Kampanya Bulucu

OPEL ASTRA SEDAN FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Opel Astra Sedan İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasasında lider markalardan bir tanesi olan Opel markası C sınıf ve Sedan modeliyle yine piyasalarda göz dolduruyor. Opel Astra Sedan modelinin dış tasarım ve iç tasarım özellikleri ile teknik özelliklerine, sürüş dinamiklerini ve son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarımına baktığımızda fazlasıyla ilgi çekici bir model olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Aracın sportif şıklığı aslında modernizme ayak uydurmak için tasarlanmış biçimde. Aracın ön tarafında bulunan farların tasarımı değişik olarak nitelendirebileceğimiz biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra yine ön tarafta bulunan ızgara geniş bir biçimde konumlandırılmış. Ön ızgarada bulunan krom detaylar aracın sportifliğini şıklığa çevirmiş. Tüm bu özellikler haricinde aslında aracın dış tasarımında çok sert ve keskin hatlar değil daha yuvarlak ve biçimsel hatlar kullanılmış. Aracı hem şık hem de spor yapmak adına Opel ailesi aracın jantlarının alaşımlı olmasına önem vermiş. Araçta yer alan tavan çizgisi arkaya doğru alçalır vaziyette konumlandırılmış. Bu özelliği tamamlaması açısından ise omuz çizgisi daha yüksek biçimde tasarlanmış. Bunun yanı sıra aracın arka tarafında bulunan stop lambaları yan bölümlere doğru uzatılmış ve tasarıma entegre edilmiş.

Opel Astra Sedan modelinde edition, edition plus, design, sport ve elite olmak üzere beş adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Edition modelinde standart olarak bu saydgığımız dış tasarım özelliklerinin yanında 16″ boyutunda kapaklı jantlar ile gövde renginde tasarlanmış elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gündüz farları da edition donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alır. Aracın edition plus donanım seçeneğinde standart olarak yer alan özellikler ise tüm bu özellikler haricinde 16″ boyutunda alaşımlı jantlar ile ön kısımda bulunan sis farlarıdır. Bunun yanı sıra Opel Astra Sedan modelinin sport donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan özellikler ise şunlardır: 17″ boyutundaki alaşımlı jantlar, elektronik park freni, LED teknolojisiyle oluşturulmuş gündüz farları, tünel algılama özelliğine sahip olan ve sürücüler tarafında çok sevilen ALC yani otomatik biçimde yanan farlar, hem ön hem de arka kısımda bulunan park sensörü ile yağmur sensörü. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta far yıkama sistemi, Bi-Xenon teknolojisiyle oluşturulmuş ve geliştirilmiş sürüşe duyarlı ön farlar, otomatik far yükseklik ayarı ve HBA olarak adlandırılan uzun far asistanı da bulunmaktadır. Bu özellikler aracın elite donanım seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

