Kampanya Bulucu

NİSSAN JUKE FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Nissan Juke İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Her zaman tasarımlarının farklılığıyla göz dolduran Nissan ailesi bu kez Nissan Juke modeliyle mini crossover sınıfında yerini alıyor. Nissan Juke modelinin dış donanım ve tasarım özellikleri ile iç donanım ve tasarımı, teknik özellikleri, sürüş dinamikleri ve son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Yerden daha yüksek araçların tercih edilmesi düşük yakıt tüketimini de sağladığından Nissan ailesi bunu sizler için en iyi şekilde sunuyor. Nissan Juke modelinin dış tasarımına baktığımızda kesinlikle markanın fark yarattığını görebiliyoruz. Tasarım çok keskin biçimde farklı, cesur ve modern olarak dizayn edilmiş. Araçtaki her ayrıntı ve detay adeta sıra dışı olarak nitelendirilebilecek düzeyde tasarlanmış. Öncelikle araçtaki ızgaralar gayet geniş nitelikte. Ön tarafta bulunan ızgaranın yanına ise farlar konumlandırılmış. Farlar da tasarımın cesurluğuna uyum sağlamak adına yuvarlak biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında bulunan gündüz farları ise ona daha spor bir hava vermek adına daha yüksek ve geniş. Sportif havayı keskinleştirmek için aracın arka tarafına doğru konumlandırılmış çizgiler mevcut. Bunun yanı sıra aracın aynaları bir hayli büyük ve bu sayede dikkatler bir an olsun ondan ayrılamıyor.

Nissan Juke modelinde visia, tekna, black edition ve platinum olmak üzere dört adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Araçta bulunan gündüz farları son teknolojisiyle tasarlanmış olup LED özelliğine sahiptir. Bunun yanında yan aynalar gövde renginde oluşturulmuştur. Ayrıca araçta bulunan sinyaller yan aynalara konumlandırılmıştır. Bunun yanı sıra kapı kollarında siyah renk kullanımı aracın kalite hissini arttırmıştır. Stop lambaları ise yine LED özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra jantlar ise 16″ boyutunda ve çelik özellikleri göstermektedir. Tüm bu özellikler aracın visia donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın tekna donanım paket seçeneğinde bulunan özellikler ise; visia donanım seçeneğine ek olarak oluşturulan ön sis farları, tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına oluşturulan gövde rengindeki kapı kolları ve 17″ boyutunda oluşturulan alüminyum alaşımlı jantlar olarak yer almaktadır. Tekna donanım seçeneğinde panoramik sunroof özelliği de yer almaktadır. Aracın black edition donanım paket seçeneğinde ise tüm bu özelliklere ek olarak karartılmış arka camlar bulunmaktadır. Platinum donanım paket seçeneği ise en lüks seçeneklerden bir tanesidir. Tüm bu özellikler haricinde platinum donanım paket seçeneğinde otomatik biçimde yanan ön farlar, yağmura duyarlı ön silecekler, elektrikli, katlanabilir ve ayrıca ısıtmalı yan aynalar bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

nissan juke iç tasarım

Nissan Juke modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri aracın en az dış tasarım özellikleri kadar sıra dışı ve cesur biçimde tasarlanmıştır. Aracın iç tasarımına baktığımızda dikkatleri çeken ilk şey gövde renginde oluşturulan kısımlar ile orta kısmın kırmızı renkte oluşturulması oluyor. Aracın orta konsolunda da Nissan ailesi radikal bir değişikliğe giderek bu kısmı dik bir yapıda oluşturmuşlar. Nissan Juke modelinin ses sistemi tamamen sürücü odaklı biçimde oluşturulmuş ve kullanışı gayet rahat. Bu özellikler haricinde ön ve arka camların elektrik kumandalı olması, Nissan ailesinin sevilen özelliklerinden olan yol bilgisayarı, ön tarafta iki adet ve aynı şekilde kapılarda da yer alan içecek koyma gözü, aydınlatmalı torpido gözü gibi özellikler de yer almaktadır. Bunun yanı sıra 12 volt değerindeki güç soketi ile bagaj aydınlatması da tasarıma entegre edilen özelliklerdendir. Ayrıca araçtaki arka koltuklar 60/40 oranında katlanabilir nitelikte olduğundan eşyalarınız için fazlasıyla yeriniz olacaktır.

