Kampanya Bulucu

Kredi Kartı Borcu Nasıl Taksitlendirilir?

Kredi Kartı Borcu Nasıl Kapatılır?

Kredi kartının kullanımı ile oluşan borçlar aylık belirlenen süreler içerisinde ödenmelidir. Bu süre zarfında ödenmeyen kredi kartı borçları için banka tarafından faiz işletilir. Son ödeme tarihinden itibaren bir borcun ödenmemesi ile de kişi hakkında yasal takip süreci başlatılır. Bu yasal takip süresine girmeden kişi banka ile irtibata geçerek borcunu yeniden yapılandırarak taksitlendirebilir. Böylelikle kişi yeni borcunu taksitli bir şekilde ödeyerek kapatabilir.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Taksitlendirilir?

Kredi kartı borcunun taksitlendirebilmek için öncelikle bankanın herhangi bir şubesine gidilmelidir. Burada yapılacak görüşme ile kredi kartı borcunun yeniden yapılandırılması talep edilebilir. Buna göre kişinin borç miktarına ve ödeme durumuna göre banka kişiye yeni bir ödeme planı oluşturur. Bu ödeme planı kişinin de istekleri ile değiştirilebilir. Bu işlem sonrası kişinin eski borcu tamamen kapatılır ve kişi adına bankada yeni bir borç hesabı açılır. Artık kişi belirlenen süre boyunca belirlenen ödeme tutarlarında bankaya ödeme yaparak kredi kartı borcunu kapatabilir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirmek Ücretsiz midir?

Kredi kartının yapılandırılması için bankalar genellikle ücret talep etmemektedir. Fakat bazı bankalar işlem ücreti adı altında 50 TL gibi bir miktar parayı müşteriden isteyebilir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirmede Faiz Oranı Nasıl Belirlenir?

Kredi kartı borcunun taksitlendirilmesinde faiz oranları, vade sayısı vb. durumlar eski krediye göre tamamen değiştirilir. Buradaki değişimde kişinin ödeme gücü ve talepleri de rol oynar. Yeni kredinin vade sayısı fazla tutulmak kaydı ile faiz oranı bir önceki krediye oranla düşürülebilmektedir. Fakat bu durum bankalar ve krediler arasında değişiklik gösterebilir. Fakat kişinin bankaya ödeyeceği toplam tutar, bir önceki borcunun toplam tutarından fazladır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.