Kampanya Bulucu

Kredi Kartı Limiti Arttırma

Kredi Kartı Limiti Nedir, Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartı limiti, kredi kartının kullanım sınırı belirleyen değerdir. Kredi kartının alınması esnasında yapılan sözleşme ile belirlenir. Bu limit kredi kartının kullanılabilen miktarını belirler. Bu limit dışına çıkmak ne yazık ki mümkün değildir. Müşteri limiti kadar harcama yapabilir. Kredi kartı borcunun dönemlik taksitlerinin ödenmesi ile limit yükselmektedir.

Kredi kartı limitini öğrenmek için en kısa yol bankamatiklerin kullanılmasıdır. Kredi kartı aracılığı ile ATM üzerinden kredi kartı limiti kolaylıkla öğrenilebilir. Ayrıca bankaların şubelerinden, internet bankacılığından ve müşteri hizmetlerinden de kredi kartı limit bilgilerini öğrenmek mümkün. Bunlara ek olarak bazı bankalar kredi kartı limitini SMS aracılığı ile de müşterilerine verebilmektedir.

Kredi Kartı Limiti Artırmak Mümkün mü?

Kredi kartının kullanımı ve borçların düzenli ödenmesi sonucunda kredi kartı limiti artırmak mümkündür. Bunun için banka ile iletişime geçilmeli ve limit artırım talebinde bulunulmalıdır. Fakat bundan önce müşteri ile banka arasında kredi kartı alımı esnasında imzalanan sözleşmede limit ile ilgili bir ibarenin bulunup bulunmadığı öğrenilmelidir. Bazı kredi kartlarının limiti sabit olup başvuru sonrasında dahi değişmemektedir.

Kredi kartı limitlerinin nasıl belirlendiğine yönelik daha detaylı bilgi için ilgili haberimizi okuyabilirsiniz: “Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir”

Kredi Kartı Limit Nasıl Artırılır?

Kredi kartlarının limiti banka ile iletişim sonrası limit artırım talebi ile artırılabilir. Şu iletişim kanallarını kullanarak limit artırım talebinde bulunabilirsiniz:

1-) Söz konusu bankanın internet şubesini kullanarak limit artırım talebi yapmak mümkündür.

2-) SMS aracılığı ile limit artırım talebinde bulunulabilir.

3-) Bankaların ATM’lerinden limit artırım talebi işlemleri gerçekleştirilebilir.

4-) Müşteri hizmetlerinin aranması ile limit artırma isteği yapılabilir.

5-) Bankaların şubelerine giderek limit artırım talebinde bulunulabilir.

Düzenli Limit Artış Talebi Nedir, Nasıl Yapılır?

Bazı bankaların müşterilerine sunmuş olduğu bu hizmet ile kredi kartı limitleri herhangi bir engelleyici sorun olmaması durumunda düzenli olarak limitini yükseltmektedir. Öyle ki kart sahibine haber verilmek sureti ile her 15 günde 1 kredi kartının limiti yükseltilir. Bunun için bankaya düzenli limit artış talebinde bulunulmalıdır.

Kredi Kartı Limit Artırmak İçin Ne Gerekir?

Kredi kartlarının limitlerini artırabilmek için bankalar tarafından talep edilen herhangi bir şey bulunmamaktadır. Fakat yapılan limit artırım taleplerinin onaylanması için söz konusu kart sahibi kişinin borçlarını düzenli ödemesi gerekmektedir. Düzenli borç ödemeyen veya sürekli olarak yalnızca asgari tutarı ödeyen kişilerin limit artırım talepleri onaylanmaz veya istenilen düzeyin altında bir limit artışı uygulanır.

Kredi kartı borcu ödemesine ek olarak limit artırım talebinde kart sahibinin findeks kredi puanı da dikkate alınır. (Findeks Nedir, Ne İşe Yarar) Yüksek findeks kredi notuna sahip olan kişilerin kredi kartı limit artırım talepleri istenilen meblağ doğrultusunda onaylanmaktadır. Fakat söz konusu kişinin findeks puanı düşükse bu işlem banka tarafından muhtemelen reddedilir. Eğer kişi kara listedeyse limit artırım talebi kesinlikle onaylanmaz.

Son olarak; şu konu başlığımızı da mutlaka incelemelisiniz: “Kredi Kartı Asgari Tutar Ödenince Faiz Gelir mi”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.