Kampanya Bulucu

JAGUAR XF FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Jaguar XF İncelemesi

Daha küçük modeli olan XE ile pek çok özelliği paylaşan XF, Jaguar’ın şimdiye kadar en çok ödül kazanan arabası olma şansına kavuşmuş. Revize edilmiş ikinci jenerasyonu ile kullanıcılarla tanıştırılan modelde, önceki refinasyon özelliği korunurken, daha geniş bir kabin yer alıyor. Öncekinden daha keskin görünen otomobil rakipsiz tarzı, heyecanı ve verimliliği birlikte sunuyor. Sahip olduğu alüminyum mimari, üstün sürüş teknolojileri, oldukça güçlü ve verimli motorları ile tam bir yönetici otomobili olan lüks model hem bireysel hem de iş kullanımı için rahatlıkla tercih edilebiliyor. 8 ileri otomatik şanzımana sahip, arkadan ve dört tekerden çekiş opsiyonları bulunan motor seçenekleri, performanslarının yanı sıra düşük emisyonları ve iyi yakıt ekonomileri ile birlikte geliyor. Standart olarak tüm modellerde hız sabitleyici, 8 inç dokunmatik ekranlı haber eğlence sistemi, çift bölgeli otomatik klima gibi özellikler bulunuyor. Oldukça kaliteli ve lüks kabine sahip olan aracın sunulan cömert donanımlarının yanı sıra pek çok kişiselleştirilebilir seçeneği de bulunuyor. Kendi zevkinize uygun XF modelini tasarlayabileceğiniz Jaguar’da birbirinden şık beş farklı iç döşeme seçeneği, 17 farklı dış renk seçeneği ve 17 jant seçeneğinin dışında bir çok ek tasarım detayı ve teknolojik donanım opsiyonları yer alıyor.

Dış Tasarım

Modern İngiliz tasarımını yansıtan Jaguar XF olağanüstü kalite ve işçilik ile üretilmiş. XF, sahip olduğu ayrıcalıklı güzellik ve dinamik lüks ile başarılı bir business sedan otomobil haline getirilmiş. Dış tasarımda araca gergin ve atletik bir yapı kazandırılmış. Aracın iddialı karakterini hayata geçiren, kusursuz biçimde şekillendirilmiş kıvrımlar, kendinden emin dik ızgara ve motor kapağı üzerindeki belirgin çıkıntıyla desteklenmiş. Aracın kusursuz bir biçimde oranlanmış profili, gövde boyunca ilerleyen ve otomobili saran şık bir eğimle öne çıkartılmış. Aracın ön tasarımında yer alan kendinden emin ön ızgara ve motor kapağı üzerindeki belirgin çıkıntı aracın iddialı duruşunu vurgularken, aracın yan tasarımında yer alan aerodinamik çizgileri, verimlilik ve denge için özel olarak tasarlanmış. Hava akışı verimliliğini kusursuz hale getirmek amacıyla yoğun testlerle hassas bir şekilde keskinleştirilen bu aerodinamik yapı araca, cd 0.26 kadar düşük bir sürtünme katsayısı sağlamış. Aracın ön tamponunda bulunan belli belirsiz çıkıntıdan arka tasarımının şekline kadar her ögesinde aerodinamik uyum sağlanmış. Aracın arka tasarımında bulunan güçlü çizgiler aracın dinamik karakterini tekrar yansıtırken, denge ve güvenliği gibi yeteneklerini de zenginleştirmiş. Arka tasarımda yer alan çift yuvarlak stop lambalarında F-Type modelinden esinlenilmiş.

