Kampanya Bulucu

Numara Değişikliği

Bazı zamanlar çeşitli sebeplerden dolayı numara değişikliği yapmaya ihtiyaç duyabiliriz. Sahip olduğunuz operatörü değiştirmeden belirli bir ücret karşılığında yeni bir numaraya sahip olabilirsiniz. Eğer yeni hat almadan yalnızca numara değişikliği yapmak istiyorsanız, numara değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. Yeni hat almaktansa numara değiştirmeyi tercih etmemizin çeşitli sebepleri vardır. İlki bu işlemin çok daha kolay ve hızlı gerçekleşmesidir. Günümüzde sahip olduğumuz gsm şirketinin yalnızca müşteri hizmetlerini arayarak dahi numaramızı değiştirebiliriz. İkinci sebebi ise, numara değişikliği işleminin ardından bakiyemizin ve haklarımızın yeni numaraya aktarılmasıdır.

Vodafone Numara Değişikliği

Eğer vodafone hat sahibiyseniz ve numaranızı değiştirmek istiyorsanız yapmanız gerekn tek şey bir Vodafone bayisine gitmektir. Numara değişikliği ücreti ise 18,9 TL’dir. Numara değişikliği yaparak mevcut tüm haklarınızla birlikte bakiyenizi yeni numaranıza aktarabilmeniz mümkündür. Yani hiçbir kayıp yaşamadan numaranızı değiştirebilirsiniz. Numara değişikliği işleminin gerçekleşmesi ile birlikte, size değişikliğe dair bir mesaj gönderilir. Numaranızı değiştirirken alan kodunun ilk iki rakamı olan “54” sabit kalacak şekilde, geri kalan her numarayı değiştirebilirsiniz.

Türk Telekom Numara Değişikliği

Türk Telekom numara değişikliği sürecini faturalı hatlar ve faturasız hatlar olarak ikiye ayırmıştır.

Faturalı hatlar için numara değişikliği

Türk telekom numara değişikliği işleminin ücreti 20 TL’dir. Bu ücret numaranızı değiştirdikten sonraki ilk faturanıza yansıtılır. Eğer hat alındıktan sonra ilk fatura kesilmeden numara değişikliği yapılırsa numara değişikliği ücreti eski numaraya çıkan faturaya yansıtılır. Eğer numaranızı değiştirmek istiyorsanız Türk telekom müşteri hizmetlerine, Türk telekom bayilerine ve Türk telekom online işlem merkezine başvuruda bulunabilirsiniz. Numara değişikliğini bir fatura döneminde yalnızca bir kez yapabilirsiniz.

Faturasız hatlar için numara değişikliği

Faturalı hatlarda olduğu gibi faturasız hatlarda da işlem ücreti 20 TL’dir. Numara değiştirme işleminin gerçekleşmesi için hattınızda yeterli bakiye bulunması gereklidir. Faturasız hatlar için de işlem ayda bir kez yapılabilir. Ancak eğer numaranızı Türk telekom’a taşıyarak Türk Telekom müşterisi olduysanız, numaranızı değiştirmek için 6 ay beklemeniz gerekmektedir, 6 ay geçmeden numara değiştirme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Turkcell Numara Değişikliği

Eğer Turkcell hat kullanıcıysanız ve numaranızı değiştirmek istiyorsanız, hattınızın faturalı veya faturasız olması fark etmez. Numara değişikliği işlemini Turkcell iletişim merkezine başvurarak veya 532 Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak numara değişikliği işlemini 532 Turkcell müşteri hizmetlerinden gerçekleştirebilmek için hattın sizin üzerinize kayıtlı olması gerekir. Eğer hat sizin üzerinize kayıtlı değilse, hattın üzerine kayıtlı olduğu kişinin vekalet belgesi ve kendi kimliğinizle birlikte Turkcell İletişim Merkezi’ne giderek numara değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Numara değişikliği işleminin ücreti KDV ve ÖİV dahil 22 ​TL’dir. Numara değişikliği sırasında kimliğin yerine geçebilecek bazı belgeler vardır: Sürücü belgesi, pasaport , uçak mürettebatı belgesi, demir yolu personeli kimlik belgesi, gemici adamı cüzdanı, Türk Silahlı Kuvvetler kartı, evlilik cüzdanı, avukat kimlik belgesi, sarı nasın kartı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimliği, öğretmen kimliği, hakim veya savcı kimliği, yabancı misyon personeli kimlik kartı, eğer vekil tayin edilmiş ise noter tasdikli vekâletname ve vekilin kimliği.

Aynı zamanda faturanın yerine geçebilecek bazı alternatifler de var: Turkcell’de adınıza kayıtlı başka bir numara, e-fatura, kredi kartı ekstresi, bankadan alınan belge, abone sözleşmeleri(sabit telefon abone sözleşmesi dışında), araç, motosiklet uzmanı, kurum ödendi makbuzu, kurum kimlik belgesi, çiftçi belgesi, kefaletname.

Turkcell numara değişikliği ile ilgili Turkcell’in resmi internet sitesinden daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca fatura ve kimlik alternatifleri de Turkcell’in resmi internet sitesinde ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Siteye girerek daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.