Kampanya Bulucu

Öğrenci Kredi Kartı

İnsanlar gençlik hayatlarını dolu dolu yaşamak isterler. Fakat bu gibi durumlarda öğrenciler genellikle ceplerindeki paranın değerini son kuruşunu harcayınca anlarlar. Bu sebepten dolayı da özellikle üniversite öğrencileri para konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Bu durumun önüne geçilebilmesi için her birey gibi öğrenciler de kredi kartı başvurusunda bulunmak isterler. Elbette kredi kartlarının da öğrenciler için ayrıca birçok farklı fırsat içeren çeşitleri bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da bireylerin ülkemizde yer alan birçok banka tarafından çıkartılmış olan öğrenci kredi kartlarına bakması ve aralarından kendisi için en uygun olanı seçmesi gerekiyor. Biz de bugün sizler için bu durumu daha kolay bir hale getirebilmek adına Öğrenciye Kredi Kartı veren bankaları ve bu bankaların sunmuş olduğu öğrenci kredi kartlarını incelemeye aldık.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Birçok üniversite öğrencisi tarafından kullanılmakta olan bu öğrenci kredi kartı, İş Bankası tarafından sunulmakta olup oldukça cazip fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlardan ilki ilk sene için yıllık kart ücreti olmamasıdır. Bununla birlikte diğer seneler için belirlenmiş olan yıllık kart ücreti 20 TL’dir. Borç gecikme oranı %2.62 olarak belirlenmiş olan bu kartın limiti her öğrenci için 400 TL olsa da kredi kartı borcunu zamanında ve düzenli bir şekilde ödeyen kişiler Türkiye İş Bankası’na başvuruda bulunmaları halinde bu kredi kartı limitini arttırabilme imkanına da sahiptir.

Türkiye Ekonomi Bankası – Üniversite TEB

Türkiye Ekonomi bankası tarafından sunulmuş olan Üniversite TEB öğrenci kartı aynı zamanda Bonus Card özelliğine de sahiptir. Bu sebepten dolayı da oldukça tercih edilen bu kartın gecikme faiz oranı %2.60 olarak belirlenmiş ve kart limiti de 300 TL ve 400 TL arasında değişim göstermiştir. Fakat düzenli bir şekilde ödemelerini yapan kişiler öğrenci kredi kartı limitlerini arttırmak için bankaya başvurabilirler. Bu öğrenci kredi kartı ile birlikte tüm Bonus kampanyalarından faydalanabilir, sinema ve tiyatrolarda hafta içi 50 TL’ye kadar yapılacak olan harcamaları %50 indirim ile kullanabilir, hesap işletim ücreti ödemez ve ailen tarafından hesabına para aktarımı yapıldığı zaman havale ücreti alınmadığı için harçlığınızı cebinizde bırakabilirsiniz. Bu kartın ise yıllık kart ücreti 6.9 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası – Genç Bank Kart

Ziraat Bankası tarafından sunulan bu kart için 5 yıl boyunca kart ücreti alınmaz. Lisans öğrencilerine 500 TL’ye, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL’ye ve doktora öğrencilerine 950 TL’ye kadar varan limit fırsatından yararlanma fırsatını sizlere sunar. Bu kart ile Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs ya da kredi ödemesi almanız halinde, herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek kredili hesabınızı kartınıza anında tanımlatabilirsiniz. Ayrıca Maximum özelliğine sahip olan bu kart ile birlikte Maximu üyesi iş yeri olan yerlerde yer alan kampanyalardan faydalanabilir ve Maxi Puan kazanabilirsiniz. Üstelik hesabında para olmayan kişilere faizsiz ve masrafsız bir şekilde 375 TL ekstra alışveriş fırsatı sunulmakta ve bu avans KYK burs ya da kredisi devam ettiği sürece kullanılabilmektedir. Bu kart için belirlenmiş olan yıllık kart ücreti beş senenin ardından hâlâ kullanılmaya devam edilmesi halinde 15 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank – Axess Exi 26

Akbank tarafından sunulmuş olan Axess Exi 26 aynı zamanda Axess özelliğine sahip olan bir öğrenci kredi kartıdır. Akbank bu kart için ilk yıl kart ücreti almamak ile birlikte ilk yılın ardından 20 TL tutarına kart ücreti talep eder. Bu kartın gecikme faiz oranı ise %2.80 olarak belirlenmiştir. bu karttan 26 yaşını geçmemiş olan kişiler faydalanabilmektedir. Axess üyesi iş yeri olan yerler için düzenlenmiş olan kampanya ve fırsatlardan yararlanarak Chip Para ya da taksit kazanımları elde edebilirsiniz. Ayrıca tek seferde yapmış olduğunuz bir harcamayı daha sonra taksitlendirme fırsatı da bu kart ile birlikte sizin elinizde olan bir seçenek.

