Kampanya Bulucu

Taksitle Telefon Nasıl Alınır? Taksitle Telefon Satan Mağazalar

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından kredi kartı ile taksitli cep telefonu alışverişinin yasaklanmasının ardından geniş ödeme planları ile telefon alma yöntemleri, vatandaşların en çok merak ettiği konular arasına girmeye başladı. Günümüzde kredi kartı ile taksitli cep telefonu alamayan vatandaşlar senetlere imza atarak, GSM operatörlerinin kampanyalarından faydalanarak, bankaların sunduğu kredileri kullanarak ya da küçük esnafla anlaşarak taksitli telefon satın alabilirler.

Taksitli telefon alırken en dikkat edilmesi gereken noktaların başında ürünün peşin ücretiyle taksitli ücreti arasındaki oluşacak fark gelir. Bu fark, kurumdan kuruma değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla en uygun fiyata taksitli cep telefonu satın almak isteyen vatandaşlar, çeşitli markaları ve yöntemleri araştırmalı, bu alternatifler arasından kendilerine en uygun teklifi sunanı seçmelidir. Fiyatlar ve ek ücretler dönemsel olarak değişiklik gösterebileceği için en doğru sonucu almak adına satın alma işlemini gerçekleştireceğiniz tarihte araştırma yapmanız daha doğru olacaktır. Eğer nereden taksitli cep telefonu satın alabileceğinizi bilmiyorsanız, yazının devamından günümüzde kullanabileceğiniz tüm alternatif yöntemlere ulaşabilirsiniz.

Taksitle Telefon Nereden Alabilirim?

Kredi kartıyla cep telefonu alımlarında uygulanan taksitlerin kaldırılmasıyla birlikte orta ve alt gelir grubuna mensup pek çok vatandaş, telefon alışverişlerinde sıkıntı yaşamaya başladı. Bu sebeple birçok vatandaş taksitle nasıl telefon alabilirim diye düşünmeye ve araştırma yapmaya başladı. Kredi kartı kullanarak taksitle telefon almak yasaklansa da hala çeşitli yöntemlerle satın alınan cep telefonlarının ücretini taksitler halinde ödemek mümkündür.

Günümüzde kredi kartı kullanmadan taksitle telefon nasıl alınır diye merak ediyorsanız aşağıdaki yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz:

 • Türk Telekom, Turkcell, Vodafone gibi GSM operatörlerinin cihaz kampanyalarından yararlanabilirsiniz.
 • Evkur gibi büyük mağazalardan senetle telefon satın alabilirsiniz.
 • Teknoloji marketleriyle iş birliği yapan bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarından faydalanabilirsiniz.
 • Elden taksitle telefon almak istiyorum diyorsanız, çevrenizdeki tanıdık küçük esnaflardan cep telefonu satın alıp ücretini taksitle ödeyebilirsiniz.

Fatura Telefon Almak İsterseniz: Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Taksitle Telefon Veren Mağazalar

Bazı büyük mağazalar ve teknoloji marketleri aracılığıyla taksitle telefon satın alabilirsiniz. Aşağıdaki listeyi inceleyerek taksitle telefon satan mağazaların genel şartlarını öğrenebilir ve bu mağazalar arasında tercih yaparak cep telefonunuzu nereden satın alacağınızı belirleyebilirsiniz.

1. Evkur taksitle telefon alışverişi

Taksitle telefon satan yerler arasında en popüler mağazalardan birisi de Evkur’dur. Artık neredeyse tüm vatandaşların bildiği üzere kredi kartına gerek olmadan taksitle alışveriş yapmanın mümkün olduğu bir mağaza olan Evkur aracılığıyla taksitle cep telefonu satın alabilirsiniz. Evkur taksitle telefon alma işlemlerinde kurumun finansal güvenliği ve ödemenin sağlıklı bir şekilde yapılacağından emin olmak için satış öncesi ufak çaplı bir istihbarat araştırması yapılır ve mağaza, müşterilerinden senetlere imza atmasını talep ederek satışı gerçekleştirir.

Fakat Evkur’da peşin fiyatına taksitle telefon almak bu yöntemle mümkün değildir. Zira Evkur, taksitle sattığı telefonların peşin satış fiyatı üzerine yüzde 25’lik bir ekleme yapar. Yani Evkur’dan taksitle satın alınacak bir cep telefonu, normal fiyatının dörtte biri kadar pahalıya gelir. Taksitle telefon almak için bu farkı ödemeyi göze alan vatandaşlar, Evkur aracılığıyla senetlere imza atıp cep telefonu alışverişi yapabilirler.

