Kampanya Bulucu

İş Kurmak İsteyen Girişimciler İçin Halk Bankası’ndan Girişimci Krediler

Kendi işini kurmak isteyen girişimciler için Halk Bankası ”Girişimci Krediler” adı altında çeşitli özelliklerde krediler sunuyor. Yeni bir iş fikriniz mi var, yada yeni bir ürün ürettiniz ve bunu piyasaya sunmak mı istiyorsunuz? İşte Halk Bankası tam da aradığınız girişimcilik kredisini size sunuyor.

İş kurma kredisi, kendi işini kurmak isteyen girişimciler veya bir yıldan daha az bir süredir faaliyette bulunan iş yeri sahipleri için sunulan bir kredi ürünü. Üstelik KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan daha önce hibe almış olan girişimciler de bu krediden faydalanabiliyor.

Halk Bankası, Girişimci Kredileri ile her alanda iş kurmak isteyenlere yada yeni bir fikir sahibi olanlara farklı kredi seçenekleri ile destek oluyor. Kampanyada 4 adet farklı kredi seçeneği sunuluyor:

1-) Genç Girişimci Kredisi

genç girişimci kredisi

2-) Cesur Girişimci Kredisi

cesur girişimci kredisi

3-) Usta Girişimci Kredisi

usta girişimcilik kredisi

4-) Mucit Girişimci Kredisi

mucit girişimci kredisi

Kampanya kapsamında üniversite mezunu olup da bitirdiği bölüm ile ilgili bir iş yeri açmak isteyen ”genç” girişimcilere 50.000 TL’ye kadar; Herhangi bir meslek kuruluşundan alınmış sertifika veya kurs belgesi olan, kendi iş yerini açmak isteyen ”usta” girişimcilere ise 30.000 TL’ye kadar kredi kullandırılıyor.

Yine üniversite mezunu olup, eğitimini aldığı ve deneyim kazandığı iş kolunda kendi iş yerini açmak isteyen ”cesur” girişimciler ve elinde kendi ürününün patenti bulunan ”mucit” girişimciler için 75.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunuluyor.

Üç adet şarttan herhangi birini taşıyanlar girişimcilik kredisinden faydalanabiliyor:

1-) üniversite mezunu olup bitirdiği bölüm ile ilgili bir iş yeri açmak isteyenler.

2-) Elinde herhangi bir mesleki belge, kurs bitirme diploması yada ustalık belgesi olup bununla ilgili iş kurmak isteyenler.

3-) Teknokentlerde faaliyet gösteren,  patenti alınmış her türlü buluş/icat/yeni fikri faaliyete geçirmek isteyenler.

Halk Bankası’nın iş kurma ve girişimcilik kredisinin azami vadesi 48 ay ve aylık eşit ödemeli. Kredi kullanan girişimciler yine Halk Bankası’ndan İş yeri sigortası, ferdi kaza sigortası ve mesleki sorumluluk sigortası gibi sigorta ürünlerinden indirimli olarak faydalanabiliyor.

Bütün bunların yanında iş kurma kredisi kullanan Halk Bankası müşterileri altı ay boyunca hesap işletim ücreti ödemediği gibi, altı ay boyunca da havale işlemleri ve çek bozdurmalarını yüzde 50 indirimli yapabiliyorlar.

Ayrıntılı bilgi almak için Halk Bankası Şubelerine uğrayabilir yada 4440401 HalkBank Dialog’u arayabilirsiniz.

İş kurmak isteyenler için mutlaka değerlendirilmesi gerek bir kredi seçeneği olduğunun altını çiziyor, kredi ile kendi iş yerini açacak olanlara ödeme kolaylıkları diliyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.