Kampanya Bulucu

Kredi Kartı Borcu Öğrenme

Bu yazımızda kredi kartı borcunuzu nasıl öğrenebileceğiniz hakkında bilgiler sunacağız. Kredi kartı borcu öğrenme ve kredi kartı borcu sorgulama hakkında bilgiler sunmadan önce kredi kartı dönem borcu ve asgari ödenmesi gereken borç nedir ona kısaca değinelim:

Kredi Kartı Dönem Borcu ve Asgari Borç Nedir?

Banka ile müşteri arasında kredi kartı sözleşmesi esnasında kredi kartları için hesap kesim ve son ödeme tarihleri belirlenmektedir. Bu iki tarih arasında genellikle 10 günlük bir süre olur. Belirlenen hesap kesim tarihinde kredi kartı borcunun hesabı kesilir ve hesap kesim tarihine kadar yapılan tüm harcamalar hesaplanır ve aylık borç miktarı çıkarılır.

Bu aylık borç miktarının en az ödeme tutarı belirlenerek “asgari borç” oluşturulur. Kredi kartı borcunun aylık tutarının tamamının ödenmesi gerekmektedir. Ödenemiyorsa asgari tutar ödenmelidir. Aksi takdirde kredi kartı borcuna günlük faiz işlenir.

Bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için şu konu başlığımızı mutlaka inceleyiniz: “Kredi Kartı Asgari Tutar Ödenince Faiz Gelir mi?”

Kredi Kartı Borcu Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartı borcunuzu beş farklı şekilde öğrenebilir-sorgulayabilirsiniz;

1-) Bankamatik Aracılığı ile Kredi Kartı Borcu Öğrenme

Kredi kartı borçları ilgili bankanın bankamatiklerinden veya ortak ATM’lerden öğrenilebilir. ATM sorgulaması için kredi kartı kullanılabildiği gibi hesap kartları da bazı bankalarda kullanılabilmektedir. Bunun için müşteri numaranızı bilmeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Müşteri numaranızı nasıl öğrenebileceğinizi şu konumuzdan öğrenebilirsiniz: “Banka Müşteri Numarası Nerede Yazar, Nasıl Bulunur”

2-) Şubeden Kredi Kartı Borcu Öğrenme

Kredi kartı borcu öğrenmek ve kredi kartına dair tüm detayları edinmek için kredi kartının ait olduğu banka şubesine gitmek yeterli olacaktır. Banka görevlileri kredi kartı sahibine gereken tüm bilgileri verir. Kredi kartı sahibi olmadan kredi kartı hakkında bilgi öğrenebilmek mümkün değildir.

3-) İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Borcu Öğrenme

Teknolojinin gelişmesi ile internet çağının ticaretle bütünleşmesi sonucu günümüzde bütün bankalar internet bankacılığı hizmetlerini müşterilerine ve ziyaretçilerine sunmuşlardır. İnternet bankacılığı hizmeti ile banka şubelerinde ve ATM’lerde yapılabilecek birçok işlem kolaylıkla ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kredi kartı borcu ve kredi kartına dair tüm detaylarda internet bankacılığı aracılığında öğrenilebilir. Bunun için müşteri hizmetlerinden veya banka şubelerinden internet bankacılığı kullanıma dair başvuruda bulunulması gerekir.

4-) Müşteri Hizmetleri Aracılığı ile Kredi Kartı Borcu Öğrenme

Kredi kartı borcu öğrenebilmek için ilgili bankanın müşteri hizmetleri aranmalıdır. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmede güvenlik teyidi sonrası kredi kartına dair tüm bilgiler öğrenilebilir.

5-) PTT Aracılığı ile Kredi Kartı Borcu Öğrenme

PTT şubelerinden ve PTTmatiklerden Türkiye’deki bütün bankaların kredi kartlarına ait borç bilgilerinizi sorgulayabilir ve ödeyebilirsiniz. Bunun için kredi kartınız üzerindeki 16 haneli kart numaranızı belirtmeniz yeterli.

Şu konu başlığımız da ilginizi çekebilir: “PTT’den Kredi Kartı Borcu Ödeme”

Son olarak; kredi kartı borcunun ödenmemesi durumunda neler olabileceği hususunda bilgi almak için şu konu başlığımızı okuyabilirsiniz: “Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.