Kampanya Bulucu

Opel Corsa 1.3 CDTI Color Edition İnceleme

Günümüz araç sektörünün yaşlı isimlerinde Opel Corsa, 1982 yılından beri sürekli yenilenerek satışa çıkarılan nadir araçlardan olma özelliğine sahip. 5’inci jenerasyonuyla yenilenen 2015 model Opel Corsa, sahip olduğu farklı özellikleri ile spor otomobil kategorisine yeni bir heyecan getiriyor.

Opel Corsa 1.3 CDTI; dizel motora, güçlü tasarıma, büyük boyutlara ve oldukça fonksiyonel pek çok özelliğe sahip. Ayrıca aracın güvenlik aksamlarının sağlam oluşu ve yol tutuş kabiliyeti, rakiplerine göre araca tercih edilebilir bir otomobil olma özelliği katıyor.

Tasarım ve İç Mekân Özellikleri

Yeni Opel Corsa, 2015 yılında piyasaya sürülen birçok aracın sahip olduğu gibi keskin hatlara sahip olacak şekilde üretilmiş. Farların tasarımı değiştirilerek daha ön planda olması sağlanmış. Aracın arka bölüm dizaynı ise bundan önceki Opel modellerinden oldukça farklı duruyor. Özellikle tüm Opel Corsa modellerinde dikey olarak konumlandırılan stop lambaları Corsa’nın 2015 modelinde yatay olarak yerleştirilmiş.

Aracın iç hacmi ve bagaj hacmi genişletilmiş. Böylelikle 2015 model Opel Corsa kendinden önceki modellere göre daha büyük boyutlara sahip olmuş durumda.

Opel Corsa’nın iç tasarımı oldukça konforlu hale getirilmiş. Bunun yanı sıra eklenen donanımsal özellikler de aracı fazlasıyla fonksiyonel kılıyor. Araç, dokunmatik panel ile tüm multimedya özelliklerini kontrol edebilme imkânı sunuyor. Isıtmalı koltuklar ise oldukça başarılı.

Opel Corsa, yıllardan beridir çevikliği ile şehir hayatına adaptasyon konusunda fazlasıyla tatmin edici modeller ile karşımıza çıkıyor. 2015 modelinde ise araç hacim olarak büyümesine rağmen yine de bu özellik ihmal edilmemiş ve direksiyona şehir modu eklenmiş. Bu mod aktif edildiği zaman şehir içinde, özellikle dar sokaklarda aracın manevra kabiliyeti artıyor ve böylelikle daha pratik bir sürüş imkânı elde ediliyor.

Motor Performansı ve Yakıt Tüketimi

Opel Corsa 1.3 CDTI Color Edition

75 Hp güç ve 190Nmtork özelliğine sahip araç, önceki modellerine göre motor performansı bakımından biraz daha düşük kalmış. 100 Km/s hıza 14,8 saniyede çıkan Opel Corsa, ortalama 3,8 lt yakıt tüketiyor. Bu da otomobilin şehiriçi kullanım için fazlasıyla tercih edilebilir olmasını sağlıyor.

Opel Corsa’nın bu modelinde süspansiyonlar sertleştirilmiş. Bu her ne kadar sürüş esnasında çıkan sesi artırsa da yol tutuş kabiliyetini de bir o kadar sağlamlaştırıyor. Ayrıca direksiyon sisteminin geliştirilmesi de bu konuda araca ekstra puan kazandırıyor. Tüm bu özelliklerden dolayı Yeni Opel Corsa 1.3 CDTI, sürüş esnasında fazlasıyla tepkili ve güvenli.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.