Kampanya Bulucu

MERCEDES E-SERİSİ FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Mercedes E-Serisi İncelemesi

Stil sahibi bir yönetici arabası olan Mercedes E-Serisi iç mekanındaki kalite ve dizaynıyla yeni standartları da belirliyor. S-Serisi’nden esinlenilen teknolojisi otomobili daha güvenli ve daha kullanışlı kılarken aracın refinasyon özelliği de dikkate değer bir biçimde iyi. Konfor ile birlikte gelen iyi bir sürüşün yer aldığı aracın yeni dizel motoru da öncesine kıyasla daha hızlı ve hiç olmadığı kadar da tutumlu. Sınıfındaki rakiplerinden sunduğu cömert standart donanım özellikleri ile ayrılan E-Serisi kapsamlı bir şekilde donatılmış, verimli ve stil sahibi bir araç ve en iyi yönetici otomobillerinden biri olmaya en yakın adaylardan biri. Mercedes S-Serisi’nden ve C-Serisi’nden tasarım ögeleri bulunan E-Serisi boyut olarak bu iki araç arasındaki iyi bir konuma yerleşiyor. Son modelde daha uzun hale getirilen dingil mesafesi ile özellikle sedan modelininde kabini genişleyen aracın sahip olduğu bagaj kapasitesi de 540 litre gibi oldukça geniş bir alana sahip. S-Serisi’nin sahip olduğu gelişmiş teknolojileri her modelinde barındıran E-Serisi son modelde bu geleneğin üstüne S-Serisinde bulunmayan bazı akıllı sistemleri de eklemiş. DRIVE PILOT ve akıllı telefon kontrollü uzaktan park sistemi gibi son teknoloji özellikler Yeni Mercedes E-Serisi’nin sahip olduğu yüksek teknolojiyi ortaya koyan özelliklerden birkaçı. Bu özellikleri verimlilikle de birleştiren otomobil yüksek yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyon değerleri ile geliyor. Ülkemizde 2 farklı dizel ve bir benzinli motor seçeneği ile satılan E-Serisi 4 ve 6 silindirli motorlara sahip. Tüm motor seçeneklerine 9 ileri TRONIC otomatik şanzıman eşlik etmekte. Avantgarde, Exclusive ve AMG olmak üzere üç farklı donanım seçeneği ile satılan aracın başlangıç seviyesinde geri görüş kamerası, deri döşemeler, çift bölgeli tam otomatik klima ve daha pek çok standart olarak sunulan donanım özelliği bulunmakta. Ayrıca bu donanım seçeneklerinin yanı sıra ek paketlerle araca havalı süspansiyon, multimedia özellikleri ve gelişmiş sürüş sistemlerini ekleyebiliyorsunuz. En yüksek donanım seviyesi olan AMG seçeneği aracın iç ve dış görünümüne sportif detaylar ekliyor. Mercedes kullanıcılarına aracın içinde ve dışında geniş kişiselleştirme olanakları sağlıyor.

Dış Tasarım

Dış tasarımında S-Serisi’nden ilham alan E-Serisi eski dikdörtgen yapısını terk ederek daha zarif ve uzun çizgiler ve hatlarla göz kamaştırıyor. Markanın son tasarım trendiyle paralel olarak tasarlanan araç modern şıklığı ve rafine sportifliği simgeliyor. Yönetici sınıfı bir otomobil olduğu ilk bakışta fark edilen E-Serisi uzun ve geniş kaputu yukarı bakan ön farları ve büyük hava girişlerine sahip ön yüzüyle rafine sportifliği sağlıyor. Aracın AMG modeli E-Serisi’nin sahip olduğu sportif ve zarif görünümü AMG gövde kiti, daha büyük ve hafif alaşım jantlar ile artırırken sportif performansı alçaltılmış konforlu süspansiyon gibi özelliklerle artırıyor.

15c1295_67

İç Tasarım ve Donanım

Kabin içinde de S-Serisi’ne benzer tasarım detayları fark edilirken minimalist konsol dizaynı ilk bakışta göze çarpan tasarım özelliklerinden biri oluyor. Yatay bir şekilde uzanan şık orta konsol, dört adet yuvarlak ve düz ızgaralı havalandırma menfezlerini ve 12.3 inç boyutunda yüksek çözünürlüklü çift ekrana sahip bir multimedia sistemini barındırıyor. Orta konsolda bulunan şık ve kaliteli klima kontrolleri ve araç butonları dışındaki tüm bilgi-eğlence sisteminin kontrolleri aktarma elemanın bulunduğu yerdeki çevirmeli buton ile yapılabiliyor. Geri görüş kamerası, navigasyon, Led farlar, Mercedes Aktif Fren Yardımcısı, hız sabitleyici, anahtarsız çalıştırma sistemi, DAB radyo ve ısıtmalı koltuklar gibi özelliklerin, standart olarak tüm modeller bulunduğu E-Serisi’nde son teknoloji otomatik park sistemi de standart olarak mevcut. Mercedes’in son sürüş özelliklerinden biri olan DRIVE PILOT Sistemi’nin de opsiyon olarak yer aldığı araçta bu özellik sayesinde aracı bir bakıma oto-pilota alabiliyorsunuz. DRIVE PILOT Sistemi önde giden araca doğru mesafeyi otomatik olarak koruyor, 210 km/s hıza kadar şeritte kalarak aracı takip ediyor. Araç sahip olduğu bu son teknoloji donanım özellikleriyle beraber sınıfındaki çoğu rakibi geride bırakıyor. Navigasyonun standart olarak bulunduğu aracın E 220d modelinde 8.4 inç ekran standart 12.3 inç ekran da opsiyon olarak bulunuyor. E 350d modelinde büyük ekranın yanı sıra internete bağlanabilen multimedia sistemi standart olarak bulunurken Apple Carplay ve Android Auto sistemleri ile akıllı telefonunuzla bağlanılabilirlik özelliği artıyor. Opsiyon olarak gelen Burmester surround ses sistemi güçlü ve temiz bir ses kalitesini beraberinde getiriyor. Farklı iç tasarımlarla kişiselleştirilebilen araçtaki ek konfor paketi ile uzun yollardaki rahatlık özelliği artırılıyor.

