım özellikleri ile teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarımına baktığımızda bir önceki nesline kıyasla tasarımında radikal değişiklikler olduğunu görebiliyoruz. Aracın ön tasarımında yer alan far grubunda esaslı bir değişime gidilmiş. Aracın yeni far tasarımı gayet çağdaş ve modern biçimde tasarlanmış. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında yer alan ızgara yapısı daha büyük biçimde oluşturulmuş ve aracın tampon kısmına ise iyice yaklaştırılmış. Bu özellikler haricinde tasarımda değişmeyen özellik olarak aracın arka kısma doğru yükselen şekli olduğunu söyleyebiliriz. Arka tasarıma baktığımızda ise stop lambalarındaki değişim ilk etapta göze çarpan özelliklerden. Stop lambaları bir önceki nesle oranla daha büyük biçimde yerini almış. Ayrıca bu lambalar aracın sportif yapısına uyması adına dışarıya doğru çıkıntılı biçimde tasarlanmış.

Opel Corsa modelinde essentia, design, enjoy ve color edition olmak üzere dört adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Aracın essentia donanım paket seçeneğinde 15″ boyutunda ve yapısal niteliğe sahip jantlar yer almakta. Ayrıca yine aynı donanım paket seçeneğinde tasarımın derinliğini ve bütünlüğünü bozmamak adına yan aynalar gövde renginde oluşturulmuş. Ayrıca yan aynalar elektrikli bir özellik göstermekte. Ön farlar halojen biçimde oluşturulmuş. Aynı zamanda essentia donanım paket seçeneğinde gündüz farları, arka cam sileceği, siyah renkli biçimde oluşturulmuş kapı kolları da mevcut. Opel Corsa modelinin enjoy donanım paket seçeneğinde ise 15″ boyutunda alaşımlı jantlar, elektrikli, ısıtmalı ve yine gövde renginde oluşturulmuş yan aynalar bulunmaktadır. Ayrıca enjoy donanım paket seçeneğinde yer alan kapı kolları tasarımın derinliğini bozmamak için gövde renginde oluşturulmuştur. Ön sis farlarına eklenen siyah çerçeve ise aracın yapısını daha şık ve elit kılmıştır. Ayrıca enjoy donanım paket seçeneğine isteğinize bağlı olarak yağmur sensörü, tünel algılama özelliğine sahip olan otomatik biçimde yanan farlar gibi özellik ve donanımlar da eklenmiştir. Opel Corsa modelinin color edition donanım paket seçeneğinde bulunan özellikler aracı biraz daha spor kılmak adına oluşturulmuştur. Bu pakette yer alan standart özellikler ise halojen niteliğe sahip ön farlar, LED teknolojisiyle oluşturulmuş gündüz farları, 16″ boyutundaki alaşımlı jantlar, krom çerçeveli şekilde oluşturulmuş ön sis farları gibi özelliklerdir.

