Kampanya Bulucu

OPEL ASTRA HB FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Opel Astra HB İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasasının lider markalarından bir tanesi olarak araç piyasalarında yerini alan Opel markası Astra HB modeliyle yine piyasalarda göz dolduruyor. Opel Astra HB modelinin dış tasarım ve iç tasarım özellikleri ile teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarımına baktığımızda farklı bir nitelik taşıdığını söyleyebiliriz. Aracın dış tasarımı şık ve spor biçimde oluşturulmuş. Özellikle aracın bagaj tasarımı daha sportif nitelik göstermekte. Aracın yine dış tasarımında bulunan yan camlar ise Opel ailesinin diğer araç modellerinde bulunmayan bir özellik olarak alçaltılmış biçimde tasarıma entegre edilmiş.

Opel Astra HB aslında tam bir aile otomobili olarak karşımıza çıkmakta. Fakat bunun yanında dış tasarımındaki özellikleriyle aracın spor otomobil niteliği de kaybolmamış durumda. Bu özelliklerin yanı sıra Opel ailesi Astra HB modelinde dinamik çizgiler ile çağdaş çizgileri bir arada kullanmış. Bu özellik aracın kalite hissini arttırmış. Ayrıca aracın ön tasarımında kullanılan farlar full LED teknolojisiyle tasarlanmış. Bu özellik aracın sportif ve dinamik yönünü öne çıkarmış diyebiliriz. Ayrıca yine bu özellik sayesinde artık gece sürüşlerinizde de güvenliğiniz tamamen sağlanmış durumda oluyor. Tüm bu özellikler haricinde aracın dış tasarımında yağmur sensörü, far sensörü, 17″ boyutundaki jantlar da bulunmaktadır. Bu jantlar aracın dinamik ve sportifliğini arttıran özelliklerdendir. Ayrıca bunun dışında aracın arka tasarımı öndeki detaylı tasarımı dengelemek adına daha sade ve zarif biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra Opel Astra HB modelinin dış tasarımında arka spoyler de bulunmaktadır. Aracın kapı kolları tasarımın derinliğini bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuştur. Ayrıca yan aynalar elektrikli, ısıtmalı ve gövde renkli özelliklerini taşır.

Araçta enjoy, design, dynamic ve excellence olmak üzere dört adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır. Elektrikli katlanabilir yan aynalar, krom kaplı nitelikte oluşturulmuş üst cam çerçevesi ve gümüş renkli tavan rayları gibi özellikler aracın dynamic ve excellence donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdendir.

İç Donanım ve Tasarımı

opel astra hb iç tasarım

Opel Astra HB modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise aracın en az dış donanım özellikleri kadar kaliteli biçimde oluşturulduğunu görebiliyoruz. Öncelikle iç tasarımda dikkatleri çeken ilk şey kullanılan malzemelerin yüksek kalitede olması oluyor. Aracın iç tasarımında altı yönlü sürücü koltuğu ile dört yönlü ön yolcu koltuğu standart olarak bulunmakta. Bunun yanı sıra aracın iç tasarımında bulunan ön ve arka camlar elektrikli nitelikte oluşturulmuş. Ayrıca merkezi kilit sistemi de Opel ailesinin klasik özelliklerinden olan uzaktan kumandalı biçimde tasarlanmış. Ön ve arka bölümde okuma lambaları ile ön tarafta 12 volt değerinde güç çıkışı da bulunmaktadır. Bagaj bölümünde de yine aynı şekilde 12 volt değerinde bir güç çıkışı isterseniz bunu aracın dynamic ve excellence donanım paket seçeneğinde bulmanız mümkün. Bunun yanı sıra deri kaplı direksiyon simidi, ön kol dayama desteği ve arka orta koltuk kafalığı aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan donanımları arasındadır. Ayrıca arka koltukların 60/40 oranında katlanabilir olması sayesinde eşyalarınıza da fazlasıyla yeriniz kalacaktır.

