Kampanya Bulucu

MITSUBISHI LANCER FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Mitsubishi Lancer İncelemesi

Mitsubishi Lancer sınıfının en eski kompakt sedan aracı. Araç 10’uncu senesine ayak basmış durumunda ve sınıfındaki diğer araçlarla kıyaslandığında kaçınılmaz olarak iddialı bir rol üstlenmekte. Mitsubishi aracın fiyat performans oranını yükseltmek için çok çalışmış. Sportif stiliyle dikkat çeken Lancer yeni modeliyle çok asil duruyor.Kare bir keskin gövde ile alışılagelmiş 4 kapılı sedan şekline sahip Lancer eski modellerinde kullanılan tasarım geleneğini sürdürüyor. Fakat aracın ön tasarımında ve daha az agresif görünen ön ızgarası yeni modelinde tamamen yenilenmiş. İçerisi de dışarıda olduğu gibi bir makyaj geçirmiş. Orta konsol yenilenmiş, kumaş döşemeler geliştirilmiş ve parlak siyah bir tasarım kullanım kullanılmış. Aracın içindeki kompakt tasarım anlayışı sürdürülmüş. Araç ülkemizde 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik olmak üzere iki farklı şanzıman seçeneği ve 1.6 litre MIVEC benzinli motor ile satılıyor. Mitsubishi motoru daha iyi performans ve daha düşük yakıt tüketimi için yeniden dizayn etmiş. Aracın ülkemizde INVITE adı altında sadece tek bir donanım seçeneği bulunuyor. Mitsubishi Lancer genel olarak becerikli ve duyarlı bir sürüş deneyimi sunuyor. Direksiyon hakimiyeti de otomatik ve manuel modelde de memnun edici. Bagaj ve kabin içi etkileyici, Lancer’ ın kabin boyutları çok akıllıca bir şekilde tasarlanmış. Mitsubishi Lancer’ın donanım seçeneklerini daha da genişletmiş. Tüm modeller standart olarak 16 inç alaşım jantlar,tam otomatik klima, LED gündüz farları, sis farları, ses kontrollü telefon ve müzik kontrolleri ve dönüş ışıklarına sahip ısıtmalı yan aynalarıyla geliyor. Araç ayrıca 60:40 oranında katlanabilen arka koltuklar ve direksiyondan da kontrol edilebilen dokunmatik ekrana sahip ses sistemiyle gelmekte.

İç ve Dış Tasarım Özellikleri

2015-mitsubishi-lancer-evolution-mr-cockpit1

Piyasadaki 10’uncu yılıyla birlikte Mitsubishi Lancer müstakim ve yakışıklı stilini korumuş. 4 kapılı kompakt sedan kalın boyutlarıyla, keskin kenarlarıyla, yere yakın duruşu ve uzun gövdesiyle güzel bir simetriye sahip. Yeni tasarımıyla Mitsubishi Lancer modeline yeni bir ön tasarım eklemiş. Bu ön tasarım aracın önündeki yatay çizgiyi daha öne çıkarmış. Araç artık ön çamurluğun üstünde daha ufak bir altında ise daha geniş bir ızgaraya sahip. Bu yapısıyla köpek balığı burnu stilini koruyarak, eski agresif agresif  modele nazaran daha düz ve daha ayırt edici bir yapıya kavuşmuş. Yenilenen bu stil eski modeldeki serseri görünümünden daha seviyeli bir görünüme bürünmüş. Aracın camlarına da krom çıtalar eklenmiş.

Mitsubishi modellerinin birçoğunda olduğu gibi Lancer’da da sade fakat kullanışlılığın ön planda olduğu bir tasarım tercih edilmiş. İç tasarımla içeride ferahlık ve genişlik sağlanırken kullanılan malzeme de estetik görünümlü ve kaliteli. Aracın içinde zarif bir eğim ile yeniden tasarlanmış orta konsol ile bu konsolun ortasında geliştirilmiş dokunmatik ekranlı bir ses sistemi mevcut. 6.2 inç boyuta sahip bu dokunmatik ekranın üstünde USB, SD girişleri yanı sıra Bluetooth özelliği de var. Gösterge panelinde bulunan yuvarlak formlu göstergelerin okunabilirliği gayet iyi. Direksiyon üzerinde ses sistemi ve Bluetooth için kontrol butonları eklenmiş. Araçtaki otomatik klima da iyi bir performansa sahip. Araca eklenen yeni açık renkli koltuk döşemeleri de kabin içini canlandırmış. Arkada seyahat eden yolcular için de baş ve diz mesafesi geniş tutularak rahat bir yolculuk deneyimi sağlanmış.

