Kampanya Bulucu

NİSSAN QASHQAİ FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Nissan Qashqai İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Nissan ailesinin çok sevilen ve efsaneleşen Qashqai modelinin dış donanım ve tasarım, iç donanım ve tasarım özellikleri ile teknik özelliklerini ve fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarımına baktığımızda dikkatleri çeken ilk şey tabii ki aracın SUV araç benzeri bir görünüşte olması oluyor. Nissan Qashqai modeli yerden bir hayli yüksek biçimde tasarlanmış. Bunun yanı sıra bu sert araç modeli, ön taraftaki dinamik yapı ile biraz kırılmaya çalışılmış durumda. Bu özellik ise onun yapısına ekstradan bir kalite hissi sağlamış. Nissan ailesinin Qashqai modelinde bulunan araç açısı sayesinde artık engebeli yollar dert olmaktan çıkıp eğlenceli bir hal alıyor. Ayrıca yerden yeteri kadar yüksek olduğu için yollarda ilerlerken aracın alt kısmının zarar görme ihtimali ise ortadan kalkıyor.

Bu özelliklerinin yanı sıra araçtaki çamurluklar yine SUV araç görüntüsünü bozmamak adına şişkin nitelikte oluşturulmuş. Motor kapağı ve yan taraftan arkaya doğru ilerleyen sert hatlar ise aracın sportif ruhunu öne çıkarmış durumda. Aracın arka taraftaki tasarımı ise bütünlüğü dengelemek adına daha sade ve zarif biçimde tasarlanmış. Stop lamba grubu bagaj kapağının üstüne doğru entegre edilmiş. Bu özellikler haricinde ön tarafta bulunan far lambaları ise LED özellikle sahip biçimde tasarlanmıştır. Araçta bulunan ön ızgara ise krom detayıyla beraber aracın görünüşüne çok iyi biçimde uyum sağlamış. Aracın dış tasarımında bulunan ön ızgaranın çift parçalı biçimde olması ise Nissan ailesinin yenilenen özelliklerinden olmuş.

Nissan Qashqai modelinde kullanılan gövde haricindeki detaylar ise aracın SUV araç görüntüsünü öne çıkarıyor. Aracın yan tasarımında bulunan yuvarlak hatlar ise aracın kalite hissini yükseltmiş nitelikte karşımıza çıkıyor. Araçta visia, tekna, black edition ve platinum adlı dört adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır. Aracın dış tasarımında bulunan tamponlar, yan aynalar ve kapı kolları tasarımının bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde dizayn edilmiştir. Bunun yanı sıra araçtaki gündüz farları son derece teknolojisiyle tasarlanmıştır. Tüm bu özellikler aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. 16″ boyutundaki çelik jantlar ise aracın yalnızca visia donanım seçeneğinde standart olarak yer almakta.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra otomatik yanan özellikli oluşturulmuş ön farlar, yağmur sensörlü ön silecekler, hem önde hem de arka tarafta bulunan park sensörü ile elektrikli ve katlanabilir yan aynalar ve ön sis farları aracın tekna, black edition ve platinum donanım seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdendir. 17″ boyutundaki alüminyum alaşım özellikteki jantlar ise aracın tekna donanım seçeneğinde standart olarak bulunur. Ayrıca 19″ boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlar, cam tavan sistemi, tavan rayı ve karartılmış özellikteki arka camlar gibi özellikler ise aracın black edition ve platinum donanım seçeneğinde standart olarak yer alır.

İç Donanım ve Tasarımı

nissan qashqai iç tasarım

Nissan ailesinin Qashqai modelinde bulunan iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise; iç mekanda kullanılan renk tercihinin genellikle siyah olduğunu görebiliyoruz. Orta konsolda bulunan dijital ekran Nissan ailesinin sevilen özelliklerinden bir tanesi olarak tasarımda yerini almış. Bu dijital ekrandan müzik sistemini ve navigasyon programını çok rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yine aynı dijital ekrandan geri görüş kamerası da kullanılabilir nitelikte. Aracın iç tasarımında bulunan kapı içlerinde ve vites kenarlarında aydınlatmalar kullanılmış. Bu aydınlatmalar aracın kalite hissini arttırmış durumda.

Aracın iç tasarımında bulunan gösterge paneli tasarımın bütünlüğünü ve şıklığını bozmamak adına siyah beyaz bir biçimde tasarlanmış. Ayrıca araçtaki merkezi kilit sistemi uzaktan kumandalı biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra Nissan Qashqai modeline Immobilizer, ISOFIX bağlantılarının olduğu çocuk koltuğu sabitleme sistemi, yüksek stop lambası, far yükseklik ayarı gibi özellikler de standart olarak eklenmiş. Tüm bu özellikler haricinde araçta yokuş kalkış destek sistemi, stop/start sistemi ve elektrikli park freni gibi özellikler de bulunmaktadır.

