Kampanya Bulucu

NİSSAN X-TRAİL FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Nissan X-Trail İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Nissan ailesinin kendini herkese kanıtladığı bir alan olan SUV araç piyasasındaki bir başka araç olarak karşımıza çıkan Nissan X-Trail modelinin iç ve dış tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve fiyat listesini sizlere sunuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarımına baktığımızda keskin ve sert hatlara değil, SUV özelliklerini biraz daha yumuşatmak adına oval ve yuvarlak yapıda olduğunu görebiliyoruz. Ön tarafta bulunan ızgaralarda V biçimi kendini göstermekte. Ayrıca kaput tarafında yer alan çizgiler araca sertlik katarak dengelenmesini sağlamış. Bunun yanı sıra aracın yan taraftaki tasarımı yine gayet sert hatlara göre oluşturulmuş.

Araçta bulunan çamurluklar tasarımı kalabalık yapmamak adına sade ve yalın biçimde oluşturulmuş. Araç SUV ve arazi aracı olduğundan gövde tarafında farklı renkler bir araya getirilmiş. Tavan üzerine entegre edilen raylar ise bu görüntüsünü destekler nitelikte. Arka camlar karartılmış niteliğe sahip. Ayrıca aracın sportfiliğini aynı zamanda şıklıkla dengelemek isteyen Nissan ailesi tasarıma kapı kollarında ve cam kenarında olmak üzere çıtalar eklemiş. Tüm bu dış tasarım özelliklerinin yanı sıra stop lambaları klasik dikey biçiminden uzaklaşmış ve bagaj tarafının üzerine doğru konumlandırılmış. Ayrıca aracın dış tasarımındaki derinliği ve bütünlüğü bozmamak adına tamponlar ve yan aynalar gövde renginde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra kapı kollarında kullanılan krom ayrıntılar aracın şıklığını öne çıkartmış. Aracın dış tasarımında standart olarak bulunan özelliklerin içinde gündüz farları, 17″ boyutunda alüminyum alaşımlı jantlar, otomatik yanma özelliğine sahip olan ön farlar ve yağmur sensörlü ön silecekler gibi sistemler de bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

nissan x-trail

Nissan X-Trail modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri aracın en az dış donanım özellikleri kadar göz doldurur nitelikte oluşturulmuş. Öncelikle aracın iç tasarımına baktığımızda ön konsol diğer araçlardan ayrılmış ve çift renkli biçimde dizayn edilmiş. Döşemelerin açık renkli olarak tercih edilmesi iç mekandaki ferahlık ve genişlik hissini arttırmış. Direksiyon sisteminin üç kollu, elektrik destekli, teleskopik özellikli ve yükseklik ayarlı olması ise sürücü odaklı şekilde hazırlandığını bizlere göstermekte. Ayrıca SUV araç niteliklerine sahip olmasına rağmen bu direksiyon sistemi sayesinde küçük ve dar olan yollarda bile rahatlıkla kullanılabilir niteliğe sahip. Direksiyon sisteminin üzerinde bulunan kumandalar ise yine sürücü odaklı hazırlanmış olup, sürücünün rahatını ve konforunu sağlamakta. Bu kumandalarla yol bilgisayarını ve müzik sistemini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Aracın iç tasarımında bulunan gösterge paneli ise yine ileri teknolojiyle hazırlanmış olup kolay okunan bir yapıya sahiptir. Ayrıca Nissan X-Trail modeli anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemine de sahiptir. Aracın iç tasarımındaki detaylandırmalarda ise siyah renk kullanılmış. Bu siyah renkteki detaylar açık renk döşemelerle çok güzel bir kombinasyon yaratmış ve kalite hissini yükseltmiştir.

Nissan ailesinin sevilen özelliklerinden olan dokunmatik ekran ise yine orta konsolda yerini almıştır. Müzik sistemini ve çevre görüş sistemini bu ekrandan rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra araçta otomatik çarpışma önleyici sistem, kör nokta uyarı sistemi, şerit takip uyarı sistemi, Nissan ailesinin sevilen özelliklerinden olan ve sürücünün adeta hayatını kolaylaştıran hareketli nesne algılama sistemi, lastik basınç uyarı sistemi gibi özellikler de aracın donanım paket seçeneklerinde standart olarak yerini alan özelliklerdendir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta sürücünün yorgunluğunu algılayan ve uyarı veren bir sistem ile, trafik işaretlerini algılayan sistem ve otomatik uzun far asistan sistemi gibi özellikler de bulunmaktadır. Nissan ailesi X-Trail modelinde yalnızca sürücünün konforunu değil aynı zamanda yolcuların konforunu da düşünmüştür. Bu nedenle araçtaki baş ve diz mesafeleri gayet yeterli biçimde oluşturulmuştur. İç mekanda hacim ve ferahlık konusunda da yine ileri düzey bir verim bulunmaktadır. Ayrıca Nissan X-trail modelinde yedi kişilik bir oturma sistemi de bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra yüksek stop lambası LED özelliklidir. Farların yükseklik ayarı ise yine sürücü tarafından yapılabilmektedir. Ayrıca araçta yokuş kalkış destek sistemi, stop / start sistemi, elektrikli park freni gibi özellikler de bulunmaktadır. Bu özellikler standart olarak tasarımda yer almaktadır. Bunların yanı sıra araçta aktif biçimde yol kontrolü sağlayan şerit takip sistemi de bulunmaktadır. Ayrıca aktif motor freni, Eco sürüş modu, telefon görüşmeleriniz güvenli biçimde gerçekleştirmeniz için bas-konuş telefon entegrasyonlu sistem, 5″ boyutunda gelişmiş sürüş yardım ekranı gibi özellikler de bulunmaktadır.

