Kampanya Bulucu

MERCEDES B-SERİSİ FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

MERCEDES B-SERİSİ İNCELEMESİ

Kalite ve konfor özelliklerini dinamik bir şekilde yansıtan Mercedes B-Serisi muhteşem manevra kabiliyeti ve etkileyici bir şekilde rahat sürüş kalitesine de sahip. Geniş motor seçeneklerine sahip olan modelde oldukça verimli benzinli ve dizel opsiyonlar mevcut. Mercedes’in önden çekişli araçlar platformunda yer alan B-Serisi, hatcback A-Serisi’ndeki motor seçeneklerine sahip olmasına karşın daha geniş bir kabin ve çok daha büyük bir bagaj ile geliyor. Lüks görünüm, yüksek kalite, konfor ve aile dostu özelliklerini barındıran araç “Sports Tourer” kasa yapısına sahip. Mercedes tasarımıyla sınıfının en çekici otomobillerinden biri olan B-Serisi, yüksek kalitedeki şık iç mekanıyla başarısını artırıyor. Mercedes B-Serisi, sınıfındaki en önemli özellik olan geniş iç hacmi başarılı bir şekilde aktarıyor. E-Class modelinden bile daha geniş arka koltuklara sahip olan aracın, bagaj kapasitesi de devasa. B-Serisi 2004 yılında üretilmeye başlansa da, Mercedes’in sports tourer mazisi bundan çok daha önceye dayanıyor. 2005-2013 yılları arası 1 milyonu aşkın B-Serisi modeli satan Mercedes’in kullanıcı memnuniyeti, sınıfındaki rakiplerinden öne çıkıyor. Standart olarak 16 inç alaşım jantlar, 8 inç multimedia sistemi, hız sabitleyici gibi donanım özellikleri bulunan aracın arka bisiklet askısı, araç üstü kutuları, kolay montajlı taşıyıcı çubukları gibi aksesuarları da tüm donanım seçeneklerinde bulunuyor.

Dış Tasarım

B-Serisi, işlevsel tasarımı, sportiflikle kusursuz bir biçimde birleştiren karakteristik bir dış görünüme sahip. Yeni tasarlanmış ön kısımda, isteğe bağlı yüksek performanslı LED farlar dinamik görünümü artırırken, tavan sütunları arasındaki kama şekilli kaput oldukça ayırt edici bir görünüm sağlıyor. Araç geniş görünümü ve keskin kanatlarının yanı sıra oldukça sportif bir arka tasarıma da sahip. Dış görünümün bu sportif tasarımı aracı oldukça özel hissettirirken, isteğe bağlı paketler veya tasarım ve donanım serileri ile bu sportif görünümü daha da ön plana çıkartabiliyorsunuz.

B-Klasse (W 246) 2011

İç Tasarım ve Donanım

Mercedes kalitesinin her köşesinde hissedildiği aracın iç mekanındaki materyallerin kalitesi oldukça yüksek. Sağlam bir yapıya sahip bu materyallerin yanı sıra konsolda yer alan butonlar ve ayar çubukları da oldukça kaliteli bir malzemeye ve dokunuşa sahip. Direksiyonda yer alan far ve sinyallerin kontrolü tek koldan gerçekleştiriliyor. Mercedes’e yabancı olanlara alışması başlarda zor gelebilecek tek kollu kontroller, aslında çok akıllıca tasarlanmış. Otomatik modellerde, bu kol sayesinde sütunun diğer kısmı boş kaldığı için buradan otomatik vitesin kontrolü yapılabiliyor ve orta konsolda kullanışlı ekstra depolama alanını sağlıyor. Modelde bulunan Mercedes hız sabitleyici sistemi de oldukça basit ve akıllıca bir tasarıma sahip olmasıyla sınıfındaki en kolay kullanıma sahip sistemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Şık ve stil sahibi gösterge kadranlarına sahip modelin, orta konsolunun üstünde yer alan bilgi eğlence sistemi de tablet görünümlü oldukça şık bir yapıya sahip. Kullanımı oldukça kolay olan bu tabletin dokunmatik hassasiyeti de son derece iyi.  Panoramic sunroof, elektrik ısıtmalı ve hafızalı koltuklar, anahtarsız giriş sistemi, giriş ve ambiyans ışığı gibi ekstra donanım seçeneklerine sahip aracın geniş opsiyonları mevcut. Ülkemizde Urban, Style ve sportif AMG donanım seçenekleri ile gelen araçta 4.5 inç kadran ortası yol bilgisayarı, Ventro kumaşlı koltuklar, 8 inç dokunmatik ekranlı ve navigasyon sistemli bilgi eğlence sistemi, müzik ve konuşma için Bluetooth bağlanılabilirlik özelliği, SD kart okuyucu ve USB girişleri gibi özelliklerin hepsi standart olarak bulunuyor. Aracın sahip olduğu multimedya ekranında wifi internet bağlantısı seçeneği de bulunuyor. Mercedes Connect Me özelliğiyle aracın bazı özelliklerini akıllı telefonunuzdaki uygulamadan kontrol edebiliyorsunuz.

