Kampanya Bulucu

Numara Taşıma Şartları Nelerdir

Son zamanların en çok yapılan GSM işlemlerinden biri oldu numara taşıma işlemi. Biz bu yazımızda numara taşıma şartlarını detaylı olarak anlatıp, numara taşıma işlemlerinizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz hususunda sizlere yol göstermeye çalışacağız.

Numara taşıma işleminin bu kadar ilgi görmesinin en önemli sebebi operatör değiştirdiğiniz halde numaranızın değişmemesidir. Üstelik artık numara taşıma işlemleri olduğundan çok daha basit işlemlerle gerçekleştirilebiliyor. Bu işlemlerin bu kadar basit olmasının bir sonucu olarak GSM operatörleri müşterilerini elinde tutmak için çeşitli kampanyalar düzenlemeye başladı.

Tüm GSM operatörlerine ait numara taşıma kampanyalarına şu etiketi kullanarak ulaşabilirsiniz: #numara taşıma kampanyaları

Peki numara taşıma işleminin şartları var mı, numara taşıma işlemini herkes gerçekleştirebilir mi, numara taşıma işlemi için ne yapmak gerekir? Turkcell, Avea, Vodafone müşterilerinin hepsi numara taşıma işleminden faydalanabilmekte. Sizler için bütün operatörlerin numara taşıma koşullarını haberimizde ayrıntılı olarak anlattık:

Turkcell Numara Taşıma Şartları Nelerdir?

Diğer operatör üyesi müşteriler numaralarını dilerlerse Turkcell’e taşıyabilmekte. Talep eden müşteriler bir tık ile Turkcell’li olabilirler. Üstelik anında 8 GB internet de kazanabilirler. www.turkcell.com adresine girip, numara taşıma formunu tıklayıp formu doldurduktan sonra Turkcell kapınıza kadar gelip sizleri Turkcell’li yapıyor. 8 GB internet de hediyesi.

Turkcell’e numara taşımak için bazı evraklar gerekmekte tabi ki. Gerekli olan evraklar; Nüfus cüzdanı ve son iki aydan birine ait sabit fatura. Bu evraklar ile Turkcell iletişim merkezine gelerek numara taşıma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz kimlik yerine size sunulan alternatiflerden birini de kullanabilirsiniz.

Şu durumlarda numara taşıma işleminiz gerçekleşmeyebilir: taşınması talep edilen numaranın başka bir aboneye ait olması, numarasını taşımak isteyen abonenin, mevcut işletmecisinden numarasının değiştirilmesi talebinin bulunması, numarasını taşımak isteyen abonenin kimlik bilgilerinin yanlış veya eksik olması, taşınması istenen numaraya ait daha önceden başlatılmış ve devam eden taşıma işleminin bulunması.

Turkcell’in düzenlemiş olduğu tüm numara taşıma kampanyalarına şu başlığımızdan ulaşabilirsiniz: “Turkcell Numara Taşıma Kampanyaları”

Vodafone Numara Taşıma Şartları Nelerdir?

Numaranızı Vodafone’ taşımak istiyorsanız hiçbir yere gitmenize gerek yok. Siz talep edin Vodafone sizin ayağınıza gelsin. www.vodafone.com.tr adresine girip başvuru formunu doldurduktan sonra Vodafone sizi arıyor ve size en uygun tarifeleri öneriyor. Ardından adresinize gelip işlemlerinizi gerçekleştiriyor. Sizin yapmanız gereken tek şey istemek. Gerisini Vodafone hallediyor.

Vodafone numara değiştirme şartlarına göre başvuru formu yalnızca Vodafone dışındaki müşteriler içindir. Vodafone müşterilerinin formu doldurması durumunda geri dönüş yapılmayacaktır.

Numaranızı istediğiniz zaman başka bir operatöre taşıyabilirsiniz. Herhangi bir sınır yoktur. Yalnızca yeni alınan hatlarda 90 günlük bir bekleme süresi bulunmakta.

Vodafone’a ait numara taşıma kampanyalarına ulaşmak için: “Vodafone Numara Taşıma Kampanyaları”

Avea Numara Taşıma Şartları Nelerdir?

Avea’lı olmak oldukça kolay. Adınıza kayıtlı bulunan bireysel numaranızı taşıma işlemini yapmak için kimliğiniz ile birlikte Avea iletişim merkezine gidip başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Eğer hattınız faturalı ise son 2 aya ait herhangi bir faturanızı da yanınızda götürmeniz gerekir.

Tüm Avea numara taşıma kampanyalarına şuradan ulaşmanız mümkün: “Avea Numara Taşıma Kampanyaları”

Son olarak; numara taşıma işlemlerinin nasıl yapılacağına dair tüm süreci daha önceden “Numara Taşıma Nasıl Yapılır” isimli başlığımızda anlattığımız için bu konuda değinilmemiştir. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.