Evkur’dan Telefon Almak İçin: Evkur’dan Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

2. TeknoSA taksitle telefon alışverişi

TeknoSA aracılığıyla iki farklı yöntemle taksitli telefon alışverişi yapabilirsiniz. Kurum hem internet sitesi hem de fiziki mağazaları aracılığıyla müşterilerinin taksiti telefon alışverişi yapmasına olanak tanıyor.

TeknoSA’nın internet sitesi üzerinden taksitli cep telefonu alışverişi yapmak için satın almak istediğiniz cep telefonunu beğenin ve sepete ekleyin. Daha sonra ödeme aşamasında yer alan “ING Teknokredi” seçeneğine tıklayın. Bu alanda kullanmak istediğiniz kredinin tutarını ve vadesini yazarak başvuru işleminizi tamamlayın. Bu işlemin ardından bir ING Bank şubesine gidip imza atmak için üç günlük süreniz bulunur. İmzayı attıktan sonra çekilen kredi, TeknoSA hesabınıza otomatik olarak düşer ve cep telefonunuzu kredi kartı kullanmadan taksitle satın almış olursunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, bankanın ne kadar faiz uyguladığıdır. Faiz oranı ve vade sonunda ödeyeceğiniz faiz tutarı bütçenizi aşıyorsa farklı yöntemlere başvurmanızda fayda olacaktır.

TeknoSA’nın fiziki mağazalarından taksitle cep telefonu alışverişi yapmak isterseniz satın almak istediğiniz telefonu seçtikten sonra telefonunuzun SMS alanını açın. T.C. kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakın ve TeknoSA nakit kart başvuru kodunu girip mesajı 2229’a SMS formatında gönderin. Bu mesaja yanıt olarak gelen SMS ile birlikte TeknoSA yetkilisine kimliğinizi gösterdiğiniz zaman krediniz onaylanır ve bu krediyi kullanarak cep telefonunu taksitle satın almış olursunuz.

Kredinin taksit ödemelerini ING Bank şubelerine ya da ATM cihazlarına yapabilirsiniz. Kredi çektikten sonra herhangi bir ek ödemeyle karşılaşıp karşılaşmayacağınızı yetkiliye sormayı unutmayın. Aksi durumda ileride karşınıza çıkacak ek maliyetler yüzünden sorun yaşayabilirsiniz.

3. Vatan Bilgisayar taksitle telefon alışverişi

Odeabank ile yaptığı anlaşma bitince Fibabanka ile el sıkışan Vatan Bilgisayar aracılığıyla yapacağınız cep telefonu alışverişlerinde 12 aya kadar taksit yaptırmanız mümkündür. 3500 Türk Lirası ve altında fiyata sahip olan cep telefonlarında faizsiz ve masrafsız kredi çekip telefon ücretini taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

VATAN yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı 3422’ye gönderdikten sonra mesaja olumlu yanıt gelirse en yakın Vatan mağazasına gidip cep telefonunuzu seçebilirsiniz. Vatan Bilgisayar yetkilisiyle bilgilerinizi sisteme girdikten sonra 10 dakika içerisinde krediniz hazır olur ve hiç faiz ödemeden 12 taksitle cep telefonunuzu satın alabilirsiniz.

4. Media Markt taksitle telefon alışverişi

Medi Markt taksitle telefon nasıl alınır sorusunun cevabı, diğer teknoloji mağazalarıyla benzer şekildedir. Mediamarkt aracılığıyla yapılacak taksitli alışverişlerde öncelikle Denizbank’ın bireysel kredisine başvurup onay almanız gerekiyor. Daha sonra Mediamarkt’ın internet sitesinden cep telefonu alışverişinizi kredi kartı ya da banka kartı ile yapabilirsiniz. E-faturanızın çıktısını aldıktan sonra 7 gün içerisinde bir Denizbank şubesine gittiğinizde banka, kredi kartı ya da banka kartıyla yaptığınız bu alışverişin ücretini öder ve borcunuzu taksitlendirir.

