Kampanya Bulucu

Öğrenci Kredi Kartları En İyisi Hangisi, Karşılaştırma

Ziraat Bankası Genç Bankkart

Ziraat Bankası, önceleri genç kart ve genç bankkart olmak üzere 2 farklı kart imkânı sunuyordu. Bunlardan birisi kredi kartı hizmeti görürken diğeri ise hesap kartı olarak kullanılıyordu. Ziraat Bankası’nın yapmış olduğu son düzenleme ile 2 kart artık tek bir kart olarak birleştirildi. Buna göre genç bankkart hem kredi kartı işlevi görüyor hem de hesap kartı olarak kullanılabiliyor. Ayrıca öğrenim süresi boyunca KYK üzerinden burs veya kredi alan kişiler kart aidatı ödemiyor.

Ziraat Bankası, genç bankkartın kredi limitini lisans öğrencileri için 500 TL, yüksek linsans öğrencileri için 800 TL ve doktora öğrencileri için ise 950 TL olarak belirlemiştir. Fakat talebe göre bu limitler artırılabilmekte veya azaltılabilmektedir. Bunun için banka şubelerine gitmek veya internet bankacılığı üzerinden başvuru yapmak yeterlidir.

Ziraat Bankası’nın öğrenciler için sunmuş olduğu bir avantaj da faizsiz/masrafsız 300 TL ekstra alışveriş imkânıdır. Buna göre hesapta para bulunmasa dahi 300 TL’ye kadar yalnızca alışverişlerde kullanılabilecek bir limit bulunmaktadır. Bu harcama ise KYK bursunun veya öğrenim kredisinin yattığı gün hesaptan çekilir. Ziraat Bankası’nın Genç Bankkart’ını ve özelliklerini ayrıntılı bir şekilde incelediğimiz şu yazımızı okuyabilirsiniz:

İş Bankası İş’te Üniversiteli

İş Bankası’nın öğrenciler için sunmuş olduğu kredi kartı hizmeti olan İş’te Üniversiteli, düşük faiz oranları ve birçok kullanım noktası ile en popüler kredi kartlar arasında. İş’te Üniversiteli’nin her öğrenci için sunmuş olduğu limit ise 400 TL. Bu limit bankaya edilen talep doğrultusunda değişebilmektedir.

İş’te Üniversitelinin faiz oranı %2.62 iken yıllık kart aidatı ise öğrenim süresi boyunca alınmamaktadır. Ayrıca İş’te Üniversiteli, müze kart yerine de geçtiğinden 1 yıl boyunca tüm müze ve ören girişleri bu kredi kartı ile ücretsizdir.

İş’te Üniversiteli kredi kartını kullanan bütün öğrenciler tüm Maximum kampanyalarından ve avantajlarından faydalanabilirler. Ayrıca kredi kartı kullanımı ile de MaxiPuan kazabilirler.

TEB ÜniversiTEB Bonus Card

TEB’in öğrenciler için çıkarmış olduğu bir kredi kartı hizmeti olan ÜniversiTEB, Bonus Card özelliğinden dolayı sayısız mağazada geçerlilik ve taksit avantajı sunmaktadır. Bu kredi kartının limiti ortalama 300 TL civarında olup yapılan başvurudaki talebe göre değişebilmektedir. Ayrıca kartın gecikme faiz oranı ise 2,60 civarındadır.

ÜniversiteTEB; dünyanın her yerinde olan geçerliliği,  bonus kazanma avantajı ve kart aidatı masrafının bulunmaması ile oldukça cazip bir kart olma özelliği taşıyor. Toplanan bonuslara yapılan kampanyalar ile ek bonus kazanma imkânı da yine bu kartın hizmetlerinden. Kazanılan bonuslar ile de bedava alışveriş yapabilmek mümkün.

ÜniversiTEB’in önemli avantajlarından birisi de hesap işletim ücretinin bulunmamasıdır. Ayrıca öğrencilerin yapmış olduğu işlemlerden havale ücreti de bu kartta kesilmemektedir.

ÜniversiTEB kredi kartı ile hafta içi yapılan 50 TL ve üzeri alışverişlerde hafta sonu sinema veya tiyatro biletleri % 50 indirimli olmaktadır.

TEB’in öğrenciler için sunmuş olduğu önemli hizmetlerden bir diğeri de “Üniversiteliyiz Sigortası” adı altında sunmuş olduğu sigortacılık hizmetidir. Bu hizmete sahip olanların olası acil bir durumda sağlık masrafları sigorta tarafından karşılanır. Aynı şekilde laptop, cep telefonu gibi elektronik aletlerin bozulması durumunda onarım masrafları yine sigorta şirketi tarafından ödenir. Ayrıca geç kayıt ücreti masrafları da TEB’in sigortası tarafından ödenmektedir. Üniversiteliyiz Sigortası ayrıcalıklarından faydalanmak için aylık 8 TL ödemek gerekmektedir.

