Kampanya Bulucu

Maaşı Olmayana Kredi Verilir Mi

Maaşı olmayanlar kredi çekebilir mi? Evet, maaşı olmayanlar da kredi çekebilir! Ancak bunun için bazı şartların oluşması gerekiyor. Bu yazımızda bu şartlardan bahsedeceğiz. Bunlardan bazılarını aşağıda başlıklar halinde sıraladık.

Gayrimenkul sahibi olmak!

Maaşınız olmasa dahi kendi adınıza kayıtlı tapulu gayrimenkulünüz varsa kredi çekmeniz gayet kolay olacaktır. Çünkü tapuyu ibraz ettiğinizde banka size güven duyar ve krediniz için gayrimenkulü ipotek altına alır.

6 ay öncesine kadar sigorta primi ödemesi yapmış olmak!

Kredi çekeceğiniz tarihten en fazla 6 ay öncesine kadar sigorta primlerinizi ödediyseniz kredi çıkma ihtimali oldukça yüksektir. Çünkü düzenli sigorta ödemeleri sizin iş disiplinine sahip çalışan bir birey olduğunuz anlamına gelmektedir. Bankaların büyük bir kısmı böyle müşterilere kredi vermektedir.

Finansal riski olmayan bir kefil gösterebilmek!

Artık tüm kredi işlemlerinde müşterilerin kredi notuna bakılıyor. Kredi notu kişinin kredi alabilme durumunu belirleyen bir risk ölçeğidir. Kredi notu yüksek olan yani riski düşük olan bir kefil, sizin kredi çekmenizi sağlayabilir. Sağlam bir kefil, size verilecek kredini riskini azaltmış oluyor.

Düşük miktarlı kredi çekmek!

Günümüzde birçok banka 2000–3000 lira civarında krediyi maaşı olmayan müşterilere kullandırmaktadır. Ancak hangi bankanın bu krediyi verdiğini araştırmanız gerekiyor.

Öğrenci olmak!

Üniversite öğrencileri, bankalardan kredi kartı alabilirler. Aynı zamanda, bankadan küçük miktarlarda kredi çekebilirler. Ancak her banka bu krediyi vermemektedir.

Çalışmayanlar kredi çekebilir mi?

Aşağıdaki şartlardan bir ya da birkaçına sahip olanlar kredi çekebilir.

  • Tapulu gayrimenkulü varsa,
  • Sicili temiz bir kefil gösterebiliyorsa,
  • Ödenmiş yüklü sigorta primi varsa ( son ödemesi en fazla 6 ay önce olmak kaydıyla)
  • Kredi miktarı düşükse
  • Öğrenciyse

Bu şartlardan biri ya da bir kaçını taşıyorsanız kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali yüksektir.

Bunların dışında bir banka ile düzenli olarak çalışan, ödemelerini aynı bankadan yapan, otomatik ödeme talimatları bulunan ya da aynı bankada vadeli mevduat hesabı olan müşteriler de kredi alabilmektedir.  Sigortasız kişilere kredi veren bankalar yukarıda bahsettiğimiz şartları arayan bankalardır.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.