Kampanya Bulucu

MITSUBISHI ATTRAGE FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Mitsubishi Attrage İncelemesi

1978 yılından beri Mitsubishi, Attrage/Mirage ismini coupe’lerden hatchback’lere, station vagon’lardan sedanlara kadar birçok çeşit araca verdi. Attrage modeli yıllar boyunca, model yılına ve pazarına bağlı olarak şeklini değiştirse de arabanın tarihi boyunca aynı kalan iki özellik  oldu; ufak dış boyutlar ve uygun fiyat. Colt modelinin üretiminin de durdurulması ile Mitsubishi 2013 yılında Attrage ile B segmentine geri dönüşünü yaptı. Yeni Space Star Modeli’nin sedan versiyonu olan Mitsubishi Attrage, Space Star’daki fiyat performanstan ödün vermeyerek, aynı iç teknolojiye sahip dışı hafifçe makyajlanmış biraz daha büyük bir araç vadediyor. Dünyanın farklı yerlerinde Mirage G4 (Global Four Door) ve Dodge Attidude isimleriyle satışa çıkan araç ülkemizde sadece tek motor seçeneği ile geliyor. Diğer ülkelerde satılan motor seçeneklerine göre daha büyük hacimli ve daha güçlü olan olan bu motor 1.2 litre hacmiyle ülkemizde vergi avantajı da sağlıyor. Mitsubishi Attrage araç fiyatlarının artmasıyla parlayan B segmentinde yer alıyor, model ülkemizde popüler sedan sınıfı araçlara ilgi duyan ve makul fiyatlı bir araç arayanlar için biçilmez kaftan. Mitsubishi’nin Amerika’daki basın açılışında Mitsubishi North America yönetici başkan yardımcısı Don Swearingen, Space Star ve Attrage modelleri için ” yarı-kompakt sınıfına iki çetin yumruk” olarak bahsetmiş. Amerika’daki satışlarına bakılırsa da gayet yerinde bir çözümleme olmuş ki Mitsubishi Amerika’nın en çok satılan ikinci otomobil markası. Yeni versiyon sedanda yenilenmiş bagaj ile birlikte içeride ve dışarıda tazelenmiş bir stil bulunmakta. Apple ve Android destekli yeni bir ses sistemi ve motorda da gücü artıran ve rolantiyi yumuşatan refinasyonlar yapılmış.

Dış Tasarım

İlk defa 2013 yılında kullanıcılara tanıtılan modelin ana hatları çok değişmemiş. Güncellenmiş model yeni bir dış stile sahip. Bu dış stil dışa doğru bükümlü bir ön yüze, çamurluklara doğru dönen farlara, yuvarlak sis farlarına ve köşeli bir alt tampona sahip. Bir çok yönden 5 kapılı hatchback kardeşinin estetik görünüşünü alan model düzenli görünüşü ve yalın çizgileriyle kısa, yuvarlanmış ve şişkin bir yapıya sahip. Karakter çizgileri Space Star ile özdeş bırakılmış, iki modelde de aracın yan tarafını boydan boya geçen çift şeritler, yan aynalarda bulunan dönüş sinyalleri ve aracın yan tarafında bulunan kuyruk lambalarına sahip. Fakat Attrage’daki kuyruk lambalarının tasarımları dizayn ve şekil olarak daha farklı. Hatchback modele benzer bu detaylar dışında birkaç kayda değer farklılık mevcut. Bunlardan biri ön ızgara. Izgara daha büyük ve hatchback modeldeki örgü yapılı ızgaraya nazaran Attrage’da üç geniş krom görünümlü çıta bulunan bir ızgara mevcut. Alt tampon da Space Star’dan farklı biçimde yenilenmiş. Alt tampon Space Star’daki tek parça uzanan ve metal bir çıtayla yarıya bölünen tamponun aksine 3 kısma ayrılmış ve kenarlara parantez şekli gündüz farlarıyla çevrelendirilmiş yuvarlak sis farları eklenmiş. Profilden baktığımızda sedan model daha uzun ve daha yere yakın gözüküyor, özellikle arka dingilin gerisi, sedanın bagaj alanının önemli derecede genişlediği kısım. İyi derecede bagaj alanı sunan aracın bagajı da modele daha olgun bir hava katmış. 4.245 mm boya sahip olan sedanın genişliği 1.670 mm, yüksekliğiyse 1.515 mm olarak açıklanırken 2.550 mm’lik aks mesafesi hatchback kardeşininkinden 100 mm daha uzun. Attrage ülkemizde titanyum grisi ve deniz mavisi içlerinde olmak üzere 7 farklı renk seçeneği ile satılmakta.