opel astra sedan iç tasarım

Opel Astra Sedan modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise aracın en az dış donanım özellikleri kadar kaliteli biçimde oluşturulduğunu görebiliyoruz. Öncelikle iç tasarımda dikkatleri çeken ilk şey Opel ailesinin sevilen özelliklerinden olan malzeme kalitesinin bir hayli yüksek olması oluyor. Bunun yanı sıra araçta iki yönlü biçimde oluşturulmuş ön yolcu koltuğu ile dört yönlü biçimde oluşturulmuş sürücü koltuğu bulunmaktadır. Aracın iç hacmi oldukça geniş ve ferah biçimde tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra araçta bulunan arka koltuklar 60/40 oranında katlanabilir bir niteliktedir. Bu sayede yalnızca sevdiklerinizden değil, aynı zamanda eşyalarınızdan da ayrılmak zorunda kalmazsınız. Bu özellikler haricinde radyo, CD, MP3 çalar ve dört adet hoparlör sayesinde yolculuklarınızda sevdiğiniz müzikleri dinleyebilir; keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca araçtaki kumanda sistemini ise direksiyondan çok rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tasarımda yer alan ön ve arka camlar elektrikli özelliktedir. Ayrıca ön kısımda okuma lambaları da bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın iç tasarımında bulunan ön koltukların arkalarında ise saklama gözleri yer alır. Aracın bagajını uzaktan kumanda ile rahatlıkla açabilirsiniz. Yine tasarımda bulunan merkezi kilit sistemi ise uzaktan kumandalı biçimde oluşturulmuştur. Saydığımız tüm bu özellikler aracın edition donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Opel Astra Sedan modelinin edition plus donanım seçeneğinde ise tüm bu özelliklere ek olarak HSA olarak bilinen ve sürücülere büyük bir kolaylık sağlayan yokuşta kalkış desteği ile aracın iç tasarımının şıklığını arttıracak deri direksiyon simidi de bulunmaktadır. Ayrıca aracın design donanım paket seçeneğinde tüm bu özelliklere ek olarak bluetooth özellikli cep telefonu bağlantısı, radyo, CD, MP3 çalar sistemi ile altı adet hoparlör, ön kısımda kol dayama desteği, arka kısımda ise okuma lambaları ile USB bağlantısı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Opel ailesi sizlerin isteğine bağlı olarak aracın tasarımına ısıtmalı direksiyon simidi ile ısıtmalı özellik taşıyan ön koltukları da eklemiştir. Aracın sport donanım paket seçeneğine baktığımızda ise; tüm bu özelliklere ek olarak arka tarafta bulunan orta koltuk kafalığı, ECC olarak bilinen elektronik iklimli kontrollü klima ile ışığa duyarlı bir özellik gösteren ve otomatik biçimde kararan iç dikiz aynası da standart olarak yer almaktadır. Ayrıca cam çerçevesinde bulunan krom kaplı detay aracın şıklığına şıklık katmakta ve kalite hissini yükseltmektedir.

Teknik Özellikleri

opel astra sedan teknik özellikleri

Opel Astra Sedan modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar maksimum düzeyde iyi olduğunu görebiliyoruz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 CDTi, motor hacmi 1598 cc, silindir adedi 4, maksimum güç: 136 HP 3500 – 4000 d/d, maksimum tork: 320 Nm 2000 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 10,1 s, maksimum hız 205 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,6 l/100 km, şehir dışı 3,6 l/100 km, ortalama ise 3,9 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 104 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4658 mm, genişlik 1814 mm, yükseklik 1501 mm, dingil mesafesi 2685 mm, bagaj hacmi 420 / 1010 lt, yakıt depo kapasitesi 56 lt, boş ağırlık 1428 kg, lastik boyutu 225/50 R 17 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Opel Astra Sedan modelinin performansına, yol tutuşuna, sürüş dinamiklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından kaynaklana bir biçimde bu dinamiklerin de yüksek olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araçta kullanılan süspansiyon sistemi orta sertlikte tercih edilmiş. Bu süspansiyon sistemi aslında Opel ailesinin geleneksel özelliklerinden bir tanesi diyebiliriz. Bu sistem sayesinde araç hareket halindeyken sunduğu konfor ve rahatlığın maksimum düzeyde iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra başarılı süspansiyon sistemi sayesinde yoldan araca doğru gelen darbeleri Opel Astra Sedan başarılı biçimde emiyor ve sürücü ile yolculara herhangi bir sorun yaratmıyor.Bunun yanı sıra direksiyon sistemi de bir hayli iyi. Bu iki özellik birleşince sürüş keyfi de tabii ki kusursuz oluyor.

Aracın güvenlik özelliklerine bakacak olursak; ani kilitlenmelere karşı oluşturulmuş sistem olan ABS fren sistemi, dinamik çekiş kontrolü, ESC yani elektronik denge kontrolü, EBD olarak bilinen elektronik fren gücü dağılımı gibi özellikler standart olarak bulunmaktadır. Bunların yanı sıra BAS yani fren destek sistemi, HBA olarak bilinen hidrolik fren yardımı ile CBC (virajda denge kontrolü) ve CTC (virajda tork kontrolü) gibi özellikler de standart olarak aracın tasarımında sürüş dinamikleri kısmında yerini almaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra Opel ailesi yoldaki istenmeyen durumlardan olan kaza risklerini de tabii ki göz önünde bulundurmuştur ve aracın tasarımına hava yastıklarını da eklemeyi ihmal etmemiştir. Araçta sürücü ve ön yolcu için hava yastığı ile perde hava yastıkları ve yan hava yastıkları bulunmaktadır. Ayrıca PRS olarak bilinen ve kaza anında katlanabilir nitelikteki pedal sistemi de tasarımda standart olarak yerini alır.

Opel Astra Sedan Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.