Kampanya Bulucu

NİSSAN NOTE FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Nissan Note İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Nissan ailesinin sevilen araçları içinde yerini alan Note modelinin dış donanım, iç donanım ve tasarım özellikleri ile teknik özelliklerini ve son olarak fiyat listesini sizlere sunuyoruz. Aracın dış tasarımına baktığımızda öncelikle B sınıfında ve segmentinde yer aldığını ve bu özellikleri gösterdiğini görebiliyoruz. Aracın dış tasarımında önceki nesline oranla esaslı bir değişim gerçekleşmiş. Güncellenen özellikleri arasında yerini alan sportif ve dinamik hava Nissan Note modelinin daha çok sevilmesine bir hayli yardımcı olmuş görünüyor. Bunun yanı sıra araç adeta bir V biçiminde yükselmekte.

Bunların yanı sıra araçta yenilenen özelliklerden bir tanesi ise yumuşak hatlarının kaybolup yerine daha sert ve keskin hatlarının gelmiş olması. Nissan Note Japon üreticiler tarafından yaratıldığı için araçta onların kültürlerinden de izler bulmak mümkün. Aracın ön far grubundaki tasarıma baktığımızda Japon araç kültürünü yansıttığını rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Izgaradaki çift çizgili şerit ve sistem yerini klasik biçimdeki petek sisteme bırakmış durumda. Bu özellik aracın dinamik görünümünü pekiştirmiş. Bunun yanı sıra Nissan ailesi modernliğe ayak uydurmak adına kapı altlarındaki çıta sistemlerini de tasarımdan kaldırmış.

Nissan ailesinin Note modelinin arka tasarımına baktığımızda ise stop lambalarının aracın alt kısımlarına tasarıma uygun biçimde entegre edildiğini görebiliyoruz. Ayrıca aracın bir önceki neslinde dik bir biçimde yer alan arka tasarımdaki camda da güncellemeler söz konusu olmuş. Tüm bu dış tasarım özellikleri haricinde araçta visia, tekna ve platinum olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Tasarımda kullanılan yan aynalar ile kapı kollarında siyah renk tercih edilmiş. Bu özellik sayesinde aracın sportif yönü şıklıkla da desteklenmiş. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında bulunan gövde rengindeki tamponlar ile kapaklı özelliğe sahip 15″ boyutundaki çelik jantlar ise her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan özelliklerdendir.

Nissan Note modelinde yer alan özellikler bunlarla sınırlı değildir. Ayrıca ön sis farları, tasarımın bütünlüğünü bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuş kapı kolları ile yan aynalar ve 15″ boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlar gibi özellikler aracın tekna ve platinum donanım seçeneklerinde standart olarak sunulan özelliklerdendir. Eğer jantlarınızın 16″ boyutunda ve alüminyum alaşımlı olmasını isterseniz ise Nissan ailesi bunu size aracın platinum donanım seçeneğinde standart olarak sunmakta. Aracın dış tasarımında yer alan gündüz farları ile gecikmeli sönen özelliğe sahip ön far sistemi ise aracın her üç donanım seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdendir.

İç Donanım ve Tasarımı

nissan note iç tasarım

Nissan Note modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise aracın en az dış donanım özellikleri kadar sağlam ve kaliteli olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle iç tasarımda dikkatleri çeken ilk şey Nissan ailesinin sevilen ve klasik hale gelmiş özelliklerinden olan ön konsolun orta bölümü oluyor. Araçta ihtiyacınız olan tüm tuşlar direksiyon sistemi üzerine entegre edilmiş. Bu sayede sürücüye hem güvenlik hem de konfor vaat etmekte. Bunun yanı sıra araçta bulunan gösterge panelinde teknoloji iyi derecede kullanılmış ve panel yine sürücü odaklı biçimde tasarlanmış. Bahsettiğimiz gibi ön konsolun orta tarafında dokunmatik bir ekran yer almakta. Bu dokunmatik özelliğe sahip olan ekranı isterseniz geri görüş ve park kamera sistemi olarak da kullanabiliyorsunuz. Tüm bu iç tasarım özelliklerinin yanı sıra AVM adı verilen çevre görüş sistemi de yine bu dokunmatik ekran üzerinde yerini alıyor. Yine Nissan ailesinin sevilen özelliklerinden olan fakat B segmentli araçlarında pek de kullanmadığı şeritten ayrılma uyarı sistemine Note modelinde yer verilmiş. Bunun yanı sıra hareketli nesneleri algılayan bir başka sistem ise sürücü odaklı biçimde aracın tasarımına entegre edilmiştir.