Performans ve Sürüş

Aile araçlarında görmeye alışık olmadığımız benzinli motor seçenekleri bulunan B-serisinin bu seçenekleri eğlenceli sürüş keyiflerinin yanı sıra iyi yakıt ekonomilerine de sahip. Dizel versiyonlarına göre daha çok CO2 emisyonlarına sahip benzinli motorlar, daha yüksek performansa sahip. Ekonomi ve performansın en iyi karışımını sunan motor seçeneği B 200 CDI dizel motor. 136 beygir ve buna eşlik eden 300 Nm itiş gücüne sahip olan motor ile B-Serisi Mercedes 0’dan 100 km hıza 8.9 saniyede ulaşabilirken, maksimum 207 km/s hız yapabiliyor. Mercedes üretimi olan bu motor dışında Renault üretimi olan B 180 dizel ve benzinli motor seçenekleri de bulunuyor. B 180 dizel motor 109 beygir ve 260 Nm itiş gücü ile geliyor. Bu motora sahip model 0’dan 100 km hıza 11.6 saniyede ulaşabilirken, maksimum 190 km/s hız yapabiliyor. Aynı motorun benzinli versiyonu 122 beygir ve 200 Nm itiş gücüne sahip. B 180 benzinli motor ile B-Serisi 0’dan 100 km hıza 9 saniyede ulaşabilirken maksimum 200 km/s hız yapabiliyor. Elektrik gücüyle çalışan motor seçeneği de olan B-Serisinde 16 farklı motor seçeneği bulunuyor. Elektrikle çalışan verimli motor 176 beygir gücüne sahip ve bu motora sahip B-Serisi 0’dan 100 km hıza 7.9 saniyede ulaşabiliyor. Bu motor ayrıca bir kez şarj olduktan sonra 200 km yol yapabiliyor. Motorların içindeki en güçlü seçenek B 250 benzinli motor seçeneği. 4 tekerden çekiş sistemi opsiyonuna da sahip bu motor 211 beygir ve 350 Nm tork ile geliyor. Bu motora sahip model 0’dan 100 km hıza 6.5 saniyede ulaşabilirken maksimum 240 km/s hız yapabiliyor. Aracın çoğu motor seçeneklerinde 7 ileri DCT otomatik şanzıman ile 6 ileri manuel şanzıman seçeneği yer alıyor. B 180 seçeneğinin de BE dizel ve BE benzinli versiyonları daha iyi yakıt ekonomisi ve daha az CO2 emisyonu sağlıyor. Keskin bir sürüşe sahip olan B-Serisindeki direksiyon hakimiyeti ve manevra yeteneği de böylesine uzun bir araca göre oldukça iyi. Virajlarda oldukça güvenli hissettiren B-Serisi’ndeki sürüş kalitesi oldukça iyi.