Aracın müzik sistem özellikleri de bir hayli gelişmiştir. Araçta radyo, CD, MP3 çalar, Aux-in bağlantı sistemi ve USB giriş özelliği, Bluetooth müzik aktarım sistemi ve dört adet hoparlör bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde yolculuğunuz boyunca sevdiğiniz tüm müzikleri dinleyebilir; yolculuğunuzun tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz. Araçta manuel klima, elektrik kumandalı ön ve arka camlar, yine elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar, bu yan aynalara uyum sağlamış sinyaller ve krom kaplı iç kapı kolları da standart olarak bulunan özelliklerdir.

Teknik Özellikleri

nissan x-trail

Nissan ailesinin X-Trail modelinin teknik özelliklerine baktığımızda aracın en az iç ve dış donanım özellikleri kadar etkileyici olduğunu görebiliyoruz.

  • Aracın boyut ve ağırlık özelliklerine baktığımızda; aks mesafesi 2705 mm, bagaj hacmi 445 litre, boş ağırlığı 1500 kg ve toplam uzunluk / genişlik / yükseklik ise 4640 / 1820 / 1500 mm şeklindedir.
  • Nissan X-Trail modelinin motor özelliklerine baktığımızda ise; hacim 1598 cc, maksimum güç 130 / 6000 PS / dd, maksimum tork 320 / 4000 Nm / dd boyutundadır.
  • Aracın performans ve ekonomi özelliklerine bakarsak; CO2 Emisyonu 129 g/km, yakıt tipi dizel, hızlanma 0-100 km/s 10,5 sn, maksimum hız 188 km/s, yakıt tüketimi ortalama 4,9 l/100 km, şehir dışı 4,5 l/100 km, şehir içi 5,7 l/100 km biçiminde oluşturulduğunu görebiliyoruz.
  • Aracın şanzıman tipi manuel ve yakıt deposu ise 60 litre biçiminde oluşturulmuştur.

Sürüş Dinamikleri

Aracın yol tutuşuna, performansına ve sürüş dinamiklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı sürüş dinamiklerinin ve yol tutuşunun da verimli olduğunu görüyoruz. Öncelikle Nissan ailesinin X-Trail modelinde bulunan süspansiyon sistemi yumuşak bir özellik gösterir. Bu sistem sayesinde X-Trail SUV olmanın hakkını tam anlamıyla vermektedir. Bunun yanı sıra yumuşak olan süspansiyonlar sayesinde aracı engebeli yol yüzeylerinde ve arazilerde çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aracın yapısının bir hayli yüksek olması ve lastik özelliklerinin de yine yumuşak biçimde oluşturulması araziler için uygun bir nitelik sağlıyor. Eğer yolculuklarınızda yol yüzeylerinden kaynaklanan bir kayma yaşadığınız taktirde ise ESP sistemi yani elektronik denge kontrol programı anında devreye giriyor ve güvenliğinizi riske atmıyor. Bunun yanı sıra Nissan X-Trail ses yalıtımı konusunda oldukça başarılı. Dışarıdan gelen trafik ve rüzgar gibi sesleri aracın içine kesinlikle yansıtmıyor.

Araçtaki güvenlik önlemleri de bir hayli gelişmiş durumda. Araçta kilitlenmelere karşı ABS sistemi, EBD sistemi, ESP sistemi, fren destek sistemi gibi sistemler bulunmakta. Bu sistemlerin tamamı aracın her donanım seçeneğinde standart olarak bulunmakta. Ayrıca Nissan ailesi hava yastıklarına da bir hayli önem vermekte. Bu nedenle araca sürücü ve yolcu hava yastığı, yan ve perde hava yastıkları eklemiştir. Ayrıca lastik basınç uyarı sistemi sayesinde yol tutuşlarınız güvende olacaktır.

Nissan X-Trail Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.