Performans ve Sürüş

2 farklı dizel ve bir benzinli motor seçeneğine sahip E-Serisinin başlangıç modeli olan E-220d 4 silindirli 2 litre dizel motora sahip. 194 beygir gücü ve 400 Nm torka sahip bu motor ile E 220d 0’dan 100 km hıza 7.3 saniyede ulaşabilirken maksimum 240 km hız yapabiliyor. Diğer bir dizel seçenek olan yüksek performanslı E 350d seçeneğinde ise 6 silindirli 3 litre dizel motor bulunuyor. 258 beygir ve 620 Nm tork ile gelen bu motora sahip E 350d 0’dan 100 km hıza 5.9 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabilirken maksimum 250 km/s hız yapabiliyor. Bu hız elektronik olarak sınırlandırılmış. Tek benzinli seçenek olan E 200 seçeneğindeki motor ise 4 silindirli ve 2.0 litre hacme sahip. 184 beygir gücü ve 300 Nm torka sahip E 200 modeli 0’dan 100 km hıza 7.7 saniyede ulaşabilirken azami hızı da 240 km/s olarak belirlenmiş.

Konfor ve refinasyon konusunda oldukça iyi performansa sahip E-Serisi, standart olarak metal yaylara sahip adaptif amortisörler ile geliyor. Tam adaptif havalı süspansiyon sistemi de opsiyonlar arasında yer alıyor. Tümleşik yapısı son derece iyi olan otomobil üst seviye konforu ve iyi vücut kontrolünü de beraberinde getiriyor. Manevra kabiliyetini keskinleştiren sürüş modlarına sahip aracın Konfor, Spor ve Spor+ gibi sürüş seçenekleri bulunuyor. Konfor modu en rahat ve refine sürüşü sağlarken Spor modları sportif sürüş için daha keskin manevra kabiliyeti ve direksiyon hakimiyetini sağlıyor. Yenilenen alüminyum yapısıyla eski modele kıyasla 100 kg daha hafif olan araç kötü yollarda bile refinasyondan ve konfordan ödün vermiyor. Direksiyon üzerindeki pedallardan manuel olarak da kontrol edilebilen 9G TRONIC Otomatik şanzıman keskin ve yerinde vites geçişlerini sağlıyor.

C238, Broschüre 2016-12

Yakıt Tüketimleri

Mercedes E-Serisi yenilenen dizel motorları ile yakıt tüketimini artırıyor ve standart 17 inç büyük jantlarıyla CO2 emisyonlarını da düşürüyor.

2.0 litre E 220d dizel motor için(9G TRONIC Otomatik):

 • Şehir içi 100 km’de ortalama : 4,7–4,3 litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama : 4,1–3,6 litre
 • Kombine 100 km’de ortalama : 4,3–3,9 litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 112–102 gram

3.0 litre E 350d dizel motor için(9G TRONIC Otomatik):

 • Şehir içi 100 km’de ortalama : 6,6–6,3 litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama : 4,9–4,4 litre
 • Kombine 100 km’de ortalama :  5,5–5,1 litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 144–133 gram

2.0 litre E 200 benzinli motor için(9G TRONIC Otomatik):

 • Şehir içi 100 km’de ortalama : 8,0–7,6 litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama : 5,3–4,9 litre
 • Kombine 100 km’de ortalama : 6,3–5,9 litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 142–132 gram

Boyutlar ve Konfor

4.9 metre uzunluğundaki Mercedes E-Serisi 1.8 metre genişliğinde ve yaklaşık 1.5 metre uzunluğunda. Önceki modeline göre 43mm daha uzun olan model 540 litre gibi çok geniş bir alana sahip bir bagaj ile geliyor. Opsiyon olarak sunulan katlanabilen arka koltuklar sayesinde bagaj hacmi daha da genişletilebiliyor. 65 mm artan dingil mesafesi iç kısmında hemen fark ediliyor. Mercedes sadece bu uzunlukla yetinmeyip iç düzeni oldukça akıllıca tasarlayarak kabinin boyutunu olabildiğince genişletmiş bununla birlikte E-Serisi’nde konfor ve yolcu alanı oldukça iyi.

Güvenlik

Otonom acil frenleme, lastik basınç izleme monitörleri ve 9 adet hava yastığı ve bunun gibi pek çok güvenlik donanımı standart olarak bulunan E-Serisi’nde diğer Mercedes modellerinde olduğu gibi güvenliğe oldukça önem verilmiş. DRIVE PILOT ve Driving Assistance Plus gibi ek güvenlik donanımlarıyla son teknoloji ürünü kaza önleyen ve otonom kullanıma olanak sağlayan güvenlik sistemlerine sahip olabiliyorsunuz. E-Serisi sahip olduğu geniş standart güvenlik özellikleri ile EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 üzerinden 5 tam puan almış ve bireysel testlerde yüzde 95 yetişkin yolcu güvenliği ve yüzde 90 çocuk yolcu güvenliği gibi oldukça yüksek skorlar elde etmeyi başarmış.

Siz de Mercedes’in benzersiz dünyasını keşfetmek ve bir E-Serisi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Mercedes E-Serisi Fiyat Listesi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.