İç Donanım ve Tasarımı

opel corsa iç tasarım

Opel Corsa modelinin iç tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar iyi olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Öncelikle iç tasarıma baktığımızda dikkatleri çeken ilk şey Opel ailesinin klasikleşmiş ve sevilen özelliklerinden olan, araçta kullanılan malzemelerin yüksek kalitede olması oluyor. Aslında iç tasarım da dış tasarım gibi yenilenmiş ve güncellenmiş özellikler barındırmakta. Aracın iç tasarımında kullanılan detaylar siyah renkte oluşturulmuş. Ön konsolun orta bölümünde 7″ boyutundaki IntelliLink multimedya sistemi hakim. Bunun yanı sıra Opel Corsa modelinin iç tasarımında 3,5″ boyutunda sürücü odaklı şekilde tasarlanmış bir bilgi ekranı da bulunuyor. Ayrıca sürücü koltuğunun dört yönlü biçimde oluşturulması sürücüye tam konfor sağlar nitelikte. Araçta CD 3.0 BT, radyo, CD ve MP3 çalar ile altı adet hoparlör de bulunmakta. Müzik sistemi özellikleri yalnızca bunlarla sınırlı kalmıyor. Ayrıca AUX ve USB girişi, bluetooth bağlantısı gibi özellik ve donanımlar da araçta yerini alıyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra çift katlı fonksiyonel bagaj, sistemlerin direksiyondan kolaylıkla kontrol edilebilmesi, klima ve stepne de aracın tasarımına entegre edilen özelliklerden. Saydığımız tüm bu özellikler aracın essentia donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alıyor. Ayrıca aracın iç tasarımında bulunan kadife paspaslar ve kapı içlerinde bulunan ve eşyalarınızı saklamak için oluşturulan kapı içi cepleri de kalite hissini arttıran özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Aracın design donanım paket seçeneğinde ise tüm bu özelliklere ek olarak yol bilgisayarı da yer almakta. Aracın enjoy donanım paket seçeneğinde ise standart olarak yer alan bu saydığımız özellikler haricinde deri direksiyon simidi ve gösterge panelinin siyah renkli biçimde oluşturulması oluyor. İsteğe bağlı olarak ise ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası, ön koltuk ve direksiyon simidi ısıtması, akıllı telefon entegrasyonu, bluetooth özellikli kablosuz müzik dinleme özelliği, gelişmiş park pilotu, geri görüş kamerasına sahip olmanız mümkün. Ayrıca yine isteğe bağlı olarak Opel ailesi sizlere ön ve arkada buluna park sensörü, 7″ dokunmatik ve renkli ekran ve sunroof özelliklerini de sunmakta.

Teknik Özellikleri

opel corsa teknik özellikleri

Opel ailesinin Corsa modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.4 Ecotec, motor hacmi 1398 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 90 HP 3500 – 4000 d/d, maksimum tork 130 Nm 4000 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 13,9 s, maksimum hız 170 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise kampana şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 7,8 l/100 km, şehir dışı 4,9 l/100 km, ortalama ise 6,0 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 140 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4021 mm, genişlik 1746 mm, yükseklik 1481 mm, dingil mesafesi 2510 mm, bagaj hacmi 285 / 1010 lt, yakıt depo kapasitesi 45 lt, boş ağırlık 1139 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Opel ailesinin Corsa modelinin performansına, yol tutuşuna ve sürüş dinamiklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından kaynaklana bir biçimde bu dinamiklerin de yüksek olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle Opel Corsa modelinde yer alan süspansiyon sistemi sert nitelikte tasarlanmış. Bunun sebebi sürüş dinamiklerinin ve yol tutuşun arttırılması şeklinde karşımıza çıkıyor. Sert süspansiyon sisteminin konforu bozduğuna dair düşünceler olsa da Opel Corsa modelinde böyle bir durum yaşanmıyor.

Direksiyon sisteminin hıza duyarlı, elektrikli ve isteğe bağlı olarak ısıtmalı sunulması ise sürüş kalitesini ve yol tutuşunu arttıran özelliklerden oluyor. Bunun yanı sıra araçtaki güvenlik donanımları da Opel ailesinin sevilen özelliklerinden olarak tasarımda yerini alıyor. Araçta kilitlenmelere karşı oluşturulmuş fren sistemi olan ABS, city modu, denge kontrolünü sağlayan ESP sistemi, katlanabilir pedal sistemi, çocuk kilidi, yolcu ve sürücü için oluşturulmuş ön hava yastıkları standart olarak bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra start ve stop sistemi, yokuşta kalkış desteği sağlayan yokuş kalkış destek sistemi, aktif gergili biçimde oluşturulmuş ön emniyet kemerleri de yer almaktadır. Ayrıca lastik basıncını takip eden sistem de tasarıma entegre edilmiştir. Bunun yanı sıra aracın enjoy donanım paket seçeneğinde cruise control olarak bilinen hız sabitleyici de araçta standart olarak yer almaktadır. Tüm bu özellikler haricinde Opel Corsa modelinin yol tutuşu aslında ilerledikçe verimi yükselen bir sistem olarak karşımıza çıkmakta. Adeta bir şehir içi otomobili olarak tasarlanan Opel Corsa hem uygun fiyatı hem de gösterdiği yüksek performansla araç piyasalarının gözde araçlarından bir tanesi.

Siz de bu benzersiz araca sahip olmak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,

Opel Corsa Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.