jaguarxf7

İç Tasarım ve Donanım

Dış tasarımında XE’ye benzer detaylar bulunan XF modelinin iç tasarımında da XE modelinden esinlenmeler mevcut. Aracın içindeki tüm tasarım opsiyonlarında titiz işçilik ve modern malzemeler bir araya getirilmiş. Lüksün kabinin her köşesinde hissedildiği araç Premium Windsor Grain dahil olmak üzere çift dikişli yumuşak deri materyallere, ahşap kaplamalara ve kaliteli kumaşlara sahip. Deri konsolun orta kısmında bulunan haber eğlence sistemi öncekine kıyasla daha çok çözünürlüğe ve görsel kaliteye sahip. Bluetooth, Aux ve USB girişleri bulunan bu haber eğlence sisteminin altında çift bölgeli otomatik klimanın kontrollerinin de yer aldığı iki dizi tuş takımı bulunuyor. Gayet anlaşılır bir dizayna sahip bu butonların alt kısmında yuvasından otomatik olarak yükselen şık vites değiştirme çubuğu yer alıyor. Göze çok hoş görünen bu vites çubuğunun dışında konsolun kenarlarında yer alan havalandırma ızgaraları da görsel bir şölenle, otomatik bir şekilde dönerek açılıyor. Konsolun sağ kısmında yer alan döşeme isteğinize göre alüminyum veya ahşap olarak seçilebiliyor, ikisinin de kalitesi oldukça yüksek. Aracın sürücü koltuğundaki geniş ayar yelpazesi sayesinde kendinize uygun sürüş pozisyonuna rahatlıkla erişebiliyor, opsiyon olarak sunulan hafıza ile de koltuğun ayarlarını kaydedebiliyorsunuz. Arkada sunulan baş ve bacak genişliği sayesinde arka koltuklardaki konfor oldukça artırılmış. Standart olarak gelen Jaguar Ses Sistemi iyi bir performans sergiliyor fakat isteğiniz doğrultusunda oldukça yüksek çıkışa sahip Meridian Ses Sistemi’ni de araca ekleyebiliyorsunuz. Aracın kadranında, analog göstergelerin ortasında renkli bir ekran yer alıyor, yol bilgisayarı olarak görev yapan bu ekrandan aracın sahip olduğu bir çok önemli veriyi kontrol edebiliyorsunuz. InControl Touch Pro opsiyonel paketi ile kadran tamamen dijital ve renkli bir yapıya bürünüyor, haber eğlence sistemi de daha büyük ve dokunmatik bir ekrana kavuşuyor. Aracın ülkemizde Pure, Prestige, Portfolio, R-Sport ve S olmak üzere 5 farklı donanım seçeneği bulunuyor. Cömert donanım özelliklerine sahip araçta ısıtıcılı ve hafızalı koltuklar,yokuş kalkış sistemi, Bluetooth desteği ve 17 inç alaşımlı jantlar standart olarak bulunuyor.

2016-jaguar-xf-rear-three-quarter-zoom-in

Performans ve Sürüş

Alüminyum mimarisi sayesinde rakiplerine kıyasla oldukça hafif olan XF modelinin bu özelliği manevra kabiliyetine ve sürüşüne de katkı sağlıyor. Aracın sahip olduğu çift salıncaklı süspansiyon sistemi köşelerde kararlılık sağlarken, sınıfı öncüsü yol tutuşunu da beraberinde getiriyor. Araçla keskin virajlardaki yüksek hızlı dönüşleri rahatlıkla ve güvenle gerçekleştirebiliyorsunuz. Aracın arka çekişe ve dört tekerden çekişe sahip 2 farklı versiyonu bulunuyor. 4×4 versiyon kötü hava koşulları ve arazideki yol tutuşunu önemli bir şekilde artırıyor. Aracın tüm modellerinde “All Surface Progress Control” sürüş seçim modu bulunuyor. Kötü hava koşullarında aracın düşük çekiş durumlarının üstesinden gelmesine yardımcı olan bu sistem, hava koşullarından bağımsız olarak yalnızca sürüşe konsantre olmanızı sağlıyor. Ülkemizde iki farklı motor ve iki farklı çekiş seçeneğine sahip olan aracın R-Sport donanım seçeneği hariç diğer tüm modellerinde 2.0 litre 180 beygirlik dizel motor bulunuyor. 2.0 litre motorun arkadan çekişli versiyonu 0’dan 100 km hıza 8.1 saniyede ulaşabilirken maksimum 221 km/s hız yapabiliyor. Aynı motorun 4×4 versiyonu ise 0’dan 100 km hıza 8.4 saniyede ulaşabilirken maksimum 222 km/s hız yapabiliyor. Aracın sportif R-Sport donanım seçeneğinde bulunan 3.0 litre motorlar yüksek beygirleri ve itiş güçleriyle dikkat çekiyor. 300 beygir 3.0 litre V6 dizel motora sahip model sunduğu 700 Nm tork ile 0’dan 100 km hıza 6.2 saniyede ulaşabilirken maksimum 250 km/s hız yapabiliyor. 340 beygir ve 450 Nm torka sahip 3.0 litre benzinli motora sahip olan model ise 0’dan 100 km hıza 5.4 gibi çok kısa bir sürede ulaşabilirken maksimum 250 km/s hız yapabiliyor.

