Kampanya Bulucu

Mitsubishi Space Star Invite CVT İncelemesi

Mitsubishi Space, ilk defa 1998 yılı modeli ile karşımıza çıkmıştı. O dönemden bu yana birçok kez yenilenerek günümüze kadar ulaşan model, sahip olduğu özellikleri ile fazlasıyla popüler.

Tasarım Özellikleri

Mitsubishi Space’in görünüşüne baktığımızda çok da çarpıcı bir tasarıma sahip olmadığını görebiliyoruz. Son yapılan değişiklikler ile aracın dizaynında sadeliğe gidilmiş. Sadelik konusunda tasarımın fazlasıyla başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Zira otomobili bir bütün olarak değerlendirdiğimizde tasarımda göze batan hiçbir ayrıntı bulunmuyor. Yalnızca kalın ve tek parçadan oluşan tamponlar ön tarafta biraz daha tok bir görünüm sağlıyor. Panjur ise tamponun aksine çift bölmeli olarak konumlandırılmış. Mitsubishi Space’in farları geriye doğru çekilerek araca sportif bir görünüm kazandırılmış. Bu sportif görünümü 15 inçlik jantlar destekliyor. Fakat bu jantlar aracın yalnızca CVT modelinde mevcut. Manuel Mitsubishi Space’lerde 14 inç boyutunda klasik jantlar yer alıyor.

Mitsubishi Space; 3710 mm uzunluğunda, 1665 mm genişliğinde ve 1505 mm yüksekliğinde. Ayrıca aracın aks mesafesi de 2450 mm. Bu ölçüleri değerlendirdiğimizde Mitsubishi Space’in rakiplerine göre biraz daha küçük boyutlara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

İç Mekân ve Donanım

Mitsubishi Space’in iç mekân tasarımı da tıpkı dış mekân tasarımı gibi oldukça sade. Bu sade tasarıma hava katmak için aracın belirli yerlerinde farklı renk tonlarında detaylar katılmış. Araç, genel itibari ile ferah bir iç ortam sunuyor. Fakat tasarımın aksine kullanılan malzemelerin kalitesi ise fazlasıyla düşük kalmış. Sert plastiğin gereğinden fazla kullanılması kalite algısını neredeyse yok ediyor diyebiliriz.

Mitsubishi-Space-Star-1.2-invite-iç-görünüm-e1436263686804

Otomobilin multimedya ünitesi günümüz teknolojisine ne yazık ki ayak uyduramamış. Ekranın dokunmatik olmayışı bunun büyük eksilerinden. Ses sistemi her ne kadar tatmin edici olsa da müzik kontrol mekânizması göze hitap etmiyor. Araç içerisinde bulunan alan yeteri kadar geniş tutulmuş. Öyle ki hem sürücünün hem de misafirlerin rahat hareket edebilmesi için yeterli alan bulunuyor. Ayrıca araçta birçok da eşya gözü de mevcut.

Mitsubishi Space, yalnızca 235 litrelik bir bagaj hacmine sahip. Bu boyutlardaki bir araç için oldukça küçük olan bagaj, aracın rakiplerine göre bir adım geride olmasına neden oluyor.

Motor Performansı ve Yakıt Tüketimi

Mitsubishi Space’in 1.2 litre dizel motoru, 80 PS güç ve 106 NM tork değeri sunuyor. Aracın maksimum hızı 173 km/s iken; 100 km/s hıza ulaşması da 12,8 saniye sürüyor. Sayısal olarak aracın motor performans özelliklerini değerlendirdiğimizde göze düşük gelse de pratikte aracın yeteri kadar performansa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Mitsubishi Space, ortalama 4,4 litre yakıt tüketim değerine sahip. Bu değer performanslı kullanımlarda ortalama 6,7 litreye kadar çıkabiliyor. Verileri değerlendirdiğimizde aracın yakıt tüketim tasarrufunun fazlasıyla iyi olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar aracın CVT şanzımanı alt devirlere uygun olmasa da Mitsubishi Space fazlasıyla ekonomik bir araç.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.