Konfor

Kompakt sedan Mitsubishi Lancer akıllıca tasarlanan iç tasarımlarının özelliklerini sonuna kadar kullanıyor ve oldukça geniş bir yolcu alanı sunuyor. Göreceli olarak kutumsu ve düz bir şekle sahip ergonomik iç kabin olağanüstü genişliği, çok yönlülüğü ve kullanılışlılığıyla ön plana çıkmış. Lancer’ın iç kabininde birçok yerde pratik eşya saklama alanları mevcut. Ön kol dayama içindeki muhafaza alanı, arka kol dayama içindeki bardak tutucular bunlardan sadece birkaçı. Ayrıca, kapılarda ve orta konsolda eşya koymak için çeşitli eşya gözleri mevcut. Araçtaki refinasyon da iyi bir şekilde yapılmış. Yol ve motor sesi rahatsız etmeyecek şekilde azaltılmış. MacPherson marka ön ve arka süspansiyonla da titreşim son derecede azaltılmış.

Performans

lancer-dis-06

Araç ülkemizde 1.6 litre MIVEC benzinli motor ile geliyor. Değişken supap zamanlamasına sahip bu teknolojik motor ile birlikte, 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik seçenekleri mevcut. Motor 6000 devirde 117 beygir sunarken, 4000 devirde 154 Nm itiş gücü sağlıyor. Otomatik vitese sahip model 0’dan 100 km hıza 14 saniyede ulaşabilirken maksimum ulaşabileceği hız da 180. Manuel şanzımanlı model ise 0 dan 100 km hıza 10.7 saniyede çıkabiliyor ve maksimum 191 km/s hız yapabiliyor. Yolda Lancer’ın sürüş deneyimi gayet iyi ve diğer küçük kompaktlara kıyasla daha spor bir sürüşe sahip.

Güvenlik

Mitsubishi Lancer 9 yaşında olabilir fakat güvenlik derecelendirmeleri eskiden yeniye övgüye değer biçimde iyi. Düzenli ve direkt sürüş dinamikleri sayesinde kullanıcıların manevra kabiliyetlerini artırarak kazadan ani manevralarla kurtulmalarına yardım yardımcı olabiliyor. IIHS kuruluşu Mitsubishi Lancer modeline, önden çarpışma, yandan çarpışma, arkadan çarpışma ve çatı kuvveti testlerinden puanlandırmadaki en yüksek skorlardan olan “iyi” skorunu vermiş. Daha da etkileyicisi Lancer yeni ve zorlayıcı küçük kesişim ön çarpışma testinden de geçer not almış ki bu test Lancer müşterileriyle buluşana kadar icat dahi edilmemişti. NHTSA kuruluşu da Lancer’a genel darbe, önden çarpışma, yan çarpışma ve yuvarlanma güvenliği testlerinden sonra 5 üzerinden 4 yıldız vermiş. Sürücü bacaklarını koruyan diz hava yastığı dahil 7 hava yastığı Mitsubishi Lancer’ın tüm modellerinde standart olarak gelmekte. Bundan farklı olarak birçok aktif güvenlik ekipmanı sağlayan Lancer’ın güvenlik özelliklerinden birkaçı şu şekilde: ASTC (Aktif Denge Kontrolü ve Kaymayı Önleyici Sistem), EBD’li (elektronik fren dağılımı) ABS, güçlendirilmiş ve darbe emici RISE gövde sistemi, BOS (fren öncelik sistemi), ESS (acil duruş sinyal sistemi), ISOFIX çocuk kilidi bağlantı noktaları. Tüm bu güvenlik seçenekleri ve daha fazlası Mitsubishi Lancer’ın bütün donanım seçeneklerinde standart olarak sunulmuş.

Teknik Özellikler ve Yakıt Tüketimi

Lancer’ın boyutları Mitsubishi tarafından şu şekilde ölçülmüş, aracın uzunluğu yaklaşık 4.6 metre, genişliği 1.7 metre ve yüksekliği de yaklaşık 1.5 metre. Araç 1260 kilogram ağırlığa sahip. Mitsubishi Lancer ülkemizde sadece INVITE donanım seçeneğiyle satılmakta. Otomatik far sensörü, yağmur sensörü, hıza duyarlı silecekler, elektrikli cam zamanlayıcı, uzaktan kumandayla bagaj kontrolü, otomatik ön far kapama gibi özellikler de araçta alışılagelmiş özellikler dışında mevcut. Araç 6 farklı renk seçeneğiyle gelmekte, bunlar: Yakut Kırmızısı, Beyaz, Titanyum, Gri, İnci Beyazı, Gümüş Siyah, Spor Mavi olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuş.

Çevreci ve yeşil dostu motoruyla Mitsubishi Lancer’ın yakıt tüketimleri manuel vites seçeneğine sahip model için şu şekilde: şehir içi 100 km’de 7,4 litre, şehir dışı 100 km’de 4,7 litre ve ortalama olarak 100 km’de 5,7 litre. Kombine CO2 emisyon değeri de 132 g/km olarak hesaplanmış. Otomatik versiyona sahip model biraz daha fazla yakıt tüketmekte, onun yakıt tüketimleri de şu şekilde verilmiş: şehir içi 100 km’de 9,2 litre, şehir dışı 100 km’de 5,7 litre ve ortalama olarak 100 km’de 7 litre. Kombine CO2 emisyon değeri de 162 g/km olarak ölçülmüş.

Siz de Mitsubishi’nin çarpıcı fırsatlarından yararlanmak ve bir Lancer sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Mitsubishi Lancer Fiyat Listesi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.