Nissan Qashqai modelinde şerit takip sistemini sağlayan ve aktif yol kontrolü ile sürüş kontrolü sunan bir sistem de bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra araçta Nissan ailesinin gelenekselleşmiş özelliklerinden olan yol bilgisayarı, kumanda ünitesinin direksiyondan kolaylıkla kontrol edilebilmesi ve telefonunuzla uyumlu bas-konuş sistemi gibi özellikler de yine aracın tüm donanım paket seçeneklerinde standart olarak sunulan özelliklerdir. Ayrıca araçtaki müzik sistemi ise yine bir hayli kaliteli özellik taşır. Radyo, CD, MP3 çalar, Aux-in bağlantısı ve Bluetooth bağlantısı gibi sistemler yer almaktadır. Ayrıca araçta dört adet hoparlör de bulunmaktadır. Bu sayede yolculuklarınızda istediğiniz tüm müzikleri dinleyebilir; keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Araçtaki ön ve arka camlar elektrik kumandalı özellikte ve yan aynalar ise hem elektrik kumandalı hem de ısıtmalı özelliktedir. Ayrıca araçtaki sinyal sistemi yan aynalara entegre edilmiş biçimdedir. Araçta bulunan direksiyon sistemi ise elektrik destekli, yükseklik ayarlı ve derinlik ayarlı gibi özellikler taşır. Bunun yanı sıra sürücünün rahatlığı ve konforu için sürücü koltuğu yükseklik ayarlı biçimde tasarlanmıştır. Ayrıca ön tarafta kol dayama ve eşya gözleri, aydınlatmalı torpido gözü, 12 volt değerinde güç soketi ve hem sürücü hem de yolcu için diz destekleri bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

nissan qashqai teknik özellik

Nissan Qashqai modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise;

  • Aracın boyut ve ağırlık özelliklerine baktığımızda; aks mesafesi 2646 mm, bagaj hacmi 430 litre, boş ağırlığı 1318 kg ve toplam uzunluk / genişlik / yükseklik ise 4377 / 1806 / 1590 mm şeklindedir.
  • Nissan Qashqai modelinin motor özelliklerine baktığımızda ise; Hacim 1197 cc, maksimum güç 115 / 6000 PS / dd, maksimum tork 190 / 4000 Nm / dd boyutundadır.
  • Aracın performans ve ekonomi özelliklerine bakarsak; CO2 Emisyonu 129 g/km, yakıt tipi EU5 / Eurodizel, hızlanma 0-100 km/s 10,9 sn, maksimum hız 185 km/s, yakıt tüketimi ortalama 5,6 l/100 km, şehir dışı 4,9 l/100 km, şehir içi 6,9 l/100 km biçiminde oluşturulduğunu görebiliyoruz.
  • Aracın şanzıman tipi manuel, lastik boyutu 215/65 R16 ve yakıt deposu ise 55 litre biçiminde oluşturulmuştur.

Sürüş Dinamikleri

Aracın yol tutuşuna, performansına ve sürüş dinamiklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin bir hayli kaliteli olmasından dolayı sürüş dinamiklerinin de verimli olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın süspansiyon sisteminin sertliği gayet iyi oluşturulmuş. Bu nedenle SUV araç kalitesi niteliğini sürüş dinamiklerinde de göstermekte. Araç yoldan gelen darbeleri emme ve yok etme konusunda oldukça başarılı. Bunun yanı sıra araçta bulunan koltuk yapısı yumuşak malzemelerden oluşmuştur. Bu özellik sayesinde yolculuklarınızda konforunuz üst seviyede olacaktır.

Bunların yanı sıra araçtaki güvenlik donanım sistemleri de bir hayli gelişmiş. Araçta kilitlenmeye karşı oluşturulan ABS fren sistemi, EBD sistemi, ESP yani elektronik denge kontrol programı gibi güvenlik programları aracın her donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca brake assist olarak adlandırılan fren destek sistemi de araca en iyi yol tutuşlarınız için entegre edilmiştir.

Nissan ailesi yoldaki istenmeyen durumlardan olan kaza gibi durumlar için ise araca hem sürücü hem de yolcular için hava yastığı, yan hava yastığı ve perde hava yastığı gibi özellikler de eklemiştir. Ayrıca aracın yol tutuşu dış tasarımında bulunan özelliklerin hakkını verecek şekilde dinamik. Araca entegre edilen lastik basınç uyarı sistemi ise yine sizin yol tutuşlarınızın maksimum düzeyde verimli olmasını sağlamaktadır. Ayrıca araçta hız sabitleyici ile hız sınırlayıcı gibi sistemler de bulunmaktadır.

Nissan Qashqai Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.