Yakıt Tüketimleri

Jaguar’ın baştan sona tasarladığı motor seçenekleri, sahip oldukları performansın yanı sıra çok da temiz motorlar. İyi yakıt ekonomilerine sahip motorların tüketim değerleri aşağıdaki gibi verilmiş.

Arkadan çekişli 2.0 litre i4 dizel otomatik motor için:

 • Şehir içi 100 km’de ortalama: 5.2 litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama: 3.8 litre
 • Kombine 100 km’de ortalama: 4.3 litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 114 gram

4 tekerden çekişli 2.0 litre i4 dizel otomatik motor için:

 • Şehir içi 100 km’de ortalama: 5.7 litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama: 4.5 litre
 • Kombine 100 km’de ortalama: 4.9 litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 129 gram

Arkadan çekişli 3.0 litre V6 turbo dizel otomatik motor için:

 • Şehir içi 100 km’de ortalama: 6.6 litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama: 4.8 litre
 • Kombine 100 km’de ortalama: 5.5 litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 144 gram

4 tekerden çekişli 3.0 litre V6 benzinli otomatik motor için:

 • Şehir içi 100 km’de ortalama: 11.9 litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama: 6.7 litre
 • Kombine 100 km’de ortalama: 8.6 litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyon değeri: 204 gram

Boyutlar

Yaklaşık 5 metre uzunluğa sahip Jaguar XF, 2 metre genişliğe ve ortalama 1.5 metre yüksekliğe sahip. Aracın bu boyutları ile arka tarafta sunduğu alan önde olduğu gibi oldukça geniş ve konforlu. Aracın sahip olduğu bagaj 540 litre olarak belirlenmiş. 40:20:40 oranında katlanabilen arka koltuklar sayesinde bu bagaj genişliğini 963 litreye çıkarmak mümkün.

Güvenlik

Tüm modellerde standart olarak bulunan, yüksek teknolojili, geniş güvenlik donanımlarına sahip araç başarısını EuroNCAP çarpışma testlerinde de kanıtlamış. 5 üzerinden 5 tam puan alan aracın bireysel testlerde aldığı puanlar da etkileyici. Yetişkin yolcu güvenliğinde yüzde 92 skor alan araç, çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 84 ve yaya güvenliğinden de yüzde 80 gibi yüksek skorlar almayı başarmış. Jaguar XF’te dinamik denge kontrolü, çekiş kontrolü, 6 adet hava yastığı, park sensörleri, arka görüş kamerası ve şerit terk ikaz sistemi gibi yüksek seviye, teknolojik güvenlik özellikleri standart olarak tüm modellerde bulunuyor.

 

Siz de Jaguar’ın benzersiz dünyasını keşfetmek ve bir XF sahibi olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Jaguar XF Fiyat Listesi İçin Lütfen TIKLAYINIZ.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.