Araçtaki AVM yani çevre görüş sisteminin kamerası bir hayli geniş açıya sahiptir. Bu kamera aracın bagaj kapağına entegre edilmiştir. Kameranın gayet verimli biçimde görüntülediği görüntüler ise 5.8″ boyutundaki Connect ekranından görülebilmektedir. Nissan ailesi eşyalarınızı saklamanız konusunda bir hayli cömert davranmış. Araçta hem vites önünde hem de kapı kenarlarında küçük eşyalarınızı saklamak için yeterli alan bulunmakta. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta bulunan arka koltuklar sürgülü olacak biçimde tasarlanmıştır. Bu özellik sayesinde ister kendinize isterseniz de eşyalarınıza gerekli alanı sunabilirsiniz.

Araçtaki merkezi kilit sistemi uzaktan kumandalıdır. Ayrıca araçta Immobilizer, akü koruma sistemi gibi Nissan ailesinin sevilen özellikleri de bulunmaktadır. Araçta hem Eco sürüş modu hem de Eco sürüş göstergesi yer almaktadır. Nissan Note modelinin iç tasarımında gayet kaliteli özelliğe sahip müzik sistemi de bulunmaktadır. Radyo, CD, MP3 çalar, Aux-in bağlantı sistemi, Bluetooth müzik aktarım sistemi, iPod-iPhone bağlantıları ile dört adet hoparlör ve USB giriş özellikteki müzik sistemi sayesinde sevdiğiniz müzikleri dinleyerek yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Aracın diğer iç tasarım özelliklerine baktığımızda ise manuel klima, çift bölmeli torpido gözü, ön camların ve yan aynaların elektrik kumandalı olması, direksiyon sisteminin sürücünün konforu adına elektrik destekli ve yükseklik ayarlı olması, arka koltukların 60/40 oranında katlanabilir niteliğe sahip olması, iki adet bardak tutucunun bulunması, 12 volt değerinde güç soketi bulunması ve harita okuma lambasının da tasarımda yerini aldığını görebiliyoruz. Bahsedilen tüm bu özellikler aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak sunulan özelliklerdir.

Teknik Özellikleri

nissan note

Nissan ailesinin Note modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise;

  • Aracın boyut ve ağırlık özelliklerine baktığımızda; aks mesafesi 2660 mm, bagaj hacmi 295 litre, boş ağırlığı 1036 kg ve toplam uzunluk / genişlik / yükseklik ise 4100 / 1695 / 1530 mm şeklindedir.
  • Nissan Note modelinin motor özelliklerine baktığımızda ise; hacim 1198 cc, maksimum güç 80 / 6000 PS / dd, maksimum tork 110 / 4000 Nm / dd boyutundadır.
  • Aracın performans ve ekonomi özelliklerine bakarsak; CO2 Emisyonu 109 g/km, yakıt tipi EUR5, hızlanma 0-100 km/s 13,7 sn, maksimum hız 170 km/s, yakıt tüketimi ortalama 4,7 l/100 km, şehir dışı 4,0 l/100 km, şehir içi 5,9 l/100 km biçiminde oluşturulduğunu görebiliyoruz.
  • Aracın şanzıman tipi manuel, lastik boyutu 185/65R15 ve yakıt deposu ise 41 litre biçiminde oluşturulmuştur.

Sürüş Dinamikleri

Aracın yol tutuşuna, performansına ve sürüş dinamiklerine bakarsak teknik özelliklerinin bir hayli kaliteli olmasından dolayı sürüş dinamiklerinin de yüksek olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araçtaki güvenlik özellik ve donanımlara baktığımızda; ABS, EBD olarak bilinen elektronik fren basıncı dağıtımını sağlayan güvenlik sistemi, ESP yani elektronik denge kontrol programı ile fren destek sistemlerinin olduğunu görebiliyoruz. Bunun yanı sıra araçta TPMS olarak adlandırılan lastik basınç uyarı sistemi de bulunmaktadır. Bu sayede yol tutuşlarınızda daha rahat ve güvenli olabilirsiniz.

Nissan Note modelinin süspansiyon sistemi orta sertlik özelliğine sahip. Bu sayede yoldaki istenmeyen durumlardan olan ve bozuk yol koşullarının sebep olduğu sallanmalar gibi durumlar meydana gelmez. Nissan Note modelinde bulunan ESP sistemi yani elektronik denge kontrol programı devam edilen yolculuklarda yolda bulunan virajlarda sizin güvende olmanızı sağlar. Tüm bu sürüş dinamiklerinin yanı sıra Nissan ailesi hava yastıklarına gereken önemi vermiştir. Nissan Note modelinde sürücü ve yolcu hava yastığı ile yan hava ve perde hava yastıkları gibi özellikler bulunmaktadır. Ayrıca araçta yol tutuşlarınızda çok fazla verim almanızı sağlayacak başka özellikler de bulunmaktadır. Stop/Start sistemi, fren destek sistemi, hız sabitleyici, hız sınırlayıcı, iç tasarımda bahsedilen çevre görüş sistemi, kör nokta uyarı sistemi, yine bahsettiğimiz şerit takip uyarı sistemi gibi özellikler aracın her üç donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Nissan Note Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.