5. Arçelik taksitle telefon alma

Arçelik mağazalarında yer alan ING noktaları aracılığıyla ihtiyaç kredisi çekip taksitli cep telefonu alışverişi yapabilirsiniz. Fiyatı 3500 Türk Lirası üzerinde olan cep telefonlarında 6 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanabilirken ücreti 3500 TL ve altında olan cep telefonlarını ise 12 aya kadar vade seçenekleriyle satın alma hakkınız bulunur.

6. Beko taksitle telefon alışverişi

Beko mağazalarından da tıpkı Arçelik’te olduğu gibi ING noktaları aracılığıyla kredi çekip taksitli telefon alışverişi yapmak mümkündür. Beko ile anlaşmalı bir banka olan ING Bank aracılığıyla kredi çekip cep telefonunuzu taksitle satın alabilirsiniz. Taksit işlemlerinde vadeyi belirleyen noktalardan birisi de telefonun ücretidir. 3500 TL üstü telefonlarda 6 ay, 3500 TL ve altı telefonlarda ise 12 aya varan vadelerle ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bimeks Taksitle Telefon Alışverişi

Bimeks’in mağazaları bir süre önce kapandı ve internet sitesi de hizmet dışı. Bimeks’in tekrar hizmete başlayıp başlamayacağı henüz bilinmiyor fakat Bimeks kapanmadan önce “Bi imza” adını verdiği sistemle kredi kartsız taksitli cep telefonu satışı yapan bir kurumdu. Bu sistem kapsamında Bimeks’e bir imza attıktan sonra herhangi bir bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızı vererek ürünü taksitli satın alabilmek mümkündü. Böylece kredi kartı kullanmadan taksitle cep telefonu alınabiliyordu. Şu anda Bimeks’in kapalı olması, bu sistemin de rafa kalkmasına neden oldu. İleride markayı başka bir iş insanının satın alması halinde sistem yeniden devreye girebilir.

Bimeks İle Taksitli Telefon Alın!: BİMEKS Bi İmza ile Taksitli Telefon

Taksitle Telefon Satan GSM Operatörleri

Türkiye’nin en büyük ve en geniş müşteri profiline sahip üç GSM operatörü olan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, çeşitli telefon kampanyaları ile müşterilerine taksitli telefon satın alma imkanı sunuyor. Bu kampanyalardan yararlanarak geniş vade seçenekleriyle cep telefonu satın almak mümkündür.

1. Turkcell taksitle telefon alışverişi

Turkcell Finansman aracılığıyla kredi çekerek ya da tarifeye ek kampanyalardan faydalanarak Turkcell mağazaları aracılığıyla taksitli cep telefonu satın alabilirsiniz. Turkcell, taksitli telefon alışverişi yapmak isteyen müşterilerine taahhüt anlaşması imzalatır ve belirlenen vade süresince tarife ücretine ek olarak taksit bedelini yansıtarak borcun ödenmesini talep eder. Turkcell’in güncel taksitli telefon kampanyalarını incelemek için satış noktalarını ya da internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2. Türk Telekom taksitle telefon alma

Türk Telekom müşterileri de kurumun istediği süre boyunca bu operatörde kalacağına yönelik taahhüt vererek kredi kartı kullanmadan taksitle cep telefonu satın alabilirler. Türk Telekom merkezlerinden ve internet sitesinden de göreceğiniz üzere her fiyat grubundan onlarca cep telefonunu müşterilerine sunan Türk Telekom, taksitli telefon satın alan kullanıcılarının tarifelerine ek olarak taksit bedeli yansıtır ve ödemeleri bu şekilde temin eder. Yani 10 taksitle alınan 1000 TL’lik bir telefon olduğunu düşünelim ve bu telefonu satın alan kişinin 45 TL’lik bir tarife kullandığını düşünelim. Bu durumda faturasında 45 TL’lik tarife ücreti ve 100 TL’lik telefon taksit ücreti yer alacaktır.

