Kampanya Bulucu

MERCEDES CLA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Mercedes CLA İncelemesi

Göz kamaştırıcı ve sportif görünümüyle Mercedes CLA, markanın genç müşterileri etkileyecek son jenerasyon modellerinden biri. Lüks ve kompakt CLA baş döndürücü tasarımı ve kuvvetli motor seçenekleri gibi özellikleriyle sınıfındaki rakiplerine karşı güçlü bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Aracın ön ızgarasındaki Mercedes logosu da pek tabi aracın albenilerinden biri. Mercedes CL, çekici tasarımının arkasında çok cömert bir şekilde donatılmış ekipmanlara ve iyi de bir sürüş kalitesine sahip. CLA modeli, Mercedes A-Serisi’nin 4 kapılı coupe versiyonu. Tasarımıyla A-Serisi ile farkını ortaya koyan CLA, stil sahibi CLS modelinin daha küçük bir kopyası gibi gözüküyor. CLA’nın kasa seçenekleri arasında sportif station wagon modeli de mevcut. CLA modeli Mercedes’teki klasikleşmiş arkadan çekişli sisteme ziyaden önden çekiş sistemi ile geliyor. 2013 yılında konsept dizaynıyla kullanıcılarla buluşturulan otomobilin, bu etkinlikten bir yıl sonra seri üretimine başlanmış. Aracın station wagon kasası da seri üretime başlanmasından bir sene sonra tanıtılmış ve 2015 yılından itibaren kullanıcılarla buluşmuş. Üretiminden bu yana başarısını kanıtlayan CLA modeli ilk satışa çıkarıldığı yıl 100 bin adet satmış ve Mercedes’in yakın zamandaki en başarılı satışlarından birini yakalamış. Araç bu başarısıyla birlikte Mercedes markasına genç kullanıcıları da eklemiş. 3 farklı benzinli ve dizel 4 silindirli motor seçenekleri ile gelen CLA’da AMG mühendisliği ile tasarlanmış 381 beygir gücüne sahip 2.0 litre CLA 45 yüksek performanslı motor seçeneği de mevcut. 6 ileri manuel veya 7 ileri otomatik şanzıman seçeneğine sahip CLA modellerinde 4Matic 4 tekerden çekiş sistemi ve BE Edition yakıt ekonomisine sahip seçenekler de bulunuyor. Otomobilin donanım seçenekleri arasında Comfort, Urban ve AMG seçenekleri bulunuyor. AMG seçeneği en yüksek seviye donanımları barındırırken tasarıma eklenen detaylar sayesinde daha agresif ve sportif duruyor. Hangi donanım seçeneğini seçerseniz seçin cömert bir şekilde donatılmış bir araca sahip oluyorsunuz. Son teknoloji multimedia sisteminin yanı sıra geniş güvenlik özellikleri de tüm modellerde standart olarak bulunuyor.

image

Dış Tasarım

Yüksek ve dar bir cam çerçevesi çizgisi, düz cam yüzeyleri ve uzun kaputuyla klasik coupe oranlarını başarıyla sergileyen Mercedes CLA kuşkusuz bir biçimde iyi bir tasarıma sahip. Aracın avangard ve sportif karakteri, çarpıcı hatları, hem içeri hem dışarı doğru kavis verilmiş yüzeyleriyle başarılırken tipik coupe özelliği olan camları krom veya parlak siyahla çerçevelenmiş ve araca özel bir şıklık ve zarafet katıyor. Arkaya doğru pürüzsüz bir biçimde kayan tavan hattı, entegre egzoz uçlarına ve çarpıcı rüzgarlığa sahip tampon ile karakteristik LED arka farlar karşı konulmaz tasarımı tamamlıyor. Araç bu yenilikçi tasarımıyla tutarlı bir şekilde designo mat magno lutup grisi ve farklı yenilikçi boya renklerine de sahip. Araca özel olarak sunulan çok sayıda tasarım konsepti ve paketinin yanı sıra kendi CLA modelinizi kişiselleştirmek ve geliştirmek için sayısız seçenek bulunuyor.

