Kampanya Bulucu

Kredi Kayıt Bürosu Findeks Raporu İtiraz

Kredi Kayıt Bürosu’nun bir markası olan Findeks üzerinden öğrenilebilen Findeks kredi notu ve risk raporu gibi bilgiler bazı durumlarda eksik veya hatalı olabilmektedir. Ayrıca bu bilgiler güncellenmemiş de olabilir.

Bu durumda Kredi Kayıt Bürosu’nun bu verilerinin yeniden incelenmesi, düzeltilmesi veya güncellenmesi için itiraz edilmesi gerekir. Bu itiraz hakkı, kişilerin yasal hakkı olmakla birlikte itiraz sınırında herhangi bir kısıtlama bulunmaktadır.

Findeks Verilerinde Yanlışlık

Findeks üzerinden sunulan kriz raporu, Findeks kredi puanı gibi bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünen kişiler, söz konusu raporların incelenip tekrar düzenlenmesi için Kredi Kayıt Bürosu’na veya kendi bankalarına itiraz oluşturabilirler. Bunun için bankanın herhangi bir şubesine başvurulması yeterlidir.  Banka, müşterisinden gelen itiraz ile Kredi Kayıt Bürosu’na ulaşacak ve ilgili sorunun düzeltilmesini talep edecektir. Konu ile ilgili şu yazımızı okuyabilirsniz: “Findeks müşteri hizmetleri, iletişim”

Findeks Verilerinin Sahte Olması

Bazı durumlarda dolandırıcı kişiler yanlış Findeks kredi notu ve analizi bilgilerini içeren sahte Findeks raporu hazırlayabilmektedir. Bir raporun sahte olup olmadığını anlayabilmek için Kredi Kayıt Bürosu’na başvurmak ve ilgili raporun gerçekliğini teyit ettirmek yeterlidir.

Ayrıca yine Kredi Kayıt Bürosu resmi sitesi üzerinden referans numarası ile Findeks raporlarının gerçekliği tespit edilebilir. Sahte olduğu tespit edilen raporların Kredi Kayıt Bürosu’na bildirilmesi gerekir. Ayrıca yine sahte olduğundan şüphelenilen raporların Findeks müşteri hizmetlerine bildirilmesi tavsiye edilir.

Findeks Verilerinde Güncelleme Problemi

Findeks üzerinden sunulan Findeks kredi notu, risk raporu, teminat mektubu vb. bilgiler normalde Kredi Kayıt Bürosu tarafından aylık olarak güncellenmektedir. Bazı durumlarda güncelleme problemi olabilir. Bu durumda güncellenmediği düşünülen Findeks bilgilerinin güncellenmesi için bankaya veya Kredi Kayıt Bürosu’na başvurmak yeterlidir.

Findeks kredi notunun güncellenmesi hakkında daha önceden hazırlamış olduğumuz ayrıntılı dosyamızı inceleyebilirsiniz: ‘’Findesk Notu Güncelleme’’

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.