3. Vodafone taksitle telefon alma

Turkcell ve Türk Telekom’da olduğu gibi Vodafone’da da kredi kartı ya da kredi kullanmadan taksitle telefon alma hakkına sahipsiniz. Vodafone müşterisi olarak kurumun satışa sunduğu onlarca çeşit cep telefonundan birini seçerek taksit imkanından faydalanabilirsiniz. Satın aldığınız cep telefonunun taksit ücreti her ay faturanıza ilave edilir. Bu sayede faturanızı öderken almış olduğunuz cep telefonunun taksit bedelini de ödemiş olursunuz. Vodafone’un taksitle sattığı kampanyalı cihazları, Vodafone merkezlerinden ve resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Tüm Operatörlerin Kampanyalarını İnceleyin: Operatörlerin Akıllı Telefon Kampanyaları

Kredi Kartına Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alınan karara göre bir süredir kredi kartıyla taksitli cep telefonu almak mümkün değildir. Yani vatandaşlar bir teknoloji mağazasına gittikleri zaman ürünü satın alırken kredi kartlarını yetkiliye verdiklerinde tek çekim ile ücret tahsil edilir. Durum böyle olunca vatandaşlar kredi kartsız taksitle telefon almak için ya küçük çaplı ihtiyaç kredisi çekiyorlar ya da satıcı aracılığıyla taksitlendirme yapıyorlar.

Günümüzde bazı kredi kartlarının sonradan taksitlendirme seçeneği ile cep telefonu alışverişlerinin taksitlendirilmesi mümkündür. Bir teknoloji mağazasından ya da e-ticaret sitesinden cep telefonunu tek çekim ile aldıktan sonra bankanın internet şubesine ya da mobil uygulamasına girerek bu harcamanın yanındaki “taksitlendir” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu durum tüm banka kartları ve bütün alışverişler için geçerli olmayabilir fakat tek çekimle cep telefonu satın almak zorunda kalıp ileride bu ücreti taksitlendirmek isteyenlerin, bahsi geçen işlemi denemesinde fayda olacaktır. Güncel faiz oranlarına ve bankanın politikasına bağlı olarak taksitlendirme ile ilgili birtakım maliyetler meydana gelebilir. Vatandaşların işlem esnasında bu maliyetlere de dikkat etmesi gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. vural sevinç dedi ki:

  Benim şuan telefona çok ihtiyacım var ,bugün gezdim o kadar herkes kefil istiyo ben teknosadan veya vatan bilgisayardan nasıl alabilirim. Şimdi 700 lira gibi fiyatlarda elden taksitli 15 aya kadar bölüp telefon almak istiyorum ben nasıl bu işi yapacağım lütfen yardım edin şuan bu siteden fazla birşey anlayamadım lütfen yardım ?

  1. Cemil Caran dedi ki:

   Vatan bilgisayar odeo bankla iş birliği yapmış.. Yanında kimliğin olsun.. İş adresi ve sabit telefon numarası verebilmen gerekiyor.. VATAN BOŞLUK TC KİMLİK NO YAZIP 8444 e yolluyorsun.. Bir süre sonra banka size dönüş yapıyor. Kimlik bilgileri ve iş adresini teyit ettikten sonra başvurunuz onay için degerlendirmeye alınıyor.. Ben 2 gündür onay bekliyorum.. Millet 5 dakkada onay aldı telefonu aldı gitti.. Kredi notumda yüksek ama hala cevap bekliyorum.. 1600 tl için12 ayda 121 tl vade koyuyor yani geri ödemesiv1721 tl 12 ayda..

 2. daojlkmda dedi ki:

  Ankarada şualar avm senetle telefon satıyor

 3. ismail gencoglu dedi ki:

  telefon almak istiyorum

 4. yavuz sen dedi ki:

  Taksitle 2adet telefon almak istiyorum

 5. Ali dedi ki:

  Cok sacma birşey olmus resmen mobıl hatların evkurun hayrına olmus kı bunlar 1,5 2 katı fıyatına satıyorlar neredeyse 🙂 yada credi cekeceksın bankaya borclanacaksın ne anlamı kaldı kı ozman amacları ne taksıtle satısı yasaklarken onu anlayamıyorum.

 6. Murat dedi ki:

  (Vatandan) acil telefon almam lazım ama kredi kartı kulanmadim hiç. Odeobanka vs başvuru mu yapmam lazım önce. Ve ben öğrenciyim (lisans) kefil isterler mi
  Eger öyleyse kefil bulamam
  Yardımcı olur musunuz
  Simdiden teşekkür ederim

 7. Ruuua dedi ki:

  Merhaba ben abim sayesinde yeni hat alıp avedan kamu tarifesine geçeceğim yeni hat aldığım için tarife üzerine iPhone 6 plus alabilir miyim ?