Kampanya Bulucu

2019 En Kolay Kredi Veren Bankalar Listesi [ANINDA ONAY]

Bugünlerde kredi çekmek tercih değil zorunluluk haline geldi. Her gün katlanarak artan masraflar, kredi kartı borçları, kira veya ev kredisi taksitleri derken kredi çekmeden hayatını idame ettirmek övünülecek bir başarıya dönüştü. Sizin de krediye ihtiyacınız varsa, acil kredi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Anında kredi onayı nedir?

Anında onay veren bankalar; şubeye gitmeye ihtiyaç duyulmadan ve herhangi bir belge talep edilmeksizin, bankaların web sitelerinden, internet bankacılığı uygulamalarından veya SMS ile yapılan kredi başvurularına onay verilmesi işlemidir. Bu tip işlemler müşterilerin hayatını kolaylaştırır. Uzun mesailerde veya ağır işlerde yoğun çalışan kişilerin evraklarını toplayıp banka şubelerinden başvuru yapması oldukça zahmetli ve uzun zaman alan bir yöntemdir. Bu uzun süreci kısaltmak isteyen bankalar online olarak gelen başvuruları kabul ederler ve olumlu başvuru sonucunda kişilerin hesabına gerekli meblağı yatırırlar.

Kredi almanın kolay yolu SMS’dir. İhtiyaç kredisi başvurularının büyük çoğunluğu SMS’ler ile yapılıyor. Peki SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için gereken şartlar nedir? Hangi bankalar tarafından bu kolaylık sağlanıyor? Sizler için hepsini anlattık.

İçeriğe Geçmeden: Belgesiz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 

SMS ile Şubeye Gitmeden Kredi Almanın Şartları

Maalesef, bu büyük kolaylık herkese sağlanamıyor. Her bankanın uyguladığı kurallar var. Bu kurallardan ilki, SMS ile anında krediye başvuran kişinin, 18 yaşından büyük ve bankanın tayin ettiği kredi notunun üzerinde olması. Bu iki ana kurala uymuyorsanız, hiçbir bankadan SMS ile anında ve hızlı kredi başvurusunda bulunup kredi alamazsınız. SMS ile başvuracak kişilerin kredi notlarının yüksek olması bankalar tarafından zorunlu tutulur. Bankalara SMS ile kredi için başvurmadan önce kredi notunuzun yüksek olduğundan emin olmak için sorgulama yapmayı unutmayın. Diğer bir önemli şart, başvurduğunuz bankanın müşterisi olma zorunluluğunuz. Müşterisi olmadığınız bankalar tarafından başvurunuz kabul edilmeyecektir. Mutlaka çalıştığınız bankanın veya bankaların SMS ile kredilerine başvurun. Bankaların dikkat ettiği başka bir konu ise başvuru yaptığınız sayı. Eğer birçok farklı bankaya kredi almak için başvurmuşsanız, bu başvurduğunuz banka tarafından pek hoş karşılanmayacaktır. Not olarak eklemek gerektiğini düşündüğümüz bir şey var; başvuru sayınız 12 ve üstündeyse direkt sistem başvurunuzu reddedecektir.

Kredi notunuzu sorgulamak için TIKLAYINIZ.

En Kolay Kredi Veren Bankalar

ING Bank

ING Bank’tan SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için telefonunuzun mesaj kısmına “Kredi” yazıp boşluk bıraktıktan sonra 11 haneli T.C numaranızı yazarak 2205’e gönderebilirsiniz. Bilgilerinizin doğru olması halinde birkaç dakika içinde onay mesajı alacaksınız. Gönderilen mesajın bankaya ulaşmasının ardından, banka yetkilileri gerekli işlemleri tamamlayacak ve kredi için uygun olup olmadığınıza karara varıp, bu bilgiyi size ulaşarak aktaracaklardır.

ING Bank için belirlenen ihtiyaç kredisi limit oranları 2 bin TL ile 50 bin TL arasındadır. Aldığınız krediyi 3 ay ile 60 ay arasındaki vade seçenekleriyle kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Onaylanan krediniz, istediğinize bağlı olarak hesabınıza yatabilir veya seçeceğiniz şubeden gidip nakit olarak da alabilirsiniz. Bu faiz oranları kredi notunuza, vade oranınıza ve kredi meblağına bağlı olarak değişebilir, banka görevlisi tarafından size belirli bir faiz oranı teklif edilecektir.

