Kampanya Bulucu

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartını bilinçli kullanmayanlar ay sonunda ciddi kredi kartı borçları ile karşılaşabiliyorlar. Kredi kartı taksitlendirme bu noktada kredi kartı sahiplerinin en çok merak etiği konu haline geliyor.

Kredi kartı taksitlendirmede en önemli husus, borçlu olsanız bile çok açılmamanızdır. Çünkü 4-5 farklı kredi kartınız varsa ve hepsi sorunluysa bankalar bu kartları kapatmanızda size yardımcı olmaz. Çünkü çektiğiniz krediler limitini tükettiğiniz kredi kartları ve bunlardan ötürü başlatılan takipler sizi riskli müşteri sınıfına sokar.

Eğer bu noktaya henüz gelmediyseniz kredi kartı borcu taksitlendirmesi yapmanız daha kolay! Ancak çoğu banka tüm borçlarınızı kendisine taşımanızı riskli bulabilir. Bu durumda yapmanız gereken her kartın bağlı bulunduğu banka ile görüşüp kartı taksitlendirmek olacaktır. Öncelikli hedefiniz borçlarınızı tek bir bankada toplamak olmalıdır. Eğer bunu yapamazsanız her banka ile ayrı ayrı anlaşmanız gerekiyor.

Tabi tüm bunların ötesinde bir yakınınızdan yardım alarak nakit para ile borçlarınızı kapatmanız en kolay en mantıklı e en ucuz yöntemdir. Çünkü tüm faizleriniz bir anda silinir ve birikmiş borçlarınızı ödemiş olursunuz. Ancak herkesin yardım edecek yakınları yok, o nedenle bankaların borç kurtarma ya da borç yapılandırma, borç transferi vb kampanyalarını takip etmeniz gerekir.

Bununla ilgili daha önceden sitemizde yayınlanmış ‘’Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar’’ adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi kartlarınız artık çalışmıyor halde ise yapacak bir şeyiniz kalmıyor. Çünkü Finans şirketleri kredi kartınız çalışıyorsa kullanıma açıksa kartınızı taksitlendirebiliyor. Ancak kart kapanmışsa bankanın icra sürecini başlatacağından şüpheniz olmasın.

Bu durumda yapılacak en mantıklı iş kredi kartı borcunuzu taksitlendirmektir. Ancak bunu yaparken çok dikkatli davranmanız gerekir. Özellikle tüzel kişiliği olmayan şirketler vasıtası ile kredi kartı borcu taksitlendirmesi yapacaksanız ne imzaladığınıza hangi şartlarda taksitlendirme yaptığınıza çok dikkat etmelisiniz.

KREDİ KARTI TAKSİTLENDİRME KAMPANYALARI

Halkbank Parafly Borç Taksitlendirme

Parafly kredi kartlarınızı 9 aya kadar taksitlendirebiliyorsunuz. Şartlar şu şekilde;

parafly kredi kartı taksitlendirme

Finansbank Ekstre Taksitlendirme

Cardfinans kredi kartı borçlarınızı 9 ay vade ile % 2,02 faiz oranı ile taksitlendirebiliyorsunuz. Ancak asgari tutarı ödemeniz gerekiyor.

Maksimum Kart Ödeme Taksitlendirme

Maksimum kart da ödeme taksitlendirme yapıyor Ancak faiz oranları çok yüksek İş Bankası Maksimum kredi kartı taksitlendirme şartları şu şekilde:

iş bankası maksimum kart taksitlendirme

Akbank Taksitli Borç Transferi

Akbank internet sitesinde açık bir şekilde tüm bankalardaki kredi kartı borçlarınızı kendi bünyesinde toplayabileceğinizi bir kampanyasında duyurdu. Kampanyanın adı Axess’ten Taksitli Borç Transferi! Kampanyaya göre şartlar şu şekilde:

akbank kredi kartı borcu taksitlendirme

 

10 Bin lira için 9 ay vade ile % 29,09 yıllık maliyet oranı ile kredi kartlarınızı Axess’e taşıyabilirsiniz. Ödeme tablosu şu şekilde

axess borç taksitlendirme

Sonuç: Eğer Kredi kartı taksitlendirmesi yapacaksanız ve tek kartınız varsa kartı ilgili bankadan taksitlendirebilirsiniz. Ancak birden fazla kartınız varsa bankalardan kredi çekmeyi denemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü kredi çekerek borçlarınızı kapatırsanız en az %40 daha az faiz ödersiniz. Tefecilere bulaşmamanız konusunda da sizi uyarmak isteriz.

Borçlarınızı tek bir yerde nasıl toplayabileceğiniz hususunda bilgi almak için şu haberimizi okuyabilirsiniz: ‘’ Borç Transferi Nasıl Yapılır’’

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.