HSBC Bankası – Advantage Campus

HSBC bankası tarafından sunulmuş olan bu karttan 18 ve 25 yaşları arasında olan öğrenciler faydalanabilmektedir. Bu kartın limiti 500 TL ve 750 TL arasında değişmekte olup bu kart için belirlenmiş olan yıllık kart ücreti 20 TL’dir. Bu kart için gecikme faiz oranı olarak %2.84 belirlenmiştir. Dilediğiniz takdirde zamanında ve düzenli ödemeler yapmanız halinde öğrenci kredi kartı limitini arttırmanız da mümkün olacaktır. Ayrıca Advantage üye iş yeri olan yerler için düzenlenmiş olan kampanya ve fırsatlardan yararlanarak Advantage Nakit Puan kazanma şansını da yakalayabilirsiniz.

HSBC Bankası Advantage Concept Üniversiteli

HSBC Bankası tarafından sunulan bu öğrenci kredi kartının Campus karttn farkı ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına dahil olan 18 ve 25 yaş arasındaki öğrenciler için veriliyor olmasıdır. HSBC Concept Üniversiteli  kredi kartı ile birlikte yıllık kart ücreti ödemeden mevcut taksitlendirme işlemlerine ve Advantage Nakit Puan kazanımlarına devam edebilir, dönemlik Advantage Nakit Puan kampanyaları ve ilave taksit ya da taksit erteleme fırsatları için ek ücret ödersiniz. Bu kart ile birlikte gerek yurt içinde gerek ise yurt dışında Master Card ve Visa amblemi görülen tüm kuruluşlardan tek çekimli işlem yapabilmeniz mümkündür. Bunun tek istisnası banka ve kumar işlemleridir. Bu karta ek kart çıkartılması mümkün değildir.

HSBC Bankası Advantage HIZZ Üniversiteli

HSBC Bankası tarafından sunulmuş olan bir diğer öğrenci kredi kartı ise avantajlı alışverişler için en hızlısı olan Advantage Hızz kredi kartıdır. 50 TL’ye kadar olan tüm alışverişlerde imza ve şifre gibi formaliteler ile uğraşmadan yalnızca Advantage Hızz Kart’ınızı okuyucuya göstererek işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür. Bununla birlikte bu öğrenci kredi kartına standart formatı haricinde sticker ve anahtarlık şeklinde sahip olmanız da mümkündür.

Vakıfbank – Like Card Üniversite Kredi Kartı

Vakıfbank tarafından sunulmuş olan bu kredi kartı ile birlikte üniversite öğrencileri Like Card avantajı ile bir adım öne çıkıyor. Okuduğunuz bölümde not ortalamanızı her dönem yükseltmeniz halinde Like Card size 10.000’e yakın Like Puan vererek sizi ödüllendiriyor. Bu kart ile birlikte World üyesi iş yeri olan yerlerden yapacağınız alışverişlerde World Puan kazanmanız ve kazanmış olduğunuz bu World Puan’ları dilediğiniz yerde harcamanız mümkündür. Normalde yıllık 12 TL tutarında yıllık kart ücreti alan bu kart için ekstresini e posta alan kişilerden yıllık kart ücreti alınmıyor.

Yapı Kredi Bankası – Kredi Play

Yapı Kredi Bankası tarafından genç üniversiteli öğrenciler için sunulmuş olan bu kart aynı zamanda kredi kartı özelliği taşımakta ve World kart özelliği taşıdı için de World üyesi iş yeri olan yerlerden yapılacak olan alışverişlerde World Puan kazanma fırsatını sizlere sunuyor. Borç gecikme faiz oranı %2.52 olan bu kartı ile birçok farklı fırsattan yararlanmanız mümkündür.

Finansbank – Card Finans GO

QNB Finansbank tarafından gençler için sunulmuş olan Card Finans Go kartı tüm kredi kartı özelliklerini taşımakta ve Card Finans’ın özelliklerini de barındırmakta olduğu için bu kart ile yapacağınız alışverişlerde Para Puan kazanma fırsatını yakalıyorsunuz. Ayrıca bu kart ile birlikte birçok farklı kampanyadan yararlanabilir ve üniversite öğrencileri için sunulmuş olan diğer kartlara bir alternatif olarak kullanabilirsiniz.

Denizbank – D Şarj

Denizbank tarafından sunulmuş olan bu kart Bonus özelliğine sahip bir kredi kartı olduğu için bu kredi kartı ile yapacağınız harcamalardan Bonus Puan kazanabilir, kafe, restoran ve sinema gibi yerlerde anında yüzde 10 indirim fırsatından yararlanabilir, vadesiz banka hesabınıza ek olarak birikimlerinizi değerlendirmek için yatırım hesabı açabilirsiniz.

Tüm bu kartlara başvurmak isteyen kişiler gerek bahsi geçen bankaların internet sitelerini gerekse bankaların şubelerini tercih edebilirler. Başvuru sırasında genellikle öğrenci kimlik kartı ve nüfus cüzdan fotokopileri ile asılları istenmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.