Kampanya Bulucu

NİSSAN PULSAR FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Nissan Pulsar İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Nissan ailesi hem şehir otomobillerinde hem de SUV ve hatchback modellerinde kendini kanıtlayan markalardan bir tanesi olarak araç piyasalarında yerini alıyor. Yine aynı şekilde Nissan Pulsar modeli ise kompakt hatchback özelliklerine sahip bir araç olarak göz dolduruyor. Nissan Pulsar modelinin dış donanım, iç donanım özellikleri ile teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Nissan Pulsar modelinin dış tasarımına baktığımızda aracın beş kapıdan oluşan bir hatchback olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Bunun yanı sıra Nissan ailesi modernliğe uyum sağlamak adına aracı gayet dinamik ve atik çizgilerle tasarlamış. Son teknolojilerle oluşturulan araç hatchback olmasının yanı sıra aslında tam bir şehir içi ve aile aracı olarak karşımıza çıkmakta.

Aracın dış tasarımındaki dinamik ve atik çizgiler ona sportif bir hava vermiş. Nissan Pulsar modelinde visia, tekna ve n-tec olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği mevcut. Aracın dış tasarımında bulunan yan aynalar ile kapı kolları tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde dizayn edilmiş. Bunun yanı sıra bahsedilen yan aynalar Nissan ailesinin sevilen özelliklerinden olan elektrik kumandalı biçimde oluşturulmuş. Aracın dış tasarımında bulunan gündüz farları ile yan aynalara konumlandırılmış sinyal sistemi aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca araçta 16″ boyutunda çelik jantlar da yer almaktadır. Tüm bu özelliklerin haricinde arka tarafta bulunan spoiler ve stepne ise yine aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak mevcut olan özelliklerdir. Aracın yine dış tasarımında bulunan ısıtmalı özelliğe sahip yan aynalar ile ön tarafta yer alan sis far sistemi tekna ve n-tec donanım seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. 16″ boyutundaki jantlara çelik değil de alüminyum özellikte sahip olmak isterseniz ise Nissan ailesi bunu sizlere yine tekna ve n-tec donanım seçeneklerinde sunmaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Nissan Pulsar modelinin dış tasarımında yer alan başka özellikler de bulunmaktadır. Otomatik yanma özelliğine sahip olan ön farlar ile ön sileceklerin yağmur sensörlü olması gibi özellikler de aracın n-tec donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca Nissan Pulsar modelinde yedi adet dış tasarım renk seçeneği de mevcut olarak bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

nissan pulsar iç tasarım

Nissan Pulsar modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar benzersiz özelliklere sahip olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araçta bulunan hem ön hem de arka camlar elektrik kumandalı bir özellik göstermektedir. Ayrıca aracın iç tasarımında yol bilgisayarı da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araçtaki müzik sisteminin kalitesi de bir hayli yüksektir. Radyo, CD, MP3 çalar, Aux-in bağlantı sistemi, Bluetooth müzik aktarım sistemi, iPod-iPhone bağlantıları ile dört adet hoparlör ve USB giriş özellikteki müzik sistemi sayesinde sevdiğiniz müzikleri dinleyerek yolculuğunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Araçtaki gösterge paneli sürücü odaklı olup renkli biçimde tasarlanmıştır. Gösterge paneli TFT ekranlıdır. Ayrıca araçta eco sürüş modu ile stop / start sistemi de bulunmaktadır. Aracın ön tarafında iki adet ve kapılarda da yine aynı şekilde olmak üzere içecek gözleri bulunmaktadır. Ayrıca torpido gözü aydınlatmalı özelliğe sahiptir. 12 volt değerinde güç soketi de tasarıma entegre edilen özelliklerdendir. Saydığımız bu tüm özellikler aracın her üç donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra 60/40 oranında katlanabilir özelliğe sahip arka koltuklar sayesinde ise tüm eşyalarınıza yer bulabilirsiniz. Ayrıca tasarımda bagaj aydınlatması, kumaş koltuklar, şık ve zarif bir ön konsol gibi özellikler de bulunmaktadır ve aracın her üç donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Ayrıca Nissan ailesi krom iç kapı kolları ile ön koltukların arkasına eşya gözleri koymayı da ihmal etmemiş. Bu özellikler ise aracın tekna ve n-tec donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Nissan Pulsar modelinde Nissan ailesinin geleneksel özelliklerinden olan multimedya sistemi, navigasyon, geri görüş kamerası gibi özellikler de bulunmaktadır. Bu özellikler aracın n-tec donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alır. Aracın direksiyon sistemi elektrik destekli ve teleskopik niteliktedir. Ayrıca kumanda ünitesini ise direksiyondan çok kolay biçimde yönlendirebilirsiniz. Ayrıca araçta bulunan merkezi kilit sistemi uzaktan kumandalı biçimde dizayn edilmiştir. Araçta bu özellikler haricinde harita okuma lambası, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ve manuel biçimde kararabilir özelliğe sahip olan iç dikiz aynası gibi özellikler de aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Nissan Pulsar modelinde bulunan iç donanım ve tasarım özellikleri bunlarla sınrlı değildir. Ayrıca araçta çift bölge kontrollü otomatik klima, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, arka kol dayama gibi özellikler de bulunmaktadır. Bu özellikler aracın tekna ve n-tec donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Aracın n-tec donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan akıllı anahtar sistemi sayesinde araca anahtarsız giriş yapabilme özelliği, anahtarsız çalıştırma özelliği ve otomatik biçimde kararan iç dikiz aynası gibi özellikler de bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