İç Tasarım ve Donanım

İç mekanda bulunan tasarım A-Serisi’ndeki ile oldukça benzer özellikler taşıyor. Bununla birlikte akıllıca tasarlanmış, SLS modelinden esinlenilmiş yuvarlak ve x şekilli havalandırma menfezleri, tablet görünümlü son teknoloji multimedia sistemi ile deri kaplama şık ve akıllı çok fonksiyonlu direksiyon simidi bulunan bir iç tasarıma sahip oluyorsunuz. Ek paketlerde bulunan seçenekler sayesinde ısıtmalı koltuklar, boylamasına taşlanmış alüminyum süslemeler, spor pedal seti gibi lüks ek tasarım ve donanım detaylarına sahip olabiliyorsunuz. Aracı standart olarak tercih etseniz de şık tasarımlı ve yüksek kaliteli lüks bir kabine sahip oluyorsunuz. Aracın tüm donanım seçeneklerinde bulunan 7 inç boyutundaki multimedia ekranı Bluetooth, USB gibi bağlantı özellikleri ile geliyor. Navigasyon özelliğinin de eklenebileceği sistemin yanı sıra 8 inç boyutunda internete bağlanabilen 3D navigasyona sahip ekran da opsiyonların arasında.

Boyutlar ve Konfor

4.6 metre uzunluğundaki CLA arka çekişli C-Serisi’ne göre 6 cm daha kısa fakat önden çekişli A-Serisi’ne göre yaklaşık olarak 34 cm daha uzun. Yaklaşık 1.8 metre genişliğe ve 1.4 metre yüksekliğe sahip CLA’nın station wagon modeli coupe kardeşiyle eşdeğer boyutlara sahip. 470 litre bagaj hacmine sahip modelin station wagon seçeneği bagaj kapasitesinde 20 litre daha fazla 495 litre alan sunuyor. Bagaj kapasitesi katlanabilen arka koltuklar sayesinde genişletilebiliyor. Aracın direksiyonunun arkasındaki sürüş pozisyonu sportif özelliği öne çıkarmak için alçak seviyede konumlandırılmış. Bu alçak konumlandırma rahatınızdan feragat etmeniz anlamına gelmiyor, koltuk ve direksiyon simidindeki geniş ayar yelpazesiyle kendinize en rahat sürüş şekline kolayca kavuşabiliyorsunuz. Araç içindeki büyük torpido gözünün yanı sıra ekstra eşyalarınızı depolayabileceğiniz bir çok bölme bulunuyor.

20007058023755

Performans ve Sürüş

4 farklı benzinli motor seçeneğine sahip CLA’daki bu motorlar: CLA 180’de bulunan 1.6 litre turbo motor, CLA 200’de bulunan daha kuvvetli 1.6 litre turbo motor, CLA 250 modelinde bulunan 4MATIC dört tekerden çekiş sistemi opsiyonuna da sahip 2.0 litre turbo motor ve son olarak da CLA 45 AMG’de bulunan yüksek performansa sahip 2.0 litre 4MATIC motor. Giriş seçeneği olan CLA 180 modeli 122 beygir gücü ile canlı bir performans sunarken 0’dan 100 km hıza 9 saniyede ulaşabiliyor ve maksimum 210 km/s hız yapabiliyor. CLA 180’deki motorun daha kuvvetli versiyonunu barındıran CLA 200 modeli 156 beygir gücüyle 0’dan 100 km hıza 8.2 saniyede ulaşabilirken maksimum 230 km/s hız yapabiliyor. Normal versiyonunun dışında Sport ve 4MATIC seçeneklerine sahip CLA 250 modelinin normal versiyonundaki 4 silindirli motor 211 beygir gücü ve 350 Nm torka sahip. CLA 250 bu motor ile birlikte 0’dan 100 km hıza 6.6 saniyede ulaşırken maksimum 240 km /s hız yapabiliyor. CLA 250’nin 4MATIC ve Sport versiyonları da benzer istatistiklere sahip. Serinin en yüksek performanslı modeli olan CLA 45 AMG’nin 4 silindirli 2 litre motoru 381 beygir gücüne ve 475 Nm torka sahip. AMG Speedshift DCT şanzımana da sahip CLA 45 modeli 0’dan 100 km hıza 4.2 gibi çok kısa bir sürede ulaşabilirken azami hızı elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s. CLA modelinde bu benzinli seçeneklerin yanı sıra 3 ayrı dizel motor seçeneği bulunuyor. Tümü 4 silindirli olan bu seçenekler: 1.4 litre CLA 180d, 2 litre CLA 200d ve 2 litre 4MATIC opsiyonuna sahip CLA 220d olarak karşımıza çıkıyor. Sırayla 109, 136 ve 177 beygir gücüne sahip motorlar 260,300 ve 350 Nm torka sahip. Performansları iyi olan dizel seçeneklerin en kuvvetlisi CLA 220d seçeneği 0’dan 100 km hıza 7.7 saniyede ulaşabiliyor. Mercedes tarafından denenmiş ve test edilmiş olan bu seçenekler yüksek yakıt ekonomilerine sahip.