 

2012-mercedes-benz-b-class-006

Yakıt Tüketimleri

Elektrikle çalışan modeli bu kategoride yer almasa da, benzinli ve dizel seçeneklere kıyasla çok daha yüksek ekonomiye sahip. Bir şarjla 200 km yol gidebilen bu model vergi avantajına da sahip. Bu motorun dışındaki dizel ve benzinli seçeneklerin yakıt ekonomileri de gayet iyi. Tercih edilmesi muhtemel dizel motor seçenekleri çoğu kullanıcıyı memnun edecek cinsten tüketimleri sahip. 7 ileri DCT şanzıman ile artırılan yakıt ekonomisi, start/stop sistemi ile de daha üst seviyelere ulaşıyor. Ülkemizde bulunan bir diğer motor seçeneği ise B 200c doğal gaz ile çalışan ve oldukça ucuz tüketim değerlerine sahip olan motor seçeneği. Motor tüketimleri Mercedes tarafından şu şekilde verilmiş:

1.4 litre B 180 dizel motor için(Manuel-DCT otomatik):

 • Şehir içi 100 km’de ortalama : 4,9–4,6 [4,7–4,4] litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama : 4,0–3,6 [4,1–3,7] litre
 • Kombine 100 km’de ortalama : 4,4–4,0 [4,3–4,0] litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 113–104 [113–104] gram

1.4 litre B 180 benzinli motor için(Manuel-DCT otomatik):

 • Şehir içi 100 km’de ortalama : 7,6–7,4 [7,0–6,9] litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama :  4,8–4,5 [4,8–4,5] litre
 • Kombine 100 km’de ortalama : 5,8–5,6 [5,6–5,4]  litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 135–129 [130–125] gram

1.6 litre B 200 benzinli motor için(Manuel-DCT otomatik):

 • Şehir içi 100 km’de ortalama : 7,6–7,4 [7,0–6,9] litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama : 4,8–4,6 [4,8–4,5] litre
 • Kombine 100 km’de ortalama : 5,8–5,7 [5,6–5,4] litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 135–130 [130–125] gram

1.6 litre A 180 benzinli motor için(Manuel-DCT otomatik):

 • Şehir içi 100 km’de ortalama : 6,0 [5,7–5,6] litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama : 3,5–3,4 [3,5] litre
 • Kombine 100 km’de ortalama : 4,4 [4,3–4,2] litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 119–117 [117–115] gram

Güvenlik

Kalite ve güvenilirliğini sürekli geliştiren Mercedes’in tüm modelleri mükemmel güvenlik donanımlarına sahip. Birçok hava yastığı, stabilite kontrolü ve ABS’nin yanı sıra sizi tehlikeli durumlarda uyaran son teknoloji sistemler, olası kazaları önleyebilen ve gerektiğinde otomatik frenleme yapan çarpışma önleyici sistemler de B-Serisi’nde standart olarak bulunuyor. Araçta ayrıca sert frenlerde ve acil durumlarda harekete geçen fren farları da bulunuyor. Bu güvenlik donanımlarıyla beraber B-Serisi EuroNCAP testinden 5 üzerinden 5 tam puan almış ve bireysel testlerde de yüzde 97 yetişkin güvenliği gibi muhteşem skorlar elde etmiş. Araçta ayrıca opsiyon olarak kör nokta ekranı, şerit takip yardımcısı, ve kaçınılmaz kazalarda aktif olan, frenleri otomatik olarak kontrol eden ve emniyet kemerlerini sıkan öncü koruma sistemi de bulunuyor.

Boyutlar

Yaklaşık 4.4 metre uzunluğundaki B-Serisi, 1.8 metre genişliğinde ve yaklaşık 1.6 metre yüksekliğinde. Oldukça geniş ön ve arka koltuklara sahip olan aracın bagajı devasa 488 litre genişliğinde. Yatırılabilen arka koltuklar sayesinde bu bagaj genişliği 1547 litreye kadar da genişletilebiliyor.

 

Siz de Mercedes’in benzersiz dünyasını keşfetmek ve bir B-Serisi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Mercedes Benz B-Serisi Fiyat Listesi İçin Lütfen TIKLAYINIZ.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.