Denizbank

Eğer SMS ile Denizbank’tan kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, telefonunuzun mesaj kısmına “Kredim” yazıp boşluk bıraktıktan sonra 11 haneli T.C numaranızı 3280’e göndererek, kredi sürecinizi başlatmış olursunuz. Tek SMS ile 65 bin TL’ye kadar kredi verebilen Denizbank, SMS ile kredi başvurusunda bulunan müşterilerin en sık tercih ettiği bankadır. Kredinizin onaylandığı mesajını alınca istediğiniz şubeye gidip kimliğinizle kredinizi direkt olarak alabilirsiniz. Bu ihtiyaç kredisinden gelir belgesi sunmaksızın ev hanımlarının ve öğrencilerin de faydalanabileceğini hatırlatmakta fayda var.

Denizbank’tan 65 bin TL’ye kadar alabileceğiniz ihtiyaç kredisini 60 aya kadar uzanan vade fırsatı sunuyor. Bu sayede istediğiniz şekilde geri ödeme imkanına sahipsiniz.

TEB

En kolay kredi veren bankalardan biri olan Türkiye Ekonomi Bankası’nın SMS ile kolay kredi imkanına başvurmak için telefonunuzun mesaj kısmına 11 haneli T.C numaranızı yazıp 4466’ya gönderebilirsiniz. Sonucu birkaç dakika içinde cebinize mesaj olarak gelecektir. Olumlu olması halinde 15 bin TL’ye kadar TEB şubelerine giderek kredinizi çekebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

TEB’ten aldığınız kredinizi 60 ay vadeye kadar geri ödeyebilirsiniz. Bütün borçlarınızı TEB’e taşımanız halinde faiz oranları da oldukça düşüyor.

Yapı Kredi Bankası

Anında kredi veren bankalardan bir diğeri de Yapı Kredi Bankası. Eğer Yapı Kredi Bankasının anında onaylı kredisine başvurmak istiyorsanız, telefonunuzun mesaj bölümüne “Bireysel” yazıp 11 haneli T.C kimlik numaranızı ve gelirinizi yazarak 4111’e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. TEB’den SMS ile anında alabileceğiniz kredi sadece ihtiyaç kredisi değildir. Konut kredinizi de SMS ile anında alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken telefonunuzun mesaj bölümüne “Bireysel” yerine “Konut” kelimesini yazmak. İki dakika içinde sistem tarafından kredi için uygunluk durumunuz size iletilecektir. Yapı Kredi Bankası’nın diğer SMS ile kredi veren bankalardan farkı, başvurunuz olumlu değerlendirildiği durumda, şubeye giderken bankaya belirttiğiniz gelirinizi belgeleyerek götürmeniz beklenir. Aksi taktirde krediniz iptal olur. Eğer bankaya belirttiğiniz gelirden, daha düşük gelir belgesiyle şubeye giderseniz banka yetkilileri kredinizi yeniden değerlendirmeye alacak ve olumsuz sonuçla karşılaşma ihtimaliniz artacaktır.

Yapı Kredi Bankasından alacağınız krediyi 60 ay vade fırsatıyla geri ödeme imkanına sahipsiniz.
Not: Size yansıtılacak faiz oranları kredi notunuza, vade oranınıza ve kredi meblağına bağlı olarak değişebilir, banka görevlisi tarafından size belirli bir faiz oranı teklif edilecektir.

Fibabanka

Diğer bankalara kıyasla daha yeni bir banka olan Fibabanka’dan da SMS ile kolaylıkla kredi başvurunda bulunabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj kısmına T.C kimlik numaranızı yazarak 3422’ye göndermeniz yeterli olacaktır. Banka yetkilileri tarafından olumlu veya olumsuz yanıtınız gün içinde size ulaşacaktır. Olumlu olması halinde, sizden istenen evraklarla birlikte size en yakın Fibabanka şubesine giderek evraklarınızı bırakıp kredinizi anında alabilirsiniz.
Fibabanka’dan alacağınız krediyi 60 ay vade fırsatıyla, geri ödeyebilirsiniz. Bankanın uygulayacağı faiz oranları kredi notunuza, vade oranınıza ve kredi meblağına bağlı olarak değişebilir, banka görevlisi tarafından size belirli bir faiz oranı teklif edilecektir.

Odeabank

Hemen kredi veren bankalardan bir olan Odeabank’tan anında kredi başvurunda bulunmak için telefonunuzun mesaj kısmına “Nakit” yazıp, T.C kimlik numaranızı 8444’e gönderin. Banka yetkilileri tarafından yapılan incelemeler, 24 saatten kısa sürede bitecektir. Olumlu yanıt aldıktan sonra size en yakın Odebank şubesine kimliğinizle giderek kredinizi anında alabilirsiniz. Odeabank’ın SMS ile anında ihtiyaç kredisini fırsatından 75 yaşın üstündeki kişiler faydalanamamaktadır.
Aldığınız krediyi, 60 aya kadar vade seçenekleriyle ödeyebilirsiniz.

