Kampanya Bulucu

Mitsubishi Attrage 1.2 MT Intense İncelemesi

Tasarım Özellikleri

Mitsubishi Attrage, küçük sınıf sedanlar kategorisinde üretilmiş bir araç olma özelliği taşıyor. Fakat ebatları itibari ile biraz da olsa sıyrılmayı başarıyor. Aracın dizaynı daha önce üretilen hiçbir Mitsubishi otomobiline benzememekle birlikte çok da fazla dikkat çekici değil. Aracın ön yüzündeki farların ve krom ızgaranın konumlanması Mitsubishi Attrage modelini haylaz bir çocuk görünümüne kavuşturuyor.

İç Mekân ve Donanım

Mitsubishi Attrage, iç donanım konusunda oldukça fazla özellik vaat ediyor. Tasarım ise dış tasarım ile aynı orantıda dizayn edilmiş. Aracın iç hacmi sürücünün ve misafirlerin rahat hareket edebilmesi için gayet yeterli büyüklükte, fakat otomobil genişlik boyutlarında biraz dar bir araç olduğu için arka bölüme fazla kişinin misafir edilmesini engelliyor.

Otomobilin iç dizaynında sert plastik malzeme daha fazla kullanılmış. Bu da kalite hissiyatını ve konforu biraz düşürüyor. Ayrıca koltukların yan destekleri de biraz zayıf olarak üretilmiş. Bu da oturuş pozisyonunun sağlamlığını azaltan etkenlerden.

Mitsubishi-Attrage-MT-Intense-iç

Mitsubishi Attrage; müzik sistemi, klima sistemi vb. donanımsal özelliklerde oldukça başarılı bir profil çizmiş. Özellikle aracın müzik sisteminin küçük sedan araçlara göre oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Donanım olarak bulunan yol bilgisayarı ne yazık ki çok fonksiyonel değil. Otomobilde bulunan birçok göz, araç kullanıcısına ve misafirlere oldukça kolaylık sağlıyor.

450 litre bagaj hacmine sahip olan Mitsubishi Attrage, bu özelliği ile rakiplerinin biraz da olsa önüne geçiyor.

Motor Performansı ve Yakıt Tüketimi

Mitsubishi Attrage, 1.2 litre ve 3 silindirli motor özelliği ile geliyor. Bu motor 80 HP gücünde ve 106 Nm tork değeri sağlıyor. Sayısal olarak değerlendirdiğimizde aracın motoru biraz zayıf fakat Mitsubishi Attrage modelinin 930 Kg ağırlığında olduğunu hesaba katarsak bu motor araç için oldukça yeterli diyebiliriz. Ancak bu araçtan yüksek performans beklememek gerekir. Ayrıca zorlu yokuşlarda bu motorun zorlanacağını da belirtelim.

Mitsubishi Attrage, ortalama 6,5 Litre yakıt tüketim değerine sahip. Bu değere göre otomobilin yakıt tasarrufu konusunda çok bir şey vaat etmediğini belirtebiliriz.

Yol Tutuşu ve Güvenlik

Mitsubishi Attrage, araç hâkimiyeti ve sürüş keyfi açısından ne yazık ki çok fazla başarılı değil. Direksiyon sisteminin elektrikli olması sebebiyle tepkiler geç geliyor. Ayrıca süspansiyonlar da düzgün yollar dışında yeterli değil. Herhangi bir çarpma testlerine katılmayan Mitsubishi Attrage modelinin güvenlik konusunda ne vaat ettiğini henüz bilmemekteyiz. Fakat yol tutuşunun zayıf oluşu ve araç hâkimiyetinin kolay olmaması aracın konfor ve güvenlik anlamında rakiplerine göre geride kaldığını söyleyebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.