Kampanya Bulucu

MNG Kargo Takip Nasıl Yapılır? MNG Kargom Nerede?

2003 yılında MNG Holding iştirakiyle kurulan MNG Kargo, hızlı ve güvenilir teslimat hizmetleriyle kısa sürede sektördeki yerini sağlamlaştırarak en çok tercih edilen kargo firmalarından biri olmayı başardı. 800’den fazla şubesi ve 3000 adet kara taşıma aracıyla geniş bir dağıtım ağı bulunan MNG Kargo, Teknolojik Aktarma Merkezleri (TAM) sayesinde saatte 65 bin kargoyu el değmeden ayrıştırıp hedef adrese göre hat araçlarına yüklüyor. Taşımacılık sektörüne duyulan ihtiyacın her geçen gün artması ve MNG Kargo’nun bu sürece teknolojik imkanlarla ayak uydurması firmanın tercih edilebilirliğini artırıyor.

MNG Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

MNG Kargo tarafından dağıtımı gerçekleştirilen gönderinizin durumunu öğrenebilmek için tercih edebileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. MNG takip numarasıyla kargo takip işlemini bu yöntemlerin tümünde yapabilmeniz mümkün. Eğer takip numaranızı bilmiyorsanız MNG Kargo sorgulama işlemi yapabilmeniz için çok fazla alternatifiniz bulunmuyor.

1. İnternet üzerinden MNG Kargo sorgulama işlemi

“MNG kargom nerede?” sorusunun en yaygın, en hızlı ve en kolay yanıtı kargo gönderisini, firmanın resmi internet sitesinden sorgulamaktır. Bir hayli sade bir arayüze sahip olan internet sitesine girdiğiniz anda aramanıza gerek kalmadan gönderinizin nerede olduğunu sorgulayabileceğiniz ekran sizi karşılıyor.

İnternet sitesi üzerinden MNG Kargo sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYINIZ.

2. Mobil uygulama üzerinden MNG Kargo sorgulama işlemi

Tıpkı internet sitesi gibi MNG’nin mobil uygulaması da sade bir ekranla kullanıcıyı karşılıyor ve kafa karışıklığı yaratmıyor. Uygulama açıldığı anda “Kurye Çağır” ve “Kargom Nerede” butonları daha önce mobil uygulama kullanmamış kişilerin bile gözden kaçıramayacağı büyüklükte. Ayrıca uygulama üzerinden en yakın MNG Kargo şubesini sorgulayabilir ve gönderi ücretinizi hesaplayabilirsiniz. Uygulama hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde mevcut.

3. Canlı destek ile MNG Kargo sorgulama işlemi

Firmanın internet sitesine girdiğinizde sağ alt köşeden bir “pop-up” ekranı çıkarak sizi canlı destek ekranına yönlendiriyor. Bu ekrana bilgilerinizi girdikten sonra mesai saatleri içerisinde bir müşteri temsilcisi, yardım almak istediğiniz konu hakkında sizi bilgilendiriyor. Canlı destek üzerinden kargonuzun durumunu öğrenebilir, kurye çağırabilir veya öneri ve şikayette bulunabilirsiniz. Eğer canlı destek menüsü siteye girdiğiniz anda kendiliğinden açılmazsa sağ alt köşedeki canlı yardım butonuna tıklamanız yeterli.

4. Telefonla MNG Kargo sorgulama işlemi

Kargonuzun durumunu öğrenmek için MNG Kargo çağrı merkezini aramayı tercih ediyorsanız çelik gibi sinirlere ve oldukça sabırlı bir karaktere sahip olmalısınız. Çünkü tüm kargo firmaları gibi uzun bir bekleme sürecinin ardından müşteri temsilcisine bağlanabiliyorsunuz ve tüm bu beklemenin ardından gönderi takip numaranızı söylediğinizde, size yukarıdaki sorgulama ekranlarından edindiğiniz bilginin haricinde bir şey söylenmiyor. Eğer gönderi takip numaranızı bilmiyorsanız çağrı merkezinden isim ile MNG Kargo takip işlemi yapabilmeniz mümkün değil.

5. Şubeden MNG Kargo sorgulama işlemi

Eğer diğer hiçbir adımdan sonuç alamadıysanız veya sorgulama işlemini geleneksel yöntemlerle yapmak istiyorsanız size en yakın MNG Kargo şubesine giderek kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Normal şartlar altında MNG Kargo şubelerinde de isimle sorgulama yapılmıyor ancak gönderi sırasında sisteme T.C. kimlik numaranız girilmişse, bu şekilde kargonuzun durumunu öğrenmeniz mümkün.

MNG Kargo Gönderi Ücreti Ne Kadar?

MNG Kargo’da gönderi tarifesi şehir içi dosya gönderiminden başlıyor ve 1000 kilometre üzeri mesafeye kadar hesaplanıyor. 2019 yılı tarifesine göre şehir içi dosya gönderim ücreti 8,84 TL, 1000 kilometre üzeri dosya gönderim ücreti 20,96 TL olarak belirlenmiş. Bu rakamlar gönderinizin boyutuna ve ağırlığına göre değişiklik gösteriyor.

MNG’nin gönderi tarifesinden fiyat karşılaştırması yapabilir ya da internet sitesi veya mobil uygulama üzerinden gönderinizin boyutlarını, ağırlığını çıkış/hedef adres bilgilerini girerek toplam tutarı hesaplayabilirsiniz.

MNG Kargo güncel gönderi ücretlerini öğrenmek için TIKLAYINIZ.

MNG Kargo gönderim ücreti hesaplamak için TIKLAYINIZ.

MNG Kargo Çalışma Saatleri

MNG Kargo şubeleri hafta içi sabah 08:30-18:00 saatleri arasında, hafta sonu 08:30-14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. MNG Kargo şubeleri resmi tatillerde ve pazar günleri kapalıdır.

MNG Kargo İletişim Bilgileri

Firmanın size en yakın şubesini ister mobil uygulama, ister web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ayrıca gönderi takibi, adrese kurye çağırma ve diğer işlemleriniz için 444 06 06 veya 0850 222 06 06 numaralarını arayabilirsiniz.

Size en yakın MNG Kargo şubesini öğrenmek için TIKLAYINIZ.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.