Kampanya Bulucu

Kasko Mini Onarım Nedir, Neleri Kapsar

Kasko Mini Onarım Nedir: Kasko sigortası kapsamı gereğince sigorta poliçesinde belirtilen ölçeklerde araçlarda oluşabilecek çizikler, boya tamiri, döşeme hasarı, ön cam deformesi gibi ufak çaplı hasarların bedelsiz olarak sigorta tarafından giderilmesine yönelik bir sigorta kapsamıdır. Araçların kısımlarında meydana gelen deformasyonların giderilmesi, poliçe sözleşmesinde belirtilen limit ve ölçülerde yapılmaktadır.

Kasko mini onarım hizmeti kapsamında belirlenen şartlardan yararlanmak isteyen araç sahipleri, sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu mini onarım merkezlerinde araçlarını tamir ettirip, bakım yaptırabilirler. Ayrıca yapılan bakım ve onarım 2 yıl garanti altındadır. Bu süreç dahilinde aracın işlem gören parçası veya parçasının işlevinde meydana gelebilecek herhangi bir kusur veya aksama aynı hizmetin ücretsiz olarak yapılmasını gerektirmektedir.

Kasko Mini Onarım Hasar Dosyası

Araçlarda meydana gelebilecek ufak hasarların giderilmesine ilişkin ortaya çıkmış kasko mini onarım, genel sigorta poliçesinin standart hatları gereğince hasar dosyası açımını gerektirmemektedir. Bu durumda sigorta poliçesinde kasko mini onarım hizmeti maddesini ibraz ettirmiş kullanıcılar, hasar dosyası açtırma gibi belirli süreci kapsayan aşamalara maruz kalmaksızın araçlarını kısa süre içerisinde tamir ettirebilmektedirler. Ayrıca mini onarım kapsamında meydana gelen deformasyonların incelenmesi için herhangi bir ekspere ihtiyaç duyulmaz ve de zabıt, tutanak gibi ek dosyalar oluşturulmaz.

Kasko Mini Onarım Hasarsızlık İndirimi

Kasko mini onarım çerçevesinde gerçekleştirilen hasar teminatları, hasar dosyası açımını gerektirmediğinden hasarsızlık indirimi kapsamını da etkilememektedir. Bu durumda belirtilen ölçü ve limitlerde ufak deformasyonların tamiri sigortanın ek bir hizmeti şeklinde sağlanmış olunur.

kasko mini onarım

Araçlarda meydana gelebilecek ufak hasarlar, kasko mini onarım kapsamına girdiği ölçüde hasarsızlık indirimi bozulmamaktadır. Bunun aksi durumu yaşanmaması adına hasarın kasko mini onarım nezdine değerlendirip değerlendirilmeyeceğini önceden öğrenmek kullanıcıların yararına olacaktır. Araç tamiri öncesi mini onarım merkezlerine gidilerek bu durum hakkında net bilgi sahibi olunabilir.

Kasko Mini Onarım Teminatı Neleri Kapsar?

Boyalı, boyasız araçların kaporta göçüklerinin düzeltilmesi

Ön cam deformasyon giderilmesi

Araç döşemesi tamiri(döşeme üzerinde meydana gelen yanık, yırtık ve çizikler)

Araç boya ve kaplamalarında meydana gelen deformeler

Tampon tamiri

Araç iç hacmi lekeleri(döşeme, halı, deri)

Yukarıdaki maddelerde belirtilen kapsamlar, genel sigorta poliçeleri gereğince belirlenmiş kısımları oluşturmaktadır. Bunların yanı sıra ek maddeler çeşitli sigorta şirketlerince sigorta poliçesinde yer alabilmektedir. Kasko mini onarım teminatı kapsamını ilgili sigorta şirketinizle görüşerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mini Onarım Teminatının Avantajları Nelerdir?

Kasko mini onarım teminatının, araçlara ve araç sahiplerine sunmuş olduğu avantajlar, ülke genelinde pek çok sürücü tarafından bilinmemekte veya ihmal edilmektedir. Mini onarım, kasko sigorta poliçesinde bulunan ek bir hizmeti olması dışında, sigorta sahiplerinin yaşayabileceği bilimum zararları en aza indirgeyerek araçların hasarlarının giderilmesini sağlar.

Araçlarda meydana gelebilecek ufak hasarların ücretsiz olarak giderilmesi kişilerin bütçesine destek olmaktadır.

Mini onarım teminatı, araçların orijinalliğini korumakla yükümlüdür. Böylelikle hasar gören araçlar yeni sıfatı nezdinde tamir edilmektedir.

Mini onarım servisleri, işinde uzman kişilerin kontrolü ve yönetimi altında olduğundan dolayı araç tamirini gerçekleştirirken araçların herhangi bir kısmına veya aksamına zarar vermez. Ayrıca küçük deformasyonların giderilmesine adına gerçekleştirilen bakım ve onarım hizmeti esnasında araçların herhangi bir parçası sökülmez.

Araçların başına gelebilecek günlük ufak hasarlar sebebi ile sigorta hasarsızlık indirimi bozulmamaktadır.

Mini onarım, anlaşmalı serviste gerçekleştirilir.

Mini onarımın sunmuş olduğu 2 yıl garanti koruma kapsamı, araçların olası hasarlarının tekrarlanması durumunda bedelsiz tamir ve bakımı kapsamaktadır.

Mini onarım teminatı ile araç tamiratına ayrılan maddi bütçe minimize edilmiş olunur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.