Mercedes CLA yola çıktığınızda size köşelerde iyi bir kontrol, sağlam ve iyi tepkili bir direksiyon kabiliyeti sunuyor. Sınıfındaki çoğu rakibine kıyasla iyi bir vücut kontrolü sunan Mercedes daha keskin ve daha sportif hissettiriyor. Sert süspansiyonları sayesinde sportif sürüş daha da ön plana çıkartılıyor. Yalıtımı iyi yapılmış kabin sayesinde aracın içinde rüzgar ve yol sesini kolay kolay duyamıyorsunuz. 4Matic modeller olan CLA 250 ve CLA 45 AMG modelleri harika bir yol tutuşunu da beraberinde getirirken AMG modelinde bulunan daha sert süspansiyonlar aracın sportif karakterine destek oluyor.

Yakıt Tüketimleri

Tüm benzinli ve dizel seçeneklerinin detaylı ve tam listesi için lütfen TIKLAYINIZ!

2.0 litre CLA 200d dizel motor için(Manuel-DCT otomatik):

 • Kombine 100 km’de ortalama : 4,4–4,0 [4,2–3,8] litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 114–104 [110–100] gram

2.0 litre CLA 220d dizel motor için(DCT otomatik-otomatik 4MATIC)

 • Kombine 100 km’de ortalama : [4,2–4,0]  [4,9–4,6] litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: [111–104]  [127–119] gram

1.4 litre CLA 180d dizel motor için(Manuel-DCT otomatik):

 • Kombine 100 km’de ortalama : 4,0–3,7 [4,2–3,8] litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 108–98 [109–100] gram

2.0 litre CLA 250 benzinli motor için(Manuel-DCT otomatik):

 • Kombine 100 km’de ortalama : 6,6–6,4 [5,9–5,7] litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 153–148 [138–134] gram

1.6 litre CLA 180 benzinli motor için(Manuel-DCT otomatik):

 • Kombine 100 km’de ortalama : 5,7–5,4 [5,5–5,1] litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 133–125 [126–119]  gram

2.0 litre CLA 45 AMG benzinli motor için(AMG Speedshift DCT otomatik):

 • Kombine 100 km’de ortalama : [7,3–6,9] litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: [171–162] gram

Güvenlik

7 adet hava yastığı, geri görüş kamerası, park asistanı, lastik basınç kontrol sistemi gibi güvenlik özelliklerinin yanı sıra çarpışma anında yükselerek yaya koruması sağlayan ızgara ve sürücü uykuya daldığında alarm çalarak onu uyandıran sürücü yorgunluk tespit sistemi gibi yüksek teknoloji donanımlar da bulunan CLA’da şerit takip asistanı gibi özellikler de opsiyon olarak bulunuyor. CLA sahip olduğu bu güvenlik özellikleri sayesinde EuroNCAP çarpışma testlerinden tam puan olan 5 üzerinden 5 yıldız almayı başarmış.,

Siz de Mercedes’in benzersiz dünyasını keşfetmek ve bir CLA sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Mercedes CLA Fiyat Listesi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.