VakıfBank Like Card

Son zamanlarda VakıfBank’ın öğrenciler için ortaya çıkarmış olduğu Like Card, sahip olduğu benzersiz özellikleri ve sayısız avantajları ile en popüler kredi kartlarından birisi olmayı başardı.

Like Card, bir WoldCard olma özelliği taşıdığından üye işyerlerinden yapılan tüm alışverişlerde World Puan kazanma fırsatı sunuyor. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde ise her 75 TL ve üzerinde % 10 WorldPuan karta ekleniyor. Ayrıca kazanılan bu puanlar nakit olarak da kullanılabiliyor. Bunlara ek olarak VakıfBank’ın yeni hizmeti olan Like Puan ile de yapılan tüm alışverişlerde Like Puan kazanma şansı da yine bu kartta bulunuyor. Kazanılan Like Puanlar harcama yerine çekilişlerde kullanılabiliyor. Her Like Puan 1 çekiliş hakkı sunuyor. Bu çekilişler aracılığı ile İphone, İPAD ve Mini Cooper gibi ödüller kazanabilmek mümkün.

Like Card, öğrencilerin başarısını desteklemek amacıyla not ortalamasını bankaya bildiren öğrencilere Like Puan armağan ediyor. Buna göre not ortalaması 3,51 ile 3,99 arasında bulunan kişilere 2.000 Like Puan, 4,00 olan kişilere de 10.000 Like Puan veriliyor.

Doğum günlerinde Like Card ile yapılan alışverişler de WorldPuan olarak geri dönüyor. Buna göre doğum gününe 1 hafta kala yapılan her 50 TL ve üzeri alışverişler 5 TL WorldPuan kazandırıyor.

Like Card’ın öğrenciler için belirlenmiş kredi kartı limiti 400 TL’dir. Bu limit düzenli kredi ödemeleri, kredi riski taşınmaması durumu gibi etkenlerin incelenmesi ile artırılabiliyor. Like Card’ın gecikme faiz oranı %2,52 iken alışveriş faiz oranı ise % 2,02’dir. Kartın yıllık kart aidatı 12 TL olarak belirlenmiştir. Fakat ekstresini e-mail yolu ile almak isteyenler kart aidatı ödememektedirler.

Yapı Kredi Play Card

Yapı Kredi’nin öğrencilere sunmuş olduğu kredi kartı olan Play Card, World Card olma özelliği taşıdığından tüm üye iş yelerinde yapılan alışverişlerde taksit seçeneği ve WorldPuan kazanma imkânı tanıyor. Ayrıca Yapı Kredi’nin yeni hizmeti olan süper taksit ile de üye iş yerlerinden yapılan alışverişler 9 aya kadar %1,49 faiz oranı ile taksit yapılabiliyor. Üstelik peşin alışverişler ise yapılan başvuru ile taksitlendirilebiliyor. Buna ek olarak taksitli alışverişlere ek taksit seçenekleri de yine Play Card aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor.

Play Card, öğrencilere taksitli nakit avans fırsatı sunarak çekilen nakit paranın taksitlendirilerek ödenmesini sağlıyor. Fakat bu işlemin yapılabilmesi için en az 300 TL tutarında nakit avans çekilebilmesi gerekmektedir. Çekilen nakit, talebe bağlı olarak 5-9 aya kadar vade seçeneği ile ödenebiliyor. Fakat tabii ki bir miktar faiz çekilen tutara yansıtılıyor.

Yapı Kredi Play Card’ın öğrencilere sunmuş olduğu avantajlarda birisi de Play Harçlık hizmetidir. Buna göre olası bir nakit ihtiyacında Yapı Kredi ATM’lerinden 100 TL’ye kadar nakit para çekilebilmektedir. Ayrıca bu nakit para, nakit çekim ücreti ve ilk 2 gün nakit çekim faizi olmaksızın kullanılabilir. Çekilen nakit maksimum 100 TL olmak sureti ile bu işlem her ay yapılabilmektedir.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öğrenci belgesi ile başvurulması yeterlidir. Çekilen tutarın çekim tarihinden itibaren 2 gün içerisinde ödenmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde çekilen tutarın ödenmemesi durumunda nakit çekim faizi uygulanmaktadır. Eğer ki 1 ay içerisinde çekilen nakit tutarı 100 TL’yi aşarsa aşan kısım için nakit çekim faizi ve nakit çekim ücreti masrafları eklenmektedir.

Öğrenci İçin Hangi Banka?

Son olarak Bankaların öğrencilere yönelik hesap ve kredi kartı ürünlerini ayrıntılı bir şekilde incelediğimiz yukarıdaki haberimizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.