İç Tasarım

attrage-slider-02

Dış kısımdaki yenilikler iç tarafa da yansıtılmış. Piano black kaplamalar kullanılan konsol ve kabinde güncellenmiş ve son derecede iyi bir multimedia sistemi bulunuyor. Sınıfının en geniş iç alanlarından birini sunan Attrage’da destekli doku malzemesiyle yapılmış yumuşak koltuklar ve döşeme konfor sunarken koltuk ısıtıcıları da gayet verimli. Ön kapıların içlerinde araç boyutlarına göre büyük sayılabilecek cepler bulunurken sürücü kapısında kapı camlarının kumanda düğmeleri yer alıyor. Kromajlı kapı kollarına sahip olan otomobilin ön emniyet kemerleri yükseklik ayarlı. Çok fonksiyonlu elektro hidrolik direksiyon simidinin arkasında yer alan gösterge paneli rahat bir şekilde okunabiliyor. Bu bölümün solunda start/stop (motor çalıştırma butonu), yan ayna ayarlama düğmesi ve far yükseklik ayarı bulunuyor. Piano black kaplı plastik yer alan orta konsolun üstünde dörtgen havalandırma ızgaraları bulunurken ön konsolun kenarlarına da yuvarlak havalandırma ızgaraları yerleştirilmiş. Ses ve havalandırma sisteminin düğmeleri büyük ve rahat okunabilir ekranlarıyla kolay bir kullanım sunmuş. Ekstra depolama için de kapı yanları dışında vites konsolunun ön kısmına kapaksız gözler ve ön ve arkada birer çift bardaklık eklenmiş. Üç adet baş koyma yeri bulunan arka koltuklarda diz ve baş mesafeleri başarılı bir şekilde olabildiğince geniş tutulmuş ve orta bölümde yer alan kalın kol dayanağında iki bardaklık yer alması da olumlu bir başarı olmuş. Hatchback Space Star 235 litre bagaj hacmi sunarken Attrage sedan kasasıyla birlikte 450 litre bir bagaj hacmi sunmayı başarmış.

Konfor

Mitsubishi Attrage B segmentinde yer alan araçlardan en geniş iç mekanlarından birini vadediyor. Geniş iç mekanıyla bu konuda konfor seviyesini bir üst segment seviyesine yükselten Attrage’ın donanımında elektrikli camlar ve yan aynalar, yağmur ve far sensörleri, USB ve Aux girişlerine sahip ses sistemi, tam otomatik havalandırma sistemi, yol bilgisayarı, karartılmış arka camlar, anahtarsız giriş ve çalıştırma, çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi ve yokuş kalkış yardımcısı ve daha birçok özellik bulunuyor. Attrage rüzgar ve lastik sesi izolasyonunda sınıfı standartlarını yakalamış. Şehir trafiğinde konforu en üst seviyeye çıkaran donanımsa otomatik şanzıman. Sürekli değişken oranlı ünite konvansiyonel bir vites değişimi sunmadığından geçişleri hissetmek gibi bir durumu yaşatmıyor. İlk kalkışlarda motor devrini yüksek tutsa da yükselen hızla birlikte şanzıman motorun sesini de dizginleyebiliyor.

Performans

attrage-banner-3

Mitsubishi Attrage ülkemizde tek motor seçeneği ile satılıyor. Manuel ve otomatik (CVT Sürekli Değişken Otomatik Şanzıman) olmak üzere iki farklı şanzıman seçeneği mevcut. 1.2 litre benzinli 3 silindirli motor 6.000 devirde 80 beygir güç sağlayabiliyor. Geçen senekinden 6 beygir daha fazla. Motorun temel görevi yakıt ekonomisi ve bunu takdir edilir bir şekilde sağlamış. Şehir içi 100 km’de 5.9 litre yakıt tüketen motor, şehir dışı 100 km’de 4.3 litre ve kombine olarak 100 km’de 4.9 litre yakıt tüketiyor. Karma CO2 emisyon değeri de 113 g/km gibi düşük bir değer. Mitsubishi, hibrit arabalarda görmeye alıştığımız bu düşük tüketimleri Attrage modelinde yakalamış ve motorunu her zamankinden iyi bir hale getirmiş. Motor 4000 devirde 106 Nm tork üretiyor ve aracın maksimum hızı 180 km/s olarak belirlenmiş. Araç 0 dan 100 km hıza 12 saniyede ulaşabiliyor. Aracın otomatik vitesli versiyonunda da performanstan hiç kayıp yaşanmamış. CVT şanzımana sahip motor manuel versiyonuyla aynı beygir ve tork gücünü sunarken 0’dan 100 km hıza 13.3 saniyede ulaşabiliyor ve maksimum da 174 km/s hız yapabiliyor. Yakıt tüketimleri de manuel versiyonuyla neredeyse aynı. Şehir içi 100 km’de  5.6 litre yakıt tüketirken, şehir dışı 100 km’de 4.4 litre ve ortalama olarak da 100 km’de 4.9 litre yakıt tüketiyor.

Sürüş

Attrage MacPherson tipli sert süspansiyon sistemi sayesinde virajlarda başarılı bir yol tutuşuna sahip. Fren sistemi kolay ayarlanabilen ve başarılı bir yavaşlama performansı sunarken koltukların geniş ve yan destekleri alçak yapısı da aracın daha çok konfora yönelik olduğunu doğrular nitelikte. Düşük ağırlığa sahip araçta elektro hidrolik direksiyon sistemlerinin genelinin sorunu olan hissizlik probleminin de önüne geçilmiş. Manuel kumanda imkanı tanımayan şanzımanda yer alan B konumu motor kompresyonu kullanılmak istendiğinde, süratten bağımsız olarak motor devrini artırabiliyor. Agresif sürüşler sırasında da bu mod kullanılarak daha atak bir yapı elde edilebiliyor.

Siz de Mitsubishi’nin çarpıcı fırsatlarına göz atmak ve bir Attrage sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Mitsubishi Attrage Fiyat Listesi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.