nissan pulsar teknik özellikleri

Nissan ailesinin Pulsar modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise;

  • Aracın boyut ve ağırlık özelliklerine baktığımızda; aks mesafesi 2700 mm, bagaj hacmi 385 litre, boş ağırlığı 1245 kg ve toplam uzunluk/genişlik/yükseklik ise 4387/1768/1520 mm şeklindedir.
  • Nissan ailesinin Pulsar modelinin motor özelliklerine baktığımızda ise; hacim 1197 cc, maksimum güç 115/6000 PS/dd, maksimum tork 190/4000 Nm/dd boyutundadır.
  • Aracın performans ve ekonomi özelliklerine bakarsak; CO2 Emisyonu 117 g/km, yakıt tipi EU6b/Benzin, hızlanma 0-100 km/s 10,7 sn, maksimum hız 190 km/s, yakıt tüketimi ortalama 5,0 l/100 km, şehir dışı 4,3 l/100 km, şehir içi 6,3 l/100 km biçiminde oluşturulduğunu görebiliyoruz.
  • Aracın şanzıman tipi manuel, lastik boyutu 195/60 R16 ve yakıt deposu ise 46 litre biçiminde oluşturulmuştur.

Sürüş Dinamikleri

Aracın yol tutuşuna, performansına ve sürüş dinamiklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin maksimum düzeyde iyi olmasından dolayı sürüş dinamiklerinin de verimli olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araçtaki güvenlik özellik ve donanımlara baktığımızda; kilitlenmelere karşı oluşturulmuş fren sistemi ABS, EBD, ESP yani elektronik denge kontrol programı, brake assist denilen fren destek sistemi lastik basıncını uyarn bir sistem, Immobilizer gibi özellikler aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Bunların yanı sıra hava yastıklarına da gereken önemi veren Nissan ailesi araca sürücü ve yolcular için hava yastığı ile yan ve perde hava yastıklarını da eklemişlerdir.

Tüm bu özellikler haricinde Nissan Pulsar modelinin süspansiyon sistemi orta sertlikte oluşturulmuştur. Bu sistem sayesinde yoldaki istenmeyen durumlardan olan ve bozuk yol koşullarının neden olduğu sallanmalar ya da kaymalar gibi durumlar meydana gelmez. Nissan Pulsar modelinde bulunan ESP sistemi yani elektronik denge kontrol programı, yolculuklarınızda yolda bulunan virajlarda sizin güvende kalmanızı garanti eder. Ayrıca araçta sürücünün konforu ve güvenliği açısından far yükseklik ayarı da bulunmaktadır. Ön koltukta bulunan emniyet kemeri ön gergili nitelikte özellik göstermektedir.

Siz de bu benzersiz tasarımlı ve özelliklere sahip otomobile ulaşmak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız,

Nissan Pulsar Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.