Visia donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan diğer özellikler ise; manuel klima, direksiyon sisteminin elektrik destekli ve yükseklik ayarlı olması, merkezi kilit sisteminin uzaktan kumandalı olması, harita okuma lambası ve manuel biçimde ayarlanabilen yükseklik ayarlı sürücü koltuğudur. Bunun haricinde aracın tekna donanım paket seçeneğinde ise otomatik klima, direksiyondan kolaylıkla kontrol edilebilen kumanda ünitesi, deri direksiyon simidi ile deri vites topuzu özellikleri standart olarak bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçtaki direksiyon sistemi hem tasarımın şıklığına hem de cesurluğuna uyum sağlaması açısından diğer araçlara oranla daha küçük bir yapıda tasarlanmış. Ayrıca araçta yer alan müzik sistemi ile multimedya kullanımı tamamen sürücü odaklı hazırlandığından kontrol edilmesi kolay bir nitelik taşımaktadır. Bunun haricinde navigasyon sistemi, AVM adı verilen çevre görüş sistemi, geri görüş kamerası ile start / stop düğmesi ve anahtarsız biçimde giriş yapma özellikleri aracın platinum donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdir.

Teknik Özellikleri

nissan juke teknik özellikleri

Nissan ailesinin Juke modelinin iç ve dış tasarım özellikleri kadar teknik özellikleri de maksimum düzeyde kaliteli oluşturulmaya çalışılmış. Aracın teknik özelliklerine baktığımızda ise;

  • Aracın boyut ve ağırlık özelliklerine baktığımızda; aks mesafesi 2530 mm, bagaj hacmi 354 litre, boş ağırlığı 1236 kg ve toplam uzunluk / genişlik / yükseklik ise 4135 / 1765 / 1565 mm şeklindedir.
  • Nissan Juke modelinin motor özelliklerine baktığımızda ise; hacim 1197 cc, maksimum güç 117 / 6000 PS / dd, maksimum tork 158 / 4000 Nm / dd boyutundadır.
  • Aracın performans ve ekonomi özelliklerine bakarsak; CO2 Emisyonu 145 g/km, yakıt tipi Euro5/Benzin, hızlanma 0-100 km/s 10,8 sn, maksimum hız 178 km/s, yakıt tüketimi ortalama 5,6 l/100 km, şehir dışı 4,9 l/100 km, şehir içi 6,9 l/100 km biçiminde oluşturulduğunu görebiliyoruz.
  • Aracın şanzıman tipi otomatik, lastik boyutu 225/45 R18 ve yakıt deposu ise 46 litre biçiminde oluşturulmuştur.

Sürüş Dinamikleri

Aracın yol tutuşuna, performansına ve sürüş dinamiklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi tasarlanmasından dolayı sürüş dinamiklerinin de aynı şekilde kaliteli ve verimli olduğunu görebiliyoruz. Nissan ailesi Juke modelinde kullandığı kaliteli ve rahat koltuklarla farkını aracın yol tutuşunda da ortaya koyuyor. Süspansiyon sisteminin klasik Nissan özelliklerinden olan orta sertlikte oluşturulmuş olması yoldan gelen darbelerin emilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra araçta arka tarafta bulunan iki tekerleği ayrı ayrı kontrol edebilen bir sistem de mevcut. Bu sayede yol tutuşlarınızdaki viraj sınırları artmakta. Direksiyon sistemi ise gayet hassas biçimde oluşturulmuş. Aracın fren sistemleri ise direksiyon sisteminin kalitesini aratmayacak biçimde tasarlanmış. Bu sayede her iki özellik de birbirini tamamlayarak sizlere en rahat sürüş keyfini yaşatmakta.

Araçta birçok güvenlik donanımları da tabii ki mevcut. Öncelikle visia donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan özelliklere baktığımızda; kilitlenmelere karşı destek sağlayan fren sistemi ABS, EBD, elektronik biçimde denge kontrolünü sağlayan EBD, brake assist olarak bilinen fren destek sistemi, hem sürücüler için hem de yolcular için oluşturulmuş hava yastıklarının yanı sıra yan ve perde hava yastıkları da mevcut olarak bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra yine visia donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan lastik basınç uyarı sistemi, sürücünün yol tutuş performansını arttırmak amacıyla oluşturulan fark yükseklik ayarı ile hıza duyarlı nitelikteki hidrolik direksiyon ve ön gergili özellikteki ön koltuk emniyet kemeri bulunmaktadır. Tüm bu özellikler haricinde araçta şerit takibini başarılı bir biçimde gerçekleştiren ve gerektiğinde sürücüyü uyaran şerit takip uyarı sistemi, yine sürücü odaklı biçimde hazırlanmış kör nokta uyarı sistemi ve hareketli nesne algılama sistemi gibi özellikler de bulunmaktadır. Bu özellikler aracın en üst donanım paket seçeneği olan platinum seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Nissan Juke Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.