Kampanya Bulucu

NİSSAN MİCRA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Nissan Micra İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Nissan markasının mini sınıfında yer alan Micra modelinin dış donanım, iç donanım ve tasarım özellikleri ile teknik özelliklerini ve son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Nissan Micra adeta sevimli ve cazip bir dış tasarıma sahip. Aracın dış tasarımında bulunan far lambaları, stop lambaları ve aracın diğer dış tasarım özellikleri bu sevimliliğe uyum sağlamış durumda. Nissan Micra bir önceki modeline oranla daha gösterişli bir biçimde tasarlanmış. Eski modelinde far lambalarının dışarı dönük olması aracın sportifliğini tam gözler önüne seremiyordu. Fakat Micra modelinde far lambaları aracın ön bölümünde içeri doğru yerleştirilmiş durumda. Bunun yanı sıra ön tarafta bulunan ızgaralar çift bölmeliden ziyade daha bütünsel bir nitelik kazanmış.

Nissan Micra modelinin diğer özelliklerine baktığımızda aracın dış tasarımının sert değil daha yumuşak ve yuvarlak biçimli olduğunu görebiliyoruz. Bu özellik aracın tam da şehir içi aracı olduğunu kanıtlar nitelikte. Bunun yanı sıra aracın jantlarında kullanılan renk tonu onun dinamikliğini ve atikliğini öne çıkarmakta. Aracın ön bölümünde değişime uğrayan özelliklerinin yanı sıra aynı değişiklikler arka bölümde de uygulanmış. Stop lambalarının bulunduğu kısım tasarıma uyması açısından yine bir bütünsellik kazanmış durumda.

Nissan ailesi Micra modelinin sportfiliğini öne çıkarmak adına cam üstünde bulunan spoiler detayını da eklemeyi unutmamış. Bu detay da yine tasarıma en uygun biçimde entegre edilmiş. Araçta street, match ve desire olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına tamponlar, yan aynalar ve kapı kolları gövde renginde oluşturulmuş. Ön ızgaraya ise krom çerçeveli olması gibi bir özellik eklenmiş. Bunun yanı sıra bahsettiğimiz tavan spoyleri LED özelliğe sahip stop lambalı biçimde oluşturulmuş. Saydığımız bu özellikler aracın tüm donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır.

Tüm bu özellikler haricinde araçta bulunan 14″ boyutunda çelik jant, gövde kısmının parlak bir siyahtan oluşması, otomatik yanma özelliğine sahip olan gövde, ön sis far grubu ve yağmur sensörlü ön silecekler ile 15″ boyutunda alüminyum alaşımlı jantlar gibi özellikler ise aracın match ve desire donanım seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra Nissan Micra modelinin dış tasarımında park asistanı, park sensör lambaları ve stop/start sistem özellikleri de bulunmaktadır. Bu özellikler ise aracın desire donanım seçeneğinde standart olarak yer alır.

İç Donanım ve Tasarımı

nissan-micra-ic-tasarim

Nissan ailesinin Micra modelinin iç tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar kaliteli olduğunu görebiliyoruz. Nissan markası aracın iç tasarımını oluştururken dış tasarıma verdiği önemi iç tasarıma da vermiş durumda. Bu nedenle kullanılan malzemelerin kalitesi hayli yüksek. Öncelikle araçta manuel klima yer almakta. Bu klimalar aracın orta konsolunda bulunan kumandalar sayesinde rahatça kullanılabilir hale getirilmiş. Bunun yanı sıra küçük eşyalarınızı saklamak için Nissan ailesi bir hayli cömert davranmış. Aracın hem kapı kenarlarında hem de vites bölümünün ön kısmında bu eşyalarınız için yeterli alanı sağlamış. Aracın iç hacmi hem yolcu için hem de arka tarafta yolculuk yapan yolcular için gayet ferah ve geniş biçimde oluşturulmuş.

Aracın iç tasarımında uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi kullanılmış. Bunun yanı sıra farların yükseklik ayarlarını kendi konforunuz dahilinde rahatça ayarlayabiliyorsunuz. Aracın iç tasarımında Immobilizer, dijital saat sistemi ve yol bilgisayarı gibi sürücülerin vazgeçilmezi olan özellikler de yer alır. Bu özellikler aracın her üç donanım seçeneğinde de standart olarak bulunan özelliklerdendir. Ayrıca kumanda ünitesini direksiyondan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Nissan Micra modelinde telefon entegrasyonu özelliği de bulunmakta. Yani artık yolculuk yaparken bile telefon görüşmelerinizi bas-konuş sistemi ile güvenle yapabilirsiniz.

Aracın iç tasarımında yine bir hayli kaliteli nitelikte müzik sistemi de bulunmaktadır. Radyo, CD, MP3 çalar, Aux-in bağlantı sistemi ve USB giriş özellikteki müzik sistemi sayesinde sevdiğiniz müzikleri dinleyerek yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra araçta gecikmeli sönen ön far aydınlatma sistemi ile akü koruma sistemi de bulunmaktadır. Tüm bu özellikler aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak sunulan özelliklerdir. Ayrıca hem yan aynalar hem de ön camlar elektrik kumandalı özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra aracın iç tasarımında bulunan direksiyon sistemi ise yine hem elektrik destekli hem de yükseklik ayarlıdır.

Sürücünün rahatlığı açısından araçta bulunan sürücü koltuğu yükseklik ayarlı biçimde oluşturulmuştur. Ayrıca sürücü bölümünde kol dayama sistemi de bulunmakta. Arka koltukların 60/40 oranında katlanabilir nitelikte olması sayesinde ise sadece kendinize değil eşyalarınıza da istediğiniz kadar yer ayırabilirsiniz. Araçta bulunan torpido gözü çift bölmeli biçimdedir. Ayrıca harita okuma lambası ile bagaj aydınlatması da bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın iç tasarımındaki ses ayarı hıza duyarlı bir nitelik taşır. İç kapı kollarının krom oluşu ise aracın kalite hissini arttırmıştır. 12 volt değerindeki güç soketi ise aracın tasarımına uygun biçimde entegre edilmiştir.

Teknik Özellikleri

nissan micra teknik özellikleri

Nissan Micra modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise;

  • Aracın boyut ve ağırlık özelliklerine baktığımızda; aks mesafesi 2450 mm, bagaj hacmi 265 litre, boş ağırlığı 925 kg ve toplam uzunluk / genişlik / yükseklik ise 3825 / 1665 / 1510 mm şeklindedir.
  • Nissan Micra modelinin motor özelliklerine baktığımızda ise; Hacim 1198 cc, maksimum güç 80 / 6000 PS / dd, maksimum tork 110 / 4000 Nm / dd boyutundadır.
  • Aracın performans ve ekonomi özelliklerine bakarsak; CO2 Emisyonu 115 g/km, yakıt tipi EUR6 / Benzinli, hızlanma 0-100 km/s 13,7 sn, maksimum hız 170 km/s, yakıt tüketimi ortalama 5,0 l/100 km, şehir dışı 4,3 l/100 km, şehir içi 6,1 l/100 km biçiminde oluşturulduğunu görebiliyoruz.
  • Aracın şanzıman tipi manuel, lastik boyutu 165/70R14 ve yakıt deposu ise 41 litre biçiminde oluşturulmuştur.

Sürüş Dinamikleri

Aracın yol tutuşuna, performansına ve sürüş dinamiklerine bakarsak teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı sürüş dinamiklerinin de yüksek olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araçtaki güvenlik özellik ve donanımlara baktığımızda; ABS, EBD olarak bilinen elektronik fren basıncı dağıtımını sağlayan güvenlik sistemi, ESP yani elektronik denge kontrol programı ile fren destek sistemlerinin olduğunu görebiliyoruz. Bunun yanı sıra araçta TPMS olarak adlandırılan lastik basınç uyarı sistemi sayesinde yol tutuşlarınız artık çok daha rahat ve güvenli olacak.

Nissan ailesinin Micra modelinde yer alan süspansiyon sistemi orta sertlikte oluşturulmuş. Bu sayede yolda gelen darbeleri rahatlıkla karşılayabilir ve iç kısıma pek fazla ses geçirmez. Araçta bulunan bahsettiğimiz ESP sistemi (elektronik denge kontrol programı) ilerlediğiniz yolda bulunan virajlarda sizi kesinlikle güvende tutar. Tüm bu sürüş dinamiklerinin yanı sıra Nissan ailesi hava yastıklarına verdiği önemi araca sürücü ve yolcu hava yastığı ile yan hava ve perde hava yastıklarını ilave ederek gösteriyor.

Ayrıca Nissan Micra modelinde cruise control olarak bilinen hız sabitleyici ile hız sınırlayıcı gibi sistemler de bulunmaktadır. Bu sistemler yine sizin güvenli ve konforlu bir biçimde yol tutmanızı sağlamak adına aracın tasarımına mükemmel şekilde entegre edilmiştir. Hız sabitleyici sistem özellikle otoyol olarak bilinen yollarda otomobilin sabit hızda kalmasını sağlamaktadır. Bu sayede aracınız belirlenen hızı geçmez. Bu sistem sayesinde gaz pedalına basmanıza gerek kalmaz. Bu nedenle hem çok güvenli hem de çok rahat ve konforlu bir sürüş deneyimi sağlayabilirsiniz.

Nissan Micra Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.