Aracın dynamic ve excellence donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan özellik ve donanımlar arasında anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, ön koltuk sırtlarında cepler, elektronik park freni ve hareket sensörlü özellikte otomatik açılır elektrikli bagaj kapağı gibi seçenekleri de sayabiliriz. Ayrıca yine iki donanım paket seçeneğinde isteğe bağlı olarak sunulan sunroof özelliği de bulunmaktadır. Tüm bu özellikler haricinde Opel Astra HB modelinde standart olarak bulunan başka özellikler de mevcuttur. IntelliLink R 4.0 bilgi ve eğlence sistemi, 7″ boyutunda oluşturulmuş dokunmatik renkli ekran, USB ve bluetooth bağlantısı, bluetooth ile kablosuz müzik dinleme özelliği ve altı adet hoparlör gibi özellikler de tasarıma kusursuz biçimde entegre edilmiştir. Ayrıca kumanda tuşlarını direksiyondan rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Teknik Özellikleri

opel astra hb teknik özellikleri

Opel Astra HB modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar verimli olduğunu ve tasarıma uyum sağladığını görebiliyoruz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 CDTi, motor hacmi 1598 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 81 HP 3500 – 4000 d/d, maksimum tork 300 Nm 2000 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11 s, maksimum hız 195 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön soğutmalı disk, arka ise yine aynı şekilde soğutmalı disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,2 l/100 km, şehir dışı 3,3 l/100 km, ortalama ise 3,7 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 97 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4370 mm, genişlik 1809 mm, yükseklik 1485 mm, dingil mesafesi 2662 mm, bagaj hacmi 360 / 1010 lt, yakıt depo kapasitesi 48 lt, boş ağırlık 1285 kg, lastik boyutu 205/55 R16 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Opel ailesinin hem şık hem de spor modeli olan Astra HB modelinin performansına, yol tutuşuna, sürüş dinamiklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı bu özellik ve dinamiklerin de yüksek olduğunu görebiliyoruz. Opel Astra HB modelinin süspansiyon sistemi sert bir özellik göstermekte. Opel ailesinin aracın spor sürüşe uygun olması açısından süspansiyon sistemini sert nitelikte oluşturmuş olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca sert süspansiyon sistemiyle sürücü ve yolculara gereken konforu ve rahatı sunmakta. Ayrıca yol tutuşunda ve sürüş performansında sınıfının en iyi araçlardan bir tanesi olduğunu da söylemek mümkün. Aracın direksiyon hassasiyetine baktığımızda yine kaliteli olduğunu görebiliyoruz. Direksiyonun geri bildirimi gayet net ve başarılı. Bu özellikler dışında aracın diğer yol tutuş özellik ve donanımlarına baktığımızda ise kilitlenmelere karşı oluşturulmuş bir fren sistemi olan ABS, denge kontrolü sağlayan ESP sistemi, BA yani fren destek sistemi gibi özelliklerin yine yol tutuşa yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Opel Astra HB modelinde CBC yani virajda fren kontrolü ile CSC yani virajda denge kontrolünü sağlayan sistemler de yer almaktadır. Bunun yanı sıra SLSC yani düz hat denge kontrolü, BDC fren diski temizleme sistemi, TC olarak bilinen dinamik çekiş kontrolü gibi yine yol tutuşa ve performansa bir hayli yardımcı olan özellikler ve sistemler de standart olarak bulunmaktadır. Yol tutuş ve performans özellikleri bunlarla sınırlı değildir. Ayrıca ROM olarak bilinen aktif devrilme koruması ve HSA yani yokuş kalkış destek sistemi gibi özellikler de yine araçta standart olarak yer almaktadır. Opel Astra HB modelinde bulunan güvenlik özellikleri de yine sürüşünüzü ve yol tutuşunuzu olumlu etkileyecek biçimde karşımıza çıkıyor. Araçta sürücü ve ön yolcu, ön ve yan hava yastıkları, ön ve arka perde hava yastıkları, aktif ve çift gergili özellik gösteren ön emniyet kemerleri, hem önde hem de arkada bulunan emniyet kemeri uyarı sistemi gibi özellikler de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra adaptif fren lambaları, arka kapılarda çocuk kilidi ve PRS olarak bilinen katlanabilir bir nitelik gösteren pedal sistemi de yine aracın güvenlik özellik ve donanımlarında yerini alır.

Opel Astra HB Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.