Akbank

Akbank’ta SMS ile anında kredi başvurunda bulunabileceğiniz bankalardan biridir. Eğer Akbank’tan kredi almak istiyorsanız, telefonunuzun mesaj kısmına “Kredi” yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numaranızı da ekleyip 4425’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Başvuru sonucunuz da Akbank’tan ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenebilir ve en yakın Akbank şubesine kimliğinizle giderek kredinizi alabilirsiniz.

Akbank’tan aldığınız kredinizi 36 aya varan vade seçenekleriyle ödeyebilirsiniz.

QNB Finansbank

En çok başvuru alan bankalardan biri olan QNB Finansbank ayrıca ülkemizi ilk kez SMS ile anında kolay krediyle tanıştıran bankadır. QNB Finansbank’ın kredi başvurusu için; telefonunuzun mesaj kısmına T.C kimlik numaranızı 5030’a göndererek; onaylanan kredi tutarınızı en yakın şubeden kimliğinizle birlikte temin edebilirsiniz.

20 bin TL’ye kadar olan kredilerinizi 48 ay vade varan seçeneklerle geri ödeyebilirsiniz.

Not: Size yansıtılacak faiz oranları kredi notunuza, vade oranınıza ve kredi meblağına bağlı olarak değişebilir, banka görevlisi tarafından size belirli bir faiz oranı teklif edilecektir.

İş Bankası

İş Bankasına SMS ile anında kolay kredi başvuru yapmak, diğer bankalarımıza kıyasla biraz daha meşakkatli, mesaj kısmına yazmanız gerekenler biraz daha uzun. Yapmanız gereken, telefonunuzun mesaj kısmına “Nakit” yazdıktan sonra sırasıyla aralarında birer boşluk bırakarak, T.C kimlik numarası, almak istediğiniz kredi tutarı ve gelirinizi yazarak 4402’ye göndermek. İş Bankasından SMS ile talep edebileceğiniz kredi miktarının 25 bin TL’ye kadar olduğunu unutmayın, daha yüksek bir meblağ girdiğiniz taktirde olumlu yanıt alamayacaksınız. Olumlu yanıt geldikten sonra başvuruda belirtmiş olduğunuz gelir durumunuzu tescilleyip, size en yakın İş Bankası şubesine giderken yanında götürmeniz gerekmektedir. Başvuruda belirttiğinizden daha düşük bir gelir durumu belgesi götürürseniz veya hiç götürmezseniz krediniz ya iptal olur ya da banka görevlileri kredi başvurunuzu yeniden incelemeye alır.

İş Bankasından aldığınız kredinizi 60 aya varan vade seçenekleriyle geri ödeyebilirsiniz.

Vakıfbank

Listemizin sonunda yer alan Vakıfbank’tan SMS ile kolay krediye başvurmanın bazı ön şartları bulunuyor. Vakıfbank’tan kredi alabilmeniz için en az 6 aylık SGK kaydınız bulunmak zorunda, aksi taktirde başvurunuz kabul edilmiyor. Bu bilgiden sonra SMS ile krediye başvurmak için telefonunuzun mesaj kısmına, T.C kimlik numaranızı 5724’e SMS olarak göndermeniz gerekiyor. Kredi notunuz sıfır bile olsa Vakıfbank’tan 10 bin TL’ye kadar kredi çekebiliyorsunuz. Telefonunuza gelen olumlu yanıttan sonra gerekli evraklarla birlikte en yakın Vakıfbank şubesine giderek kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vakıfbank’tan alacağınız krediyi 36 ay vade fırsatıyla ödeme imkanınız bulunuyor.

Şubeye Gitmeden Kolay Kredi Nasıl Alınır?

Bankalardan kolay ve anında kredi almanın tek yolu SMS değildir elbette; birçok bankanın web sitesini veya mobil internet bankacılığından birkaç dakika içinde online olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Online Kredi Başvuru Şartları

  • İlk şart başvuruda bulunacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması yeterli olsa da birçok banka 20 yaşın altındaki kişilerin kredi başvurularını onaylamakta zorluk çekiyor. Alt sınır 20 kabul edilirken, üst sınır ise 70 olarak kabul ediliyor. 70 yaşın üstündeki kişilere kredi genellikle verilmiyor.
  • Eğer şu ana kadar hiçbir bankayla çalışmanız olmasıysa veya 5 yıldan uzun süredir aktif olarak bankacılık hizmeti almadıysanız; bankalar tarafından kredi notunuz yoktur, sıfır olarak kabul edilir. Bu da sizi kredi alması “riskli” sınıfına ekler.
  • Herhangi bir krediye başvurduğunuzda gelirinizin yarısından fazlasını aylık olarak ödemeniz mümkün değil gözüyle bakılır. Bu yüzden aldığınız kredinin aylık taksiti, gelirinizin yarısını geçemez. Başvuru yaparken bunu mutlaka göz önünde bulundurmayı unutmayın. Örneğin, aylık 5 bin TL geliriniz varsa, sizin ödeyeceğiniz kredi taksitleri 2500 TL’nin üzerine çıkamaz.

Şubeye Gitmeden Kolay Kredi Veren Bankalar

Enpara ile Belgesiz Anında Kredi Başvurusu

Siz de, Enpara ile belgelerle uğraşmadan, anında 50 bin TL’ye kadar kredi çekmek istiyorsanız, Enpara.com sitesini ziyaret edebilir veya mobil bankacılık uygulamasını edinebilirsiniz. 60 aya kadar vade fırsatı sunan Enpara’da, faiz oranları seçeceğiniz vadeye göre değişiklik gösteriyor. Online başvuru talebiniz en geç 8 iş saati içinde sonuçlanıyor. Olumlu sonuçlandığı taktirde Enpara müşterisiyseniz; yine online olarak ödeme planını ve sözleşmeyi onaylayabilirsiniz. Sonrasında kredinizi istediğiniz şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer Enpara müşterisi değilseniz, banka çalışanı evinize veya iş yerinize gelerek sizi Enpara müşteri yapacak.

Enpara’nın resmi sitesini ziyaret etmek için TIKLAYINIZ.

N Kolay Kredi

Kefilsiz kredi veren bankalardan biri olan Aktif Bank’ın online işlemlerinin sürdürüldüğü N Kolay’da kredi almak gerçekten çok kolay. Nkolaykredi.com sitesinden dakikalar içinde başvuru yapabilir ve onay alabilirsiniz. Kredi notunuzla da ilgilenmeyen N Kolay’da 30 bin TL’ye kadar sigorta masrafı ödemeden 60 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonraki 7 gün içinde, adresinize kargo gönderilerek sözleşmeniz elinize ulaşacak.

N Kolay Kredi’nin resmi sitesini ziyaret etmek için TIKLAYINIZ

CEPTETEB

TEB bankasının, online kredi hizmetleri için oluşturmuş olduğu CEPTETEB, 30 bin TL’ye 60 ay vade fırsatı veriyor. Bunun yanı sıra, dosya masraflarını (sigorta masrafı hariç) sizden almıyor. Ayrıca şubeye gitmeden kredi kullanma şansına sahip oluyorsunuz. Eğer TEB veya CEPTETEB müşterisi değilseniz, banka çalışanı evinize veya iş yerinize gelerek sizden gerekli imzaları alıyor ve krediniz hesabınıza aktarılıyor. TEB’in sunmuş olduğu bu fırsatlardan yararlanmak için Cepteteb.com adresini ziyaret edebilir ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

CEPTETEB online kredi başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ

ING Bank E-Kredi

ING bankasının müşterilerine sunmuş olduğu E-kredi, 5 bin TL üzerinde alacağınız krediler için 3 ay ile 60 ay arasında vade fırsatı ve cazip faiz oranları sunuyor. Tek tık ile ING Bank müşterileri kredi başvurusunda bulunabilirken, ING Bank, müşterisi olmayan kişileri de unutmuyor. Sizi şubeye kadar yormadan, gerekli evrakları özel kurye ile evinize ya da iş yerinize getiriyor. Bu sayede hem ING Bank müşterisi oluyor, hem de evraklarınız elinize geçtikten sonraki 24 saatte krediniz hesabınıza yatmış oluyor. Daha detaylı bilgi için ING Bank’ın web sitesini ziyaret edebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

ING Bank online kredi başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ.

İş Bankası Anında Kredi

İş Bankasının Anında Kredi hizmetinden sadece İş Bankası müşterileri yararlanabiliyor. Anında kredi fırsatı sizlere; en fazla 40 bin TL olmak kaydıyla 60 aya kadar vade imkanı sunuyor. Başvurunuzu İşCep, İş Bankası bankamatikleri ve İş Bankasının web sitesinden yapabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra hesabınıza aktarılacaktır. Daha detaylı bilgi için İş Bankasının web sitesini ziyaret edebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

İş Bankası online kredi başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ.

Diğer bankaların sunmuş olduğu online kredi hizmetlerine buradan ulaşabilir ve detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz:

Akbank online kredi başvurusu için TIKLAYINIZ.

Yapı Kredi online kredi başvurusu için TIKLAYINIZ.

Garanti BBVA online kredi başvurusu için TIKLAYINIZ.

Ziraat Bankası online kredi başvurusu için TIKLAYINIZ.

Halk Bank online kredi başvurusu için TIKLAYINIZ.

Fibabanka online kredi